Vranë pronarin e marketit në Kamëz, gjykata lë në burg dy autorët e dyshuar

April 30, 2018 11:22

Vranë pronarin e marketit në Kamëz, gjykata lë në burg dy autorët e dyshuar

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për dy personat që dyshohen si autorë të ngjarjes së rëndë të ndodhur në Kamëz pak ditë më parë, ku mbeti i vrarë Agim Buci.

Janë lënë në burg shtetasit Vladimir Kurti, 28 vjeç dhe Ruzhdi Hode, 25 vjeç, të dy banues në Tiranë.

                   Agim Buci e Merita Buci

Autorët janë përleshur me Agimin në mini-marketin e këtij të fundit, dhe në përleshje e sipër kanë qëlluar me armë. Për pasojë, 53-vjeçari ndërroi jetë, ndërsa bashkëshortja e tij, Merita Buci, mbeti e plagosur në këmbë.

E gjithë ngjarja e rëndë ka ndodhur në sy të djalit 6-vjeçar të çiftit.

Për identifikimin e autorëve, policia vuri në dispozicion një shumë prej 5 mln lekësh për këdo që ofronte informacion.

s.a/dita

April 30, 2018 11:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*