Vranë policin e RENEA-s, burg përjetë për Arbjon Alikon dhe Bajram Bocin

March 21, 2018 17:37

Vranë policin e RENEA-s, burg përjetë për Arbjon Alikon dhe Bajram Bocin

Gjykata e Krimeve të Rënda dha sot vendimin për grupin e zjarrit të Lazaratit ku mbeti i vrarë efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha, qershorin e 2015-ës, një vit pasi policia kishte hyrë në fshatin e famshëm të kanabisit dhe kishte spastruar territorin nga lëndë narkotike.

Gjykata ka dënuar me burgim të përjetshëm Arbjon Alikon dhe Bajram Bocin, dy autorët e vrasjes së efektivit Ibrahim Basha në Lazarat, në qershor të 2015-ës.

Ndërsa për Alban Alikon, vëllain e Arbjon Alikos u dha dënimi me 20 vite burg.

Ndërsa Elvis Boci është dënuar me 35 vite burg, i akuzuar për të njëjtën ngjarje.

l.h/ dita

March 21, 2018 17:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim