Vrasja e Devi Kasmit, Krimet e Rënda lënë në burg grekun dhe anëtarët e grupit

April 17, 2018 12:54

Vrasja e Devi Kasmit, Krimet e Rënda lënë në burg grekun dhe anëtarët e grupit

 

Gjykata për krime të rënda ka rikonfirmuar masat e sigurisë arrest me burg për të arrestuarit lidhur me vrasjen e Devi Kasmit disa muaj më parë në kryeqytet.

Dosja për vrasjen e Kasmit u transferua nga Gjykata e Tiranës tek ajo e Krimeve të Rënda pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda arriti të vërtetonte se kishim të bënim me një grup të strukturuar kriminal.

Në burg do të vazhdojnë të qëndrojnë shtetasi grek Efthimio Efthimius që akuzohet si ekzekutori i Kasmit, Mario Meshini, Elton Halipaj, Elton Hoxhallari, Malvin Dinellari.

a.s/dita

April 17, 2018 12:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*