‘Killeri me pagesë’ Sinanaj: Arrestoni ata që kam denoncuar ose nuk flas më

September 25, 2015 14:00

‘Killeri me pagesë’ Sinanaj: Arrestoni ata që kam denoncuar ose nuk flas më

Gjyqi ndaj të akuzuarve sit “banda e tritolit”, ka zhvilluar sot seancën e 34 të tij. Gjatë kësaj seance, ka dëshmuar i akuzuari si tritol-vënës me pagesë, Julian Sinanaj.

Dëshmia e tij ka qenë e ashpër dhe “kërcënuese”.

“Arrestoni ata që unë kam denoncuar më herët ose nuk flas më”, ka deklaruar sot Sinanaj në sallon e gjyqit.

Dy muaj më parë, i akuzuari si vrasës me pagesë Julian Sinanaj akuzoi Prokurorinë dhe Policinë se po fshehin provat për Ilir Karçinin dhe për disa vrasje të rënda.

Nga burgu, Sinanaj telefonoi në nj TV për të denoncuar sipas tij fshehjen e provave.

Kam 7 muaj që jam në qeli dhe nuk kam avokat. Madje Artan Didi ka ardhur personalisht dhe më ka kërcënuar. Ai ka ardhur në qelinë time dhe më ka bërë presion të mos flas, kam marrë kërcënime që të mos flas për Ilir Karçinin dhe Skerdilajt Konomin.

Konomi u vra nga deputetë e njerëz me pushtet, nga njerëz që dalin përditë në ekrane. Skerdilajt Konomi u vra nga njëri që u arrestua në Shkodër”, tha Sinani gjatë telefonatës në TV.

Ilir Karcini është bizensmeni i akuzuar si porositës i vrasjes së biznesmenit Pirro Bare.
Duket këto akuza publike, ende të pa marra në konsideratë nga organet ligj-zbatuese,  kanë irrituar sot Julain Sinanaj në sallën e gjyqit.

September 25, 2015 14:00
Komento

4 Komente

 1. Tarrasi September 25, 16:22

  O Edi Rama o shalgjati i menderosur po tani cfare do thuash qe prokurorine dhe policine nuk e ke ne dore ti???

  O te menderofsha Rilindjen tende ore legen qe mashtrove popullin… ndrroje emrin nga Rilindje beje Menderim

  Reply to this comment
 2. Arben September 25, 20:44

  RROFTE RILINDJA E KRIMINELEVE DHE VRASESVE ME PAGESE.

  EDI RAMA NE LITAR.

  Reply to this comment
 3. sopiqoti September 25, 21:05

  Redaksise te gazetes DITA :Indinjohet njeriu kur lexon komente si ky i ” t a r a s i t “. Komente me permbajtje fyese,denigruse,jashte edukates qytetare mendoj se nuk duhen lejuar.Komente nga njerez te rruges sic eshte dhe Tarasi nuk duhet te kene vend ne faqet e gazetes Dita.

  Reply to this comment
  • Tarrasi September 25, 22:12

   E ke shkruajur gabim pseudonimi eshte Tarras

   Komenti im eshte shume me vend dhe nuk permban asnje fjale fyese.

   Me vjen keq qe kerkon haqjen e komentit por me sa duket do jesh nga ata dylberet qe shesin endra popullit per Rilindjen.

   Po te jesh njeri duhet te indinjohesh dhe ti me ate qe po behet ne Shqiperi dhe ate qe po behet ne kete rast por me sa duket ti qenke “qytetar” jo i rruges.

   Sa shume gjera kane ndryshuar kriminelet e vertet jane bere deputet e ministra kurse ne populli i drejte quhemi njerez te rruges po ti inentifikojme me emrat e vertet keta palaco ne kuvend e qeveri.

   Nuk i kuptoj ndoshta se nuk jam “qytetar me edukate” por njeri rrruges!!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim