Vrasësi i gjyshërve del në gjykatë

April 16, 2019 20:50

Vrasësi i gjyshërve del në gjykatë

Një adoleshent akuzohet për vrasjen e gjyshërve dhe për akuzën, ai do të dalë në gjykatë. Policia tha se viktima të adoleshentit janë gjyshërit e tij Dennis dhe Letha Kraus.

Nipi i tyre, Aleksandër Kraus akuzohet për dy akuza për vrasje të shkallës së parë. 17-vjeçari është duke u mbajtur në burgun e Outagamie County, në pritje të një paraqitjeje në gjykatë, shkruajnë mediat amerikane.

Trupat e Dennis dhe Letha Kraus u gjetën në banesë. Aleksandër, pavarësisht vrasjes së dyfishtë, mësohet se ka bashkëpunuar me hetuesit për vrasjet që ka kryer. Djali iu kishte thënë hetuesve se kishte planifikuar edhe sulm ndaj shkollës së tij.

Policia është e bindur se të gjitha veprimet kriminale, Aleksandër Kraus i kishte planifikuar i vetëm. Hetuesit akoma nuk kanë gjetur ndonjë arsye për vrasjen e dyfishtë dhe sulmin e planifikuar në shkollë.

b.b/dita

April 16, 2019 20:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim