Vranë shqiptarët dajë e nip, njëri nga vëllezërit italianë lirohet nga burgu

March 2, 2018 19:20

Vranë shqiptarët dajë e nip, njëri nga vëllezërit italianë lirohet nga burgu

 

 

Nga burgimi i përjetshëm në liri, duke pritur vendimin përfundimtar për rastin e tij gjyqësor.

Gjykata Supreme italiane ka vendosur revokimin e masës së paraburgimit shtetasin Maurizio Archinito, i akuzuar për vrasjen e dy shqiptarëve.

Ai ka vrarë shtetasit shqiptar Alban Medha, 51 vjeç dhe Ndue Bruka, 27-vjeç, dajë dhe nip.

Ngjarja ka ndodhur në nëntor të vitit 2012 në Abbiategrasso.

Në krim, Archinito ka vepruar së bashku me vëllain e tij Mattia.

I pandehuri dhe vëllai i tij qëlluan dy shqiptarët si shenjë hakmarrje për një vjedhje dhe një konflikti të lidhur me drogën në këtë zonë, siç shkruan “Ansa

Archinito u arrestua në korrik të vitit të shkuar, ndërsa ishte dënuar me burgim të përjetshëm në mungesë.

I akuzuari ka pretenduar gjithmonë pafajësi, ndryshe nga vëllai i tij më i ri, i cili ka pranuar krimin duke përshpejtuar procesin gjyqësor e duke u dënuar me 22 vite burg.

a.s/dita

March 2, 2018 19:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*