VIDEO: Babai i Klodianit: Do martoja djalin, ma rrahën dhe ma vranë në derë të shtëpisë për një maskë, as serbi nuk do sillej kështu. Xhaxhai: Drejtësi ose gjaku do lahet me gjak

December 8, 2020 23:57

VIDEO: Babai i Klodianit: Do martoja djalin, ma rrahën dhe ma vranë në derë të shtëpisë për një maskë, as serbi nuk do sillej kështu. Xhaxhai: Drejtësi ose gjaku do lahet me gjak

Babai i Klodian Rashës, Qazim Rasha thotë duke qarë se policët e kishin gjurmuar se ishte pa maskë dhe jashtë orarit të lejuar dhe shton se e kanë rrahur para se ta vrisnin.

Gazetari: Është një ngjarje e rëndë fillimisht, ngushëllime për humbjen e djalit tuaj.

Qazim Rasha: Faleminderit!

Gazetari: Çfarë ka ndodhur dhe si e keni marrë vesh ju

Qazim Rasha: Fatkeqësi e imja, mos i ndodhtë askujt. Çfarë mund të thotë një baba (qan) Kishte dalë të marrë një paketë cigare. Të iki se nuk ka maskë dhe të masakrohet nga policia??! Edhe kriminel të ishte mund ta arrestosh, ai ishte tek dera e shtëpisë. Edhe nëse ta kishte se kishte bërë faj, mund të kishte bërë gjithçka mund ta kapte policia ta arrestonte, ta burgoste, të bënte çfarë të donte nëse kishte bërë faj. Por ta masakrojë policia një fëmijë 25 vjeç Unë e kisha djalin për ta martuar (qan) Po prisnim për ta martuar

Gazetari: Ai ka qenë duke ndenjur tek pema, aty ku pinte kafen ka qenë një tip i mbyllur, na thanë..

Qazim Rasha: Ka qenë në punë të vetë.

Gazetari: Për gjithë opinionin publik që ka shumë pikëpyejte, thonë që ka pasur armë, çfarë mund të më thuash për Klodin? E di që jeni baba dhe është një ngjarje e rëndë, por ka nevojë për t’u zbardhur..

Qazim Rasha: Ke dëshmitarë që e kanë parë skenën, duke u zënë me policin duke e gjurmuar ai djalin dhe duke e rrahur aty në rrugë. Nëse ka shtet, nëse funksionon ligji, të thonë të vërtetën. Nëse ai ka qenë me armë unë e pushkatoja vetë. Djali na iku për një maskë… Të masakrohet fëmija në derë të shtëpisë në lagje… Këtë edhe serbi nuk ta bën, nëse shkon dhe kalon matanë të kap dhe të arreston. Po të shkosh të shikosh kufomën, është degjenuar kufoma…

Xhaxhai i të ndjerit. Në foton kryesore, babai

Gazetari: Policia thotë që djali juaj është kapur më parë për pengmarrje?

Qazim Rasha: E bëjnë për të maskuar ato punët e veta, nëse ekziston një gjë nga ato që thonë, unë varem këtu. Po nuk kanë lidhje fare këto. Janë maskarenj. Të zbardhet e vërteta, ndryshe pastaj nuk mund të…

Kurse xhaxhai i të ndjerit ka nënkuptuar se mund të ketë hakmarrje. Në një intervistë, ai tha se gjaku shkon me gjak dhe se nuk ka rrugë tjetër nëse nuk shikon drejtësi nga ana e autoriteteve.

“Tashi sherri mbetet i hapur. Nuk di çfarë të them. Unë kërkoj dhe ne si familje presim që të bëhet drejtësi. Unë ka pesë vllazën, na është vrarë djali, këtë dimë ne dhe gjaku shkon me gjak. Nuk i dihet kurrë çfarë ndodh nëse në nuk shohim drejtësi,”- tha Rasha.

 

h.b/dita

December 8, 2020 23:57
Komento

49 Komente

 1. Greta December 8, 23:20

  Nje ngjarje makaber,qe verteton pa pergjegjshmerine totale te policise se shtetit duke filluar nga drejtuesit me te larte te saj!
  Pergjegjesi te madhe duhet te mbaje edhe ministri i Brendshem Lleshaj,qe ne polici ka njerez te pa afte profesionalisht,pa kulturen e duhur juridike,morale,sociale dhe etike ne komunikimin me qytetaret!
  Vrasja e nje qytetari vetem se ka dale jshte orarit te caktuar per shkak te covid 19 kurre nuk eshte i mjaftueshem per te kaluar ne reagimin kriminal te policise!
  Por kjo vjen pervec te tjerave edhe nga politizimi qe i eshte bere fenomenit te covid 19 dhe konceptit se populli duhet mbajtur nen terror policor per te pakesuar infektimet!
  Keto koncepte antidemokrastike dhe antiligjore drejtuesit e shtetit dhe policise i kane manifestuar qe ne fillim te pandemise,qe kur mbushen rruget e Tiranes me autoblinda me mitroloz perpara duke mbjelle terror ne popull!
  Pra mungesen totale te verifikimit te popullsise me tampona,mbulimin e ankesave dhe kerkesave te qytetareve per semundje te ndryshme sidomos me mjeket e familjes,qe deri me sot jane nxjerre jashte loje aq sa edhe vizitat i kryejne nga dritaret e qendrave shendetesore,sepse mjeket nuk jane pajisur vete me mjete mbrojtese!
  Pra mjeku i familjes ka frike nga pacienti!,kur ai e ka per detyre te perballoje me profesionalizem ankesat e tyre!
  Por keto gjera nuk mund t’i perballoje nje ministre shendetesie,qe eshte KIMISTE dhe qe me shume merret me PPP-te apo me propaganden gebelsiane neper tv!
  Parulla se shendetesia eshte falas ka qene MASHTRIM,se spitalet dhe klinikat private jane pasuruar shume kete vitin e pandemise seopse qendrat shendetesore dhe spitalet shteterore nuk kane mundur te perballojne ankesat e qytetareve!
  Shendetesia shtetewrore eshte krejtesisht JASHTE LOJE!

  Reply to this comment
  • mirel December 9, 05:37

   Ngushllime familjes.
   A dyqane hapur në orën 1.30 të natës atje në albanistan ? Apo kafe ?
   Kafe sdinte të bëntë në shtëpi ai ?
   Ai flinte ditën dhe pinte kafe dhe cigare natën ? Nuk po ju kuptoj ju që bëni gjithë këto komente !!!!
   Zanafilla vjen nga i riu se cfarë mutin donte në mes të natës. E sigurt që nuk ishte as për kafe e as për cigare.
   Theu ligjin,nuk ju bind policisë, e hëngri të sëmës.
   Për cfarë do dilni në demostratë ju llapaqena komentues këtu!!!!!
   Që të dalin e të thyejn ligjin të gjithë !!???
   Ku ishit ju më përpara kur Salehi dhe matimaticienti Lulja dhanë URDHËR që të qëllohej ,kundra mijëra njerëzbe ?????
   E sa ,e sa vrasje të tjera janë blrë në kohën e Salehit.
   Apo doni PRAP ta merrni arkivolin e një MALOKU (që sdi rregulla e ligje) dhe ta përmbysni Shqipërin përsëri. Sepse do Lulja të bëhet km se sbën !!!!
   Ju jeni njerëz pa shtyllë kurrizore .

   Reply to this comment
  • Lala December 9, 06:32

   Pas orës 22⁰⁰ nuk dalet për kafe por ha bukë e fle gjum.
   Greta me Lilin ka ngel pa punë që duan të dalin natën ? Delni ditën do të gjeni ndonjë fakir të nxerni rrogën. Nuk e shikoni që është mbyll bota mor idjot ? Keq më vjen për djalin por iku si ” sopata pa bisht,, nga budallalliku i vet. Për punë doli polici nuk doli të vriste njeri.

   Reply to this comment
   • Lalai December 9, 12:42

    O Lala o pall cari…cila bite eshte mbylkur o derdimena o popull shkeddhat e idiot o ju shkrdhefsha rracen…ku eshte mbylkur që u mbyllsh e mos dalsh më ti e shume si ty!!
    Ça ju genjejne aty mire ju a bejne ca shkerdhata qe kane mbeshtetjen si ata si puna juaj o rracë debilash
    Italia spanja franca gjermania…te gjuthe hapur o plerë…ptttuuuu qelbësira e rracë qelbësirash!!

    Reply to this comment
    • Laluc trim December 9, 14:45

     O Laluc rrefugjati, shko la kazanet lere gazeten, ku merr vesh ti se kur mbyllet e kur hapet. Per ty nuk ka ndodhur asgje.

     Reply to this comment
  • eno December 9, 13:05

   Jo deri ketu o kelysh komunisti o edi rama. Ti dhe sigurimsit e komunistet nuk mund ti vrisni perseri shqipetaret. Njere i vrate ti xhaxhai yt i ndyre spiro koleka me byrone komuniste i mbajten te mbyllur per 50 vjet shqipetret ne diktaturen komuniste dhe tani pasardhesi i tyre nipi i tyre komunisteve kerkon ti vrase perseri. Ju vrau ekonomine dhe lirine tani Po i ekzekuton nje nga nje si ne komunizem pa i dhene llogari askujt.
   Ky qen qe ka rradhen fatekeqesisht kryeminister I shqiperise duhet shporrur nje ore me pare nga ajo detyre.
   Edvin rama per ata qe nuk e dine eshte djali i Kristaq Rames i cili ka firmosur denimin me vdekje te poetit Avni Nela ne vitin 1988 ne rregjimin komunist. Domethene shqipetaret drejtohen nga dora e nje komunisti. Per se kush jane komunistet se sa njerezor jane hapni arkivat e para 1990 qe te shihni se cfare I kane bere shqiperise e shqiptareve.

   Reply to this comment
   • Lani December 9, 14:30

    Mos ngaterro Edi Ramen me sistemin qe kaloi se nuk ka lidhje. Ai sistem te jepte hakun ty kelysh dhe kone ballisti, zogisti e tradhetari.
    E di ti idot dhe debil se perse eshte denuar ai qe ti permend dhe nuk i di as emrin?
    Havzi Nela eshte denuar se vrau Policin. Por loqe si puna jote i bien fyllit pa ditur melodine.
    Mos komento cope injoranti.

    Reply to this comment
   • Lani December 9, 14:41

    Mos ngaterro Edi Ramen me sistemin qe kaloi se nuk ka lidhje. Ai sistem te jepte hakun ty kelysh dhe kone ballisti, zogisti e tradhetari.
    E di ti idot dhe debil se perse eshte denuar ai qe ti permend dhe nuk i di as emrin?
    Havzi Nela eshte denuar se vrau Policin. Por loqe si puna jote i bien fyllit pa ditur melodine.
    Mos komento kot cope injoranti.

    Reply to this comment
   • Karaxhiç beri sex me Sheqeren dhe doli KaraSaliu December 9, 19:04

    o idiot me kile..pse Kristaq Rama exekutoi Havzi Nelen? po mos te firmoste ai nuk do ekzekutohesh??
    Hafzi Nela u ekzekutua se I mori armen policit dhe e plagosi …

    Reply to this comment
 2. Dita e Rinisè December 8, 23:33

  Ngushèllime families, janè kohè tè vèshtira pèr tè gjithè ku daljet nè orèt e vona pèr njè kaffe nuk èshtè zgjidhja. Qèndroni nè shtèpi , vendosni maskèn nuk janè gjèra tè reja, pastaj policia ka rregullat e sajè, se i jep fund jetès kot sè koti. Mè 11 Janar u vranè 4 person a e shumè u plagosèn nè mes tè ditès dhe pa dègjuar fjalèn”Nndal”. Nuk duhet tè justifikohet polici por, rinia duhet tè bèhet shèmbull i zbatimit tè rregullave dhe ligjeve si nè tè gjithè botn. Frikacakèt i sulmon edhe qeni jo mè polici.

  Reply to this comment
 3. Ylli December 9, 00:37

  Siç pritej, pa asnjë surprizë, konkluzionet e SHÇB, pra të Policisë nuk zhgënjenë aspak.

  “Vrasje në kapërcim të mbrojtes së nevojshme” – thotë Policia.

  Normal që këtë do thotë. Prandaj duhej që këtë hetim ta kryente dhe drejtonte Prokuroria e pavarur.

  Po si more qenka “në kapërcim të mbrojtjes së nevojshme” polici që nuk u sulmua nga askush?!

  Po lexojeni Kodin Penal nenin 19 të tij dhe të kuptoni që flitet për Mbrojtje të nevojshme (për rrjedhojë edhe për tejkalimin e saj) vetëm kur:

  1. Jemi para një sulmi real,
  2. Sulmi është i padrejtë,
  3. Sulmi është i atëçastshëm.

  Reagimi mbrojtës ndaj këtij sulmi duhet të jetë proporcional. Kur humbet proporcionaliteti kemi tejkalim të mbrotjes së nevojshme.

  Ky është Kodi Penal.
  Është Penale e Përgjithshme. Viti i dytë semestri i parë në juridik! Edhe në Akademinë e Policisë njësoj e mësojnë penalen…

  Tani, ngjarja tragjike që edhe vetë SHÇB e konfirmon, nuk na tregon që viktima sulmoi policinë. Përkundrazi ai iku (u përpoq t’i ikte).

  Askund nuk thuhet se ai sulmoi policinë!!!

  Ndaj nuk flitet fare për mbrojtjen e nevojshme, por jemi qartësisht në kushtet e vrasjes me dashje.

  Dallimi ligjor është shumë i madh në dënim.

  Unë e kuptoj që ai polic është gjendur në rrethana fatkeqe, por akti që ka bërë nuk ka lidhje me vetëmbrojtjen. Do isha krejt dakort që të shihej në kontekstin e rrethanave lehtësuese ajo ngjarje për të, por ai nuk u sulmua që u detyrua të nxjerrë armën për të qëlluar. Të paktën kështu del edhe sipas raportimit të SHÇB.

  Atëhere ku e panë konceptin e vetëmbrojtjes këta?!

  Ndaj insistoj, që këtë çështje ta marrë në dorë Prokuroria dhe jo Policia!

  Reply to this comment
  • mirel December 9, 02:57

   Rrethana fatkeqe polici? E kupton qe i mori jeten nje njeriu? Fatkeqi eshte ai qe vdiq.
   Policet vene si gangstere te zbatojne terrorin e urdheruar nga Ramut qelbesira. Se cfare kuptimi ka virusi pas ores 10, nje zot e di. Mire te mbylli lokale e bare, por te mos dalesh ne rruge pas ores 10 do te thote qe je ne gjendje lufte me shtetin, jo me virusin

   Reply to this comment
 4. Abaz December 9, 00:39

  25 vjec, ekzekutuar nga policia e Lleshit! Prit se s’keni pare gje akoma!
  p.s. Ju servilat sahanlepires nuk u’a uroj t’ju ndodh femijeve tuaj megjithse ju vetem ashtu do e kuptonit cfare ndyresie perkrahni!

  Reply to this comment
 5. Endri December 9, 00:39

  Po pse?

  Vrasja e sotme eshte e tmerrshme edhe per faktin se eshte krejt absurde.

  Nje djale i ri, vritet kot fare, pa bere asgje, pa rrezikuar askend, pa i rene ne qafe askujt.

  Vritet pikerisht nga ata te cileve iu paguajme 21 miliarde leke ne vit qe te na mbrojne nga vrasesit.

  Nje 25 vjecar sot nuk jeton me, po perse?

  Dy prinderve sot nuk do t’iu vije djali ne shtepi, po per cfare?

  Dhe pergjigja nuk mund te gjendet vetem tek polici i kthyer ne vrases. Jo.

  Pergjigja shkon me larte se kaq.

  Ajo gjendet tek menyra se si sillen drejtuesit e policise, te cilet nuk reflektojne kurre mbi gabimet e punonjesve te vet. Ne vend qe te distancohen nga vrasesi dhe te ruajne integritetin e institucionit, ata angazhohen ne denigrimin e viktimes dhe mbulimin e krimit.

  Pergjigja gjendet tek ministri, i cili qe kur ulet ne ate karrige mendon si t’i sherbeje interesave te shefit, dhe trashjes se qafes.

  Per pasoje, ne vend qe te investoje tek trajnimi profesional i policise, ai i ben parate gaz lotesjelles dhe arme qe perdoren kunder popullit te vet. Cfare mbetet, perfundon rrush e kumbulla, me fasada, uniforma e makina luksoze.

  Pergjigja perfundon tek kryeministri, i cili eshte frymezuesi i dhunes policore, si menyre per te qendruar ne pushtet, edhe kur e ka humbur legjitimitetin.

  Shkon tek kryeministri edhe per faktin se ai eshte kreu i nje piramide, e cila per te mbajtur pushtetin e mbush administraten me njerez te paafte dhe servile, te cilet e kane kthyer shtetin ne nje grup te strukturuar kriminal.

  Nje grupi kriminal, i cili duke qene se ne e kemi toleruar kur ka ardhur te na marre parate, lirine, dhe dinjitetin, sot ka ardhur te na marre edhe jeten…ja ashtu kot, pa patur nevoje per shkak.

  Reply to this comment
  • Grepi December 9, 14:35

   Nuk ke pse e politizon. Polici qe qelloi po hetohet dhe do te dali e verteta. Dhe ai nuk perfaqeson te gjithe Policine e Shtetit.
   Ramen dhe kush e ke bere Ramen, ka plot per ti share e protestuar, por jo ne kete rast.

   Reply to this comment
 6. Leons December 9, 00:40

  Të reagosh pasi e keqja ka ndodhur tregon sesa të dobët jemi ne si qytetar për ti parandaluar rastet, dhe fenomenet negative.

  Heshtim kur na vjedhin, heshtim kur na gjobisin, heshtim kur na burgosin, heshtim kur na vrasin. Deri kur do të vazhdojmë të heshtim?!
  Kjo është çështja sot.

  Nesër në orën 16:30 do të jem para Ministrisë së Brendshme.

  Reply to this comment
 7. Gimi December 9, 00:41

  Nesër të gjithë sa më shumë, pa dallime, në 16:00 para Ministrisë së Brendshme për të kërkuar dorëheqjen dhe burgosjen e Ministrit të brendshëm. Ns nuk reagoni, bëni gati arkivolët tuaj apo të afërme tuaj se do t’ju vijë radha.

  Reply to this comment
 8. Lili December 9, 00:51

  Junparalajmeroj Rama se do va kaje nenen! Ju paralajmeroj : meme nuk do burg per ke kritikon, ke hap gojen, vrasje per ke guxon me dale ne rruge!

  Reply to this comment
 9. mirel December 9, 01:34

  I pafajshem i shkreti,ne mes te nates ne qetesi me revole te mbushur po rrija.
  Per nje kafe dola dhe me vrane kot.
  Si deshmitar kam kriminelet dhe hajdutet e tjere.

  Reply to this comment
  • gjergji December 9, 08:41

   Mirel o tropojan i kendeshem e jo pak anarkist.Ne cdo vend te botes kundershtimi i policis,cenimi i saj e aq me teper “sprintet alla Doll…. denohet e denimet jane te ndryshme, predominon veprimi i armatosur.Shteti ka ligje e ligjet i mpron policia e shtetit.Lili beje edhe ti nje veprim te till e patjeter edhe ti do marresh plumbin bythes.Bravo policia.Inshalla anarshija tipike injorante shqiptare ka nisur te luftohet.

   Reply to this comment
 10. Jeni ne metro mo, apo viza me "miell" qe keni thithur eshte shume e gjate. December 9, 01:51

  O komentues koqe, a e merrni vesh se ai kishte dale ne ora 2 pas mesnate per te blere cigare ???
  O koqe o njethundrake qe mbroni nje rrugac me pistolete dhe i jeni kundervene mbrojtesit te rendit, kerkoni pasiguri dhe jete policesh, harroni qe edhe ata bij nenash jane dhe familjare.

  Reply to this comment
 11. mirel December 9, 03:01

  Vrasja eshte e paralajmeruar.
  Rama e ka ndersyer Lleshin dhe policine kunder popullit sikur populli eshte vetem krimineli i lindur, dhe shteti eshte ai qe po i bien me qafe.
  Nuk ka fare kuptim ndalimi i qarkullimit pas ores 10, sikur Virusi eshte pushim deri ne oren 10, dhe pas ores 10 ben namin dhe infekton njerezit.
  Keto jane absurditete te papranueshme. I ben qellimisht per te vazhduar ngritjen e kullave aty ku populli nuk do ti shikoje te ngrihen, dhe prishjen e Teatrit qe nuk guxonin ta benin diten por e bene naten si hajdute dhe gati vrane gjithe protestuesit qe ishin brenda
  Ky eshte shtet kriminel, dhe kjo eshte pasoje e ngrefosjes dhe hakerrimit qe i ben personalisht Rama dhe Lleshi popullit.
  Polici ka fare pak faj, eshte nje robot idiot i programuar nga Rama

  Reply to this comment
 12. Arben December 9, 05:46

  Vetëgjyqësi do shkojë puna, se drejtësia ka marrë fund në allbani

  Reply to this comment
 13. Tani December 9, 07:09

  Mos harroni te merni arkivolin e te ndjerit per ti hyre institucioneve.Pastaj mund ta shkelni she me kembe sic bete me pishtarin e demokracise.Vetem bythet e vrasesve te atyre qe we u vrane pa paralajmerim te ulen perseri ne kolltuk .

  Reply to this comment
  • mirel December 9, 14:19

   Ti hyjne e ti shkermoqin. Ato jane institucionet e krimit dhe te korrupsionit. Vetem te keqia po i sjellin Shqiperise.
   Talleni dhe me viktimat, qelbesira

   Reply to this comment
 14. nkolla December 9, 08:26

  Se pari ngushellime familjes se te ndjerit, humbja e nje jete ne moshen me te mire eshte fatkeqsi e madhe. Po desha te shpreh edhe mendimin tim per keto fjale qe thote xhaxhai. Vrasja ndodhi naten, ne kohen e ndalim qarkullimit dhe kur i ndjeri nuk i u pergjigj thirrjes se policise, por iku me vrap. Perse valle doli viktima ne ate ore kur nuk ka asnje lokal hapur, perse nuk ju pergjigj thirrjes se policise, perse valle ky xhaxhai nuk mban vendin e tij por pasi u takua me bashen na behet trim dhe do te marri gjak? Po per policin qe u vra ne lezhe kush do te marri gjak sipas xhaxhait. Sigurisht polici duhet te jete shume i pergatitur dhe gjakftohte, por kur ai mendon se i rrezikohet jeta, sigurisht duhet te veproje sepse prandaj e ka armen, e jo per ta tundur. Larg politika nga policija, basha nuk duhet te nxisi ngaterresa dhe gjakmarrjen midis qytetareve. Basha i vrau ne bulevard qytetaret, pa u kerceneaur nga asgje, kush duhet te paguaje gjakun e atyre martireve.

  Reply to this comment
  • mirel December 9, 14:21

   Po ore, shko vdis ti dhe djali jot per te lare hakun e policit te Lezhes. Pse te vdesi tjetri, meqe kerkon ti hakun jep djalin te ta vrasin. Legen muti.

   Reply to this comment
 15. mirel December 9, 08:30

  Vetem kriminelet,hajdutet dhe mashtruesit e mbrojne kete kriminel qe me me pistolet te mbushur ne oren 1:30 te nates kerkon te “pije kafe”
  Dhe familja kerkon te beje vetegjygjesi per nje kriminel !!!!
  Provojeni dhe ju ne te semes do te shkoni.
  Ligji eshte ligj dhe duhet ta zbatoni ate.
  Policit i lumte dora,nje kriminel me pak.

  Reply to this comment
  • mirel December 9, 14:23

   Komenti jot prej qelbesire, ne nickun tim, e tregon qarte qe si kerme e Ramutit qe je, e meritoni gjyqesine publike.
   Ne mes te sheshit Skenderbej duheni varur, ju kermat e Rames te gjithe me radhe

   Reply to this comment
 16. Vuco Pasha dhe fansi i tij Ram jevgu December 9, 08:40

  Serbin mos e kerkoni larg, e keni mbi ju tash 7 vjet! Me ate Serbin tuaj Sandro Vuco ka me shume poza se me te shoqen…

  Reply to this comment
 17. E verteta December 9, 08:48

  Ju kam thene disa here o Shqiptare, vajisni kallashet dhe armatosuni se do ju duhen shume ne te ardhmen, per te mbrojtur lirine dhe pronen individuale. Kush nuk e ka kuptuar ende se po instalohet nje diktature Globale, me e eger e c’njerrezore se c’do gje tjeter qe ka pare njerezimi, thjesht po ben nani-nani.

  Behuni gati te mbroni veten dhe familjet tuaja nga mercenaret e Covidit, se duan tu shkaterrojne, skllaverojne e tu marrin c’do gje per te cilen keni punuar e krijuar ne dekada. Zgjohuni sa nuk eshte vone!!

  Reply to this comment
  • Ne kete vend kane vdek me shume kriminel apo polic? December 9, 09:38

   Kur nuk i kishim kallashet gati kur erdhet ju cecenet ngado dhe pushtuat,prona,rruge,e cfardo qe nuk ju takonte nuk na behet vone se kush jua mer ju pushtusve…..
   Nuk mjaftoi kjo,por tani doni te beni edhe ligjin duke perdhunuar e dilni per kafe ne 2 te nates kur cdo gje e mbyllur.
   Disa analfabete qe kane 30 vjet qe nuk lexojne asnje liber na hiqen si filozof e trima dhe nuk po kuptojne se ligjin po e bejne hajdutet e kriminelet…
   Nuk guxon ti besh nje verejtje keqberesbe se te nxjerin grushtet thiken e pistoleten.
   Jane bere si femrat dhe meshkujt njesoj….

   Reply to this comment
 18. kasem gahinji December 9, 09:22

  vertetohet shumesi i fjales tropojan.-“trapajane”kercenon dhe me gjakmarrje.po te te dhimbsej e mbaje ne shtepi nevrikun tend.nuk e leshoje rrugeve me kobure ne brez.kaq te dhimbset sa qe genjen sipas skenarit babahale

  Reply to this comment
  • Remo December 9, 10:22

   Ketyre qe permende u shton dhe Arben Islamikun me lart qe kerkon vetegjyqesi apo Mirel alabakun dhe shteti behet lesh e li.

   Eshte nje gje e rende qe ka ndodhur,ka nje humbje jete por ai xhaxhai i tij nese ka ardhur nga malet duhet ta kishte kuptuar se ka dhe rregulla qe duhen respektuar nga te gjithe, nuk dua te mbroj policin ketu. Dihet se sa profesioniste jane ne kete pune, si ne cdo dikaster tjeter.
   Nese i ndjeri ka pasur ate arme qe e ka hedhur atehere gjerat komplikohen ketu.
   Nuk kane perse e bejne politike qeneria dhe malokeria me vetegjyqesira, protesta e dhune.
   Shteti te veproje si duhet, mos te na bejne ndonje 98′ te dyte!
   Duhet qe te gjithe ta inkurajojne policine dhe patrullat te jene sa me te trajnuara, ne rastin konkret ligji te veproje si duhet.
   Shqiperia eshte zhytur ne krim, per fajin e te gjitheve. Eshte turp.

   Reply to this comment
   • E verteta December 9, 11:04

    @Remo. Kur te te vijne ne shtepi e te te thyejne deren me nje shiringe vaksine ne dore, e te te lidhin e te internojne si i infektuar me Covid apo te te vrasin se del jashte per ajer te paster ne nje shtetrrethim te paligjshem , do ta kuptosh. Po mos u merzit hic, se do te vijne edhe per ty, e kur te vijne do te pendohesh per c’fare thua, por do te jete teper vone atehere per ty por edhe per ne.

    Reply to this comment
    • mirel December 9, 14:32

     O Remo eshte dhiar grekoserb i Dule Ramutit. O korofillak, po ku ke ti bythe te zesh ne goje malesoret, o qelbesire e Ramutit.
     Ky shtet qelbesire qe i le kermat korofillake te ngrejne flamurin grek dhe te bejne thirrje kunder Shqiperise, vret shqiptaret.
     Njelloj si ata dhe Remo kurva, ben thirrjen individuale kunder Shqiperise.
     Sa here qe jepet rasti komenton duke share shqitparet dhe malesoret. U bere ti more dhiari i mutit, te shkerdhefshin rracen ata malokeria qe permend ti, bajge e ndyre e Himares

     Reply to this comment
     • Remo December 9, 19:39

      Mirel, ti nuk perfaqeson Shqipetaret se une jam nje i tille dhe me ben me turp!
      Ti je bushtra e bushterise qe ka pushtuar rruget e atij vendi prej vitesh!
      Ti je qenia me e keqe e te quajturit Shqipetar!
      Korofillaku i sat’eme palaco dhe njeri i poshter!
      Himara u ka shkerdhyer rracen Turqve dhe atyre gjakprishurve shqipfoles si puna jote qe ishin bere njesh me ta per ta perulur, gje qe se arriten kurre.

 19. Kafshe & Kriminel kthehuni ne Shpella,Qyteti per ju nuk eshte i veshtire December 9, 09:57

  Ngushellime .

  Por edhe trut ne koke.
  Kush thyen Oren Policore dhe shetit i armatosur qytetit,

  vleresohet nga Policia e gjithe Botes,

  person i nji Rrezikshmerie te Larte !!!!!!!!!!!!

  Ne Tilla raste Policia vepron,sipas Rregullores per te mos lejuar
  thyersin e Ligjit te ushtroje Akte Terroriste,

  ne popull.
  Kundershtimi i Ligjit nga personi i armatosur ,do te thot

  se jeta e Ruajtesit te Rendit eshte e rrezikuar seriozishte.
  Polici beri ate qe do bente cdo Police ne Amerike,
  Gjermani,Turqi.

  Pardje Tre Kriminele vran rrugeve nji Police 27- vjecare

  dhe asnji nga ju Banda e Krimit Politike ,s’pipetite ,
  jovetem kunder Krimineleve qe vrane Policin nga Laci , peeeer

  me e Plackit, por as nuk i ngushelluat si njerez Prinderit

  me lot nder sy,qe nuk thirren per vetgjyqsi,por Drejtesi,
  e Policit te vrare nga tre kriminelet.

  Qytetaret e Shqiperise duan te jetojne ne rregull e siguri,
  jo si ne 1997 berisha,ne lufte e anarshi. Kjo lloj xhungle kriminelesh ,nuk do lejohet te instalohet ne Shqiperi.

  Thirrjet e presidentit ilir meta per armatosje te popullit,
  sidhe Retorika e luftes e krimineleve nga Vilat e Lalzit,
  cdo dite Medieve,
  po kushtojne jete Policesh e vandalesh,te nxitur nga Kupola e Krimit Politike (berisha-meta-basha )

  Shteti duhet te arrestoje nxitesit e krimineleve menjiher
  duke ndaluar Skenare te tille destabilizimi ne vend.

  Reply to this comment
 20. token per varrr, e ka..."pronari" . December 9, 10:09

  e para, serbit t’i hash m.utin;
  e dyta, kafshe si shume qenje me dy kembe, qe quhen shqipetar e quajne normale te; vrasin te vjedhin te genjejne te mbajne arme pa leje te zene troje te pushtojne breg deti zone mali zone fushe tok bujqesore, te pushtojne trotuare rruge, te formojne parti, te q..ihen live para publikut . te rrojne me djersen e tjetrit, t’i heqin tjetrit dhe te drejten e…varrimit .

  Reply to this comment
 21. E verteta December 9, 10:42

  Nje shtet qe kufizon lirite dhe abuzon me te drejtat universale njerezore, si dhe nje shtet qe shkaterron e kercenon, pezullon apo mbyll pronen private, biznesin dhe pavaresine ekonomike individuale te gjithesecilit, konsiderohet nje diktature dhe qeveri e paligjshme e pushtuese, pavaresisht se kjo qeveri perbehet nga njerez qe flasin te njejten gjuhe.

  Prandaj eshte pergjegjesi e gjithesecilit i cili e konsideron veten njeri i lire, te marre masa per te mbrojtur veten, lirite, pronen e familjen e tij ndaj nje pushtuesi te tille te shitur te axhenda Globaliste diktatoriale Komuniste Teknokrate.

  Liria nuk dhurohet, ajo mbrohet dhe fitohet me gjak po te lind nevoja.

  Patrick Henry thoshte dikur: ” Give me liberty, or give me death “

  Reply to this comment
 22. xxx December 9, 11:13

  Shume komente nga bodrumi politik i ramutit
  Turp per nje media ta mbushe forumin me propagande te ripjelljes.
  Komente qe justifikojne VRASJE pse viktima theu orarin anticovid jane antinjerezore. Kete e ben ose nje gangster, ose Ripjellja ne fuqi, por mundet te dyja bashke.

  Reply to this comment
 23. demo December 9, 12:01

  Remo e gjec ne femijet e tu.
  Si urofsh,pesofsh.

  Reply to this comment
  • Remo December 9, 19:14

   demo apo demon!
   Nuk kam femije e nuk ja uroj askujt te humbasi nje femije, gjithashtu dhe juve!
   Se perse, dhe si e shkruan eshte pune per ty, nga Mirel e Arben kafshe me numer pasaporte cuditerisht Shqipetare mund ta presesh kete koment!
   Dje ju vete o Demo kerkonit mbrojtjen e atij polici qe vrau ate djale, edhe une kam besuar se ne morine e perditshme te krimit qe ka pushtuar ate vend, mendova se thjesht ai punonjes i rendit ka kryer detyren, sot ka te tjera te thena, qofshin te verteta apo jo une dua ndeshkimin e atij polici qe nuk ka qene ne lartesine e detyres dhe nese ka vepruar gjakftohte atehere uroj ne burg gjithe jeten!

   Per malokerine dhe rracen e kafshes qe ka mbjelle vecse skamje dhe tritol e dhune ngado une nuk jam dakord more Demo!
   Shqiperia eshte e te gjitheve dhe askush nuk do ta shikoje si Afganistanin perdite.
   Haka tek i zoti o Demooooo!
   Askush nga ne nuk eshte i tepert more ti dhe as i huaj nuk mund te ndihet ne vendin e vet!!!
   Kaq me ty!

   Reply to this comment
 24. Lani December 9, 14:38

  Mos ngaterro Edi Ramen me sistemin qe kaloi se nuk ka lidhje. Ai sistem te jepte hakun ty kelysh dhe kone ballisti, zogisti e tradhetari.
  E di ti idot dhe debil se perse eshte denuar ai qe ti permend dhe nuk i di as emrin?
  Havzi Nela eshte denuar se vrau Policin. Por loqe si puna jote i bien fyllit pa ditur melodine.
  Mos komento cope injoranti.

  Reply to this comment
 25. Pushka top... December 9, 15:00

  Ate qe thote gjaku del me gjak rraseni ne burg.

  Reply to this comment
 26. Remo December 9, 19:16

  demo apo demon!
  Nuk kam femije e nuk ja uroj askujt te humbasi nje femije, gjithashtu dhe juve!
  Se perse, dhe si e shkruan eshte pune per ty, nga Mirel e Arben kafshe me numer pasaporte cuditerisht Shqipetare mund ta presesh kete koment!
  Dje ju vete o Demo kerkonit mbrojtjen e atij polici qe vrau ate djale, edhe une kam besuar se ne morine e perditshme te krimit qe ka pushtuar ate vend, mendova se thjesht ai punonjes i rendit ka kryer detyren, sot ka te tjera te thena, qofshin te verteta apo jo une dua ndeshkimin e atij polici qe nuk ka qene ne lartesine e detyres dhe nese ka vepruar gjakftohte atehere uroj ne burg gjithe jeten!

  Per malokerine dhe rracen e kafshes qe ka mbjelle vecse skamje dhe tritol e dhune ngado une nuk jam dakord more Demo!
  Shqiperia eshte e te gjitheve dhe askush nuk do ta shikoje si Afganistanin perdite.
  Haka tek i zoti o Demooooo!
  Askush nga ne nuk eshte i tepert more ti dhe as i huaj nuk mund te ndihet ne vendin e vet!!!
  Kaq me ty!

  Reply to this comment
 27. Arben December 10, 08:04

  Policia kriminale duhet shkrirë e gjitha, është në shërbim të kriminelëve, jo të popullit.

  Reply to this comment
 28. A December 12, 06:34

  Te gjitha keto komente jane shume te drejta, asnje nuk vritet ne ate menyre e sidomos para deres se shtepise. Por kur polici te thote ndal pse nuk ndal, nese ske gje per fshehur pse duhet te ikesh, ne shqiperi e jeni te mbyllur pas ores 22:00 te mbremjes, ku do e blente cigaren?
  Pastaj cfare jane keto protesta ne menyre kaq barbare, shkaterrim total, nuk beni dot proteste paqesore?
  Une nuk e di se si kemi arritur deri ne kete pike, jemi sikur na kane mallkuar dhe cdo gje ecen mbrapsht ne ate vend. Me vjen shume gjynah per ata njerez qe jetojne aty dhe per dite genjehen nga te gjithe politikanet. Jane ata qe duhet te vdesin e te clirohet vendi sepse ndryshe nuk gjejme shpetim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim