BE reagon për vrasjen e gjyqtares: Përgjegjësi e shtetit

August 31, 2017 17:35

BE reagon për vrasjen e gjyqtares: Përgjegjësi e shtetit

Misioni i BE-së në Shqipëri ka reaguar i shqetësuar nga ngjarja e paradites së sotme që i mori jetën gjyqtares Fildez Kasemi, duke bërë përgjegjës shtetin shqiptar.

“E tmerrshme! Një tjetër viktimë e dhunës në famlje në Shqipëri. Mbrojtja e grave të kërcënuara është qartazi një përgjegjësi e shtetit”, thuhet në një reagim online.

BE nënvizon se në këtë drejtim duhet një përgjigje e koordinuar e institucioneve përkatëse. “Gratë nuk duhet të jetojnë në frikë për të bërë jetën që duan”, vijon njoftimi.

August 31, 2017 17:35
Komento

8 Komente

 1. eno August 31, 18:19

  Znj Vllahutin ,
  si diplomate prej kohesh e EU-se ne Shqiperi duhet te kesh kuptuar mire qe Shqiperia nuk ka shtet ,por organizate kriminale-mafjoze qe ka mberthyer te gjitha institucionet e vendit.

  Reply to this comment
 2. Crusader August 31, 19:52

  Gjyqtaret ne Shqiperi jane mekataret me te medhenj. Kane shkaterruar familje, kane vrare ne menyre indirekte me mijera, kane shperfytyruar drejtesine e pronen. Fatkeqesi qe humbei nje jete, por si gjyqtare i qofte ferri i lehte.

  Reply to this comment
 3. MH September 1, 02:20

  Z.Vlahutin!
  Nuk jam dakort 100% qe pergjegjesin ta kete shteti.
  Vetem ne monizem pergjegjesin e mbante shteti dhe ai shtet nuk ishte i garantuem per ti paraprire mbrojtjeve te individit.Ai shtet kishte krijuar bindjen:Frika ruan vreshtin.Kjo bante ligjin dhe vendi gezonte qetesi ambsolute me paraqitje grafike ma larte se relativja.
  Ndersa sot me sistemin kapitalist.Njerzit kane dal jasht kontrollit sepse per nji cerek shekullit lideret qe udhehoqen kete vend ishin jasht shinave.Pra asgja ne vendin e duhur.Motivi bjeri ti biem sa te na zaje krahu ne te gjitha aspektet e jetes.
  Perderisa ju gjindeni ne shqiperi per te rreformuar drejtesin qe nuk ka zene fillin e fillimit nuk duhet te deklaroni se pergjegjesin e mban shteti.Sot kemi nji pushtet qe don te baje shtet.
  Shteti qe kishim i vrau 4 veta.Bile kerkoi qe nese afroheni drejt kryeministris do vrasim te tjere.Askush nuk nxori za se kush duhet te mbaj pergjegjesi.Bile as ky Luani i LSI,qe sot hapet bythesh dhe kerkon pergjegjesin ne shtet.
  Gjuha asht tulit dhe thyen koca.Vertitet nga ti vije per mbare interresit.Keshtuqe Berisha i drejtohet z.E.Rama ke pase fatin te mos afroheshe hekurave te kryeministrise.Sot do ishe ne boten tjeter.
  Kulmi arrin me Berishen.Per 21 janarin: Ishte krim shteteror pa dashje.
  Ndaj cdo opozite sot PD&LSI duhet te fusin bishtin nder shale dhe te heshtin.Jane te mbuluar me krime dhe turp te perjeteshem.

  Reply to this comment
 4. beni September 1, 10:00

  O Ka qen e korruptuar o e kurveruar ,nje per te dyjave!
  E keqja esht perse sdenancohet,askush nuk te fest pa pas shkak!!

  Reply to this comment
 5. Arben September 1, 11:27

  PO SHKO MOJ PIRDHU TI.

  Reply to this comment
 6. lili September 1, 12:33

  ma ne fund po i bje ne mend se eshte pergjegjesi e shtetit!
  Si per kete gjyqtare, si per mija gra qe dhunohen sepse jeta per arsye ekonomike eshte vetem grindje ..
  Disa nga pare shume,po shumica nga pare pak.

  Reply to this comment
 7. Zgalem September 1, 13:49

  Vrasesit ne keto vite , jane shtuar dhe inkurajuar , sepse e dine , qe nuk pesojne gje nga ligji I deformuar I shoqerise Shqiptare . Vrau shteti ne 21 Janar dhe ne Gerdec dhe nuk u denua askush , qofte dhe simbolikisht . Vrasesi , edhe sikur te denohet , dikur do te jete I lire . Keshtu ka menduar dhe mostra , qe shkrehu armen mbi nje grua , qe dhe kanuni e ndalonte . Mendoj se po nuk u fillua nga denimi I krimit shteteror , krimi do te vijoi te jete I inkurajuar . Zgalem

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*