Vrasja e Devi Kasmit, SPAK kërkon burgim të përjetshëm për grekun Efthimious

May 14, 2020 12:59

Vrasja e Devi Kasmit, SPAK kërkon burgim të përjetshëm për grekun Efthimious

SPAK kërkon dënim me burgim të përjetshëm për grekun Efthimoiu Efthimious, i akuzuar për vrasjen e Devi Kasmit në Tiranë.

Për te bashkëpandehurin e tij, Elton Halipajn u kërkua dënim me 35 vite burg.

Devi Kasmi u vra mbrëmjen e 29 janarit të 2018.

Për këtë ngjarje Prokuroria akuzon si autor ish- anëtarin e forcave speciale greke, Ethimious Efthimioun. Dyshohet se ai kreu atentatin në këmbim të një shpërblimi.

Elton Halipaj dyshohet se është pjesë e grupit kriminal që ka marrë pjesë jo vetëm në vrasjen e Devi Kasmit, por dhe disa të tjera. Në këtë rast ai siguroi armët e vrasjes.

Më tej u arrestuan edhe bashkëpuntorët Malvin Dinellari dhe Elton Hoxhallari, kurse ende dhe sot në kërkim është Aurel Hoxhallari, organizatori i vrasjes së Devi Kasmit.

j.l./ dita

May 14, 2020 12:59
Komento

3 Komente

 1. alphade May 14, 13:22

  C’ merret ky fare SPAK-u me “cironkat” ,bythe e plasur, ne nje kohe kur “Peshkaqenet”, vetem nje dyzine individesh,
  flejne te qete mbi milionat e miliardat,jo ne leke por ne do-
  llare dhe euro ! Dhe kete dyzine individesh te kupoles se
  larte politike i njohin te gjithe shqiptaret,i madh dhe i vogel.
  Keta jane : Sali Berisha,Ilir Meta, Edi Rama, Lulezim Basha
  dhe kllounet e tyre, Alibeaj, Salianji,R.Bode, Bardhi Kavajes,
  T.Balla, etj., gjithesej nje dyzine individesh te majmur mbi gjakun dhe djerrsen e shqiptareve……,
  KETO DUHET TE JENE DOSJET E PARA TE INVESTIGIMIT,
  TE TJERAT DOSJE PRESIN.,,,,,,!

  Reply to this comment
 2. Jovan bregu May 14, 14:50

  Kush eshte Devi Kasmi qe u vra? Jepni informacion me teper. Me se merresh etj.. Si ishte puna… Artikulli duket si lajmerim vdekje. Duket qe eshte thjeshte per te mbushur rubriken.

  Reply to this comment
 3. shabani May 15, 10:03

  Haha, nuk ka denim per sherbimet inteligjente do ekstradohet ne greqi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim