Votuan pro Berishës, tre ish-deputetët e PS përfshihen në listat e demokratëve

Redaksia Online April 19, 2013 08:35

Votuan pro Berishës, tre ish-deputetët e PS përfshihen në listat e demokratëve

Pasi votuan në favor të PD-së pak ditë më parë, tre ish-deputetët socialistë pritet të shpërblehen. Të ashtuquajturit “tradhtarë” nga socialistët, Kastriot Islami, Gjovalin Kadeli dhe Asllan Dogjani ka shumë mundësi të përfshihen në listat e Partisë Demokratike për deputetë. Gazeta Shqiptarja.com shkruan sot se me shumë gjasa Islami do të ketë një vend të sigurt në listat e PD-së, ndërsa Dogjani ka mundësi të kandidojë në zonën e Bathores dhe Kamzës.

Ndërsa Gjovalin Kadeli pritet të kandidojë në Lezhë, ku është votuar në 2009-s si socialist. Pritet që fushata në qarkun e Lezhës të jetë e ashpër, pasi aty Kadeli do të përballet emra të njohur të së majtës.

Kastriot Islami, Asllan Dogjani dhe Gjovalin Kadeli ishin çelësi i PD-së për të shkarkuar anëtarin e LSI-së, Ilirian Muho, nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Votimi u bë në fillim të javës në Kuvend dhe Berisha u premtoi bashkëpunim afatgjatë tre deputetëve të dalë nga elektorati i majtë.

 

 

 

 

Redaksia Online April 19, 2013 08:35
Komento

9 Komente

 1. elona April 16, 10:06

  tani ju prisni qe ish anetaret e ps te votonin ndryshe. epo ai zoti muho duhet ta kishte dhene vete dorejeqjen dhe jo te priste nje shkarkim te bukur per ne dhe kaq te hidhur per ate dhe partie socialiste.

  Reply to this comment
  • kokpalari i 21 janarit April 19, 08:55

   Po le te behet ho c’ju ha meraku juve. Kur behet deputet nje tyryfyl si Alfred Pezaj apo nje mashtruse si Evis Kushi pse mos behet Islami? Lexoni pak ate blogun online te atij Pezes te dhiteni gazit me nivelin e tij dhe shihni si e nisi karrieren Kushi duke genjyer per punen e firmes. Dhe Islami do tju duket thjeht… ne vendin e duhur

   Reply to this comment
 2. Ardit April 16, 12:11

  Dua nje pergjigje: Ku qendron gabimi qe beri Z. Islami, Dogjani dhe Kadeli?
  A mos valle nuk ishin keta deputete qe per sa kohe ju deshen Rames i perdori si mish per top e pastaj i flaku si me qene rrecka….?
  Une nuk mund te them se keta jane burra te mire, por meqe qe i pari Rama qe shkeli normat dhe rregullat e lojes me ta, atehere ata pse nuk paskan te drejte ti pergjigjen Rames me te njejten monedhe…?
  Rama qe i pari qe ne politiken e ketyre viteve te fundit, futi amoralitetin ne politike, ndersa vellai i tij “siamez” Meta mitmarrjen, qe me blerjen e anetareve te famshem te KPD-se Socialiste ne 2001.

  Reply to this comment
 3. mitro April 16, 12:35

  Asgje nuk e justifikon voten pro Berishes nga ish-deputetet socialiste.kjo eshte si ajo shprehja ”Per inat te sime vjehre shkoj e fle me mullixhine ” Turp!By…lepires.Ore po cfare eshte keshtu ne kete vend,duan te jene deputete te perjetshem ose ndryshe dal nga ana tjeter behem shok me kundershtarin tend.

  Reply to this comment
 4. altin April 16, 12:38

  ardit ore debil qe ngaterrohesh me kembet e tua po cjane keto arna qe shkruan dhe kerkon pergjigje a je ne terezi apo me duket se qenke bere per haloperidol ,ku e ka moralin sali ati yt shpirteror o ardit bythsi kur ilir meta ju bashkua e deri sot eshte ne qeveri po kesoj haleje jeni gatuar te gjithe ju mjer shqiperia se car plerash ka …

  Reply to this comment
 5. ardit April 16, 13:16

  Po ke Saliu mor Altin kush e coj Ilir Meten? Duhet te jesh me i ftohte ne gjykime, para se te shash e te permjeresh nga goja.

  Reply to this comment
 6. amir April 16, 13:25

  nuk eshte aspak i habicem ky fakt se keshtu jane gatuar te gjithe .te gjithe jane komunista dhe me shkolle partie ata qe ju deshen demokracise se vertet i vrane qe ne krijim arben brocin azem hajdarin. e shum te tjere qe ua thoshin hapur gjerat i quajten te pa vlefshem tani kane metur vetem hajdutat njerez pa karakter dhe me shum fytyra qe po na marrin neper kam tash 20 vjet spo lajn mal as det pa ble dhe ne populli ishkret per dit ema keq turp turp e marre per ket politik 3.000000 banor qe jemi me mrekullit qe na ka dhan zoti gjynah mos me ken amerik 2 .

  Reply to this comment
 7. qerramudhi April 16, 14:23

  Po eshte mese normale qe bashkpunimi me kaçin do jete i gjate ai vazhdone qe prej 2005 , kur kaçi nuk arriti dote te behej deputet me votat e mallakastrioteve , dhe u be deputet duke fituar ne gjykat kundra Artur Shehut pd . Edhe kte te mire kaçi sja harroi kurre saliut . duke i pergatitur kete kode zgjedhore , edhe duke u rreshtuar per krah tije .

  Reply to this comment
 8. hanxhari April 19, 09:03

  Kacin e mbron policia e Saliut tashme 🙂 Nga kush? Nga ata qe i dhane voten! Cfare ironie

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*