Vrasja e ish-spiunit, befason ministri: Do tërheq Anglinë nga Botërori

March 6, 2018 22:34

Vrasja e ish-spiunit, befason ministri: Do tërheq Anglinë nga Botërori

Një deklaratë mjaft befasuese është lëshuar sot në parlamentin britanik nga ministri i Jashtëm Boris Xhonson.

Ky i fundit kur mori fjalën u shpreh se nëse Rusia ka gisht në vrasjen e një ish-spiuni rus në Angli atëherë kombëtarja e ‘Tre Luanëve’ do të bojkotojë Botërorin që nis në qershor.

Gjithsesi nuk pati vend për frikë pasi shpejt u kuptua se kjo ishte një gafë e ministrit.

“The Sun” raporton se ai donte të pohonte se nëse ngjarja në fjalë konfirmohej, delegacioni anglez që shoqëron kombëtaren nuk do të udhëtojë në Rusi.

o.j/dita

March 6, 2018 22:34
Komento

6 Komente

 1. Pellazgos March 7, 01:54

  Rrace e poshter keta anglezet,kudo ku shkuan ne Amerike,Australi,Afrike te Jugut etj i zhduken identitetin vendasve,
  Dhe flasin per Zot te mallkuarit.
  Ktheni mijera vepra arti te vjedhura nga Greqi ne kohen e Turqise,ate te beni juve.
  Vetem thika kini ne Museumet tuaja,te poshter.

  Reply to this comment
 2. Genti March 7, 06:05

  Pellazgos, merru me poshtersite e Greqise qe u ka bere shqiptareve. Lere Angline.

  Reply to this comment
 3. Arben March 7, 06:47

  Perse qenka kaq befasuese, Putini i ka helmuar

  kundershtaret e vet ne mes te Londres

  Reply to this comment
 4. Laveri March 7, 09:07

  Ne Angli kete minister e quajne thjesht nje PALLE

  Reply to this comment
 5. ELIOT March 7, 10:49

  PELLAZG KOQJA … RUSET JANE NDYRESIRA … I VRASIN SPIUNAT ..KUDO QE NDODHEN NE BOTE .SE PUTINI ..NUK DON TI DALI E VERTETA NE SHESH … NDERSA TI KOMUNIST I QELBET MBRON BOLSHEVIKET E NDYRE QE VRANE BOTEN //// ..ANGELEZET .. CIVILIZUAN AMERIKEN . NDERSA RUSET E TU TE PISET ..E BENE QE SERBIA TE VRASI MIJERA TE PAFAJSHEM NE BALLKAN .POR KETE GJE BABI KOMUNIST NUK TA KA TREGUAR …. ZVARRANIK BOLSHEVIKE … TJITHJA PUTININ .SE NE GRAND BRATAGNE KA DEMOKRACIE KA LIBERTE … NDERSA NE RUSIE KA VRASJE KA DHUNE DHE KORRUPSION….E KUPTON TETE DE BITE ..APO ..NUK JE NE GJENDJE TE SHIKOSH NDRYSHIMIN QE BERI ANGLIA NE BOTE … QENKE ME TE VERTETE NJE RROT K……..

  Reply to this comment
 6. Pellazgos March 7, 15:23

  Zoti ELIOT,as me nzihet menderja as per Ruset,as per Serbet,as per sllavet ne pergjithesi,po deshe ta dish.
  Jame Greke per mijera vjet ketu ne Albanistanin e pushtuar nga Osmanet dhe tani Turqit e rinj dhe luftoj per identitetin dhe nderin Ilyro Epirote.
  Kurse ju qe hiqeni “shqipetare” pa me thuaj ty,Ismail Vlora kishte shume femije a u kishte vendosur ndonje emer “shqipetare” femijve te Tij?
  Emrat dhe Feja per fat te keq ishte e Shenjte se tregonte identitetin,respektin,nderin,dinjitetin kombetare,cilesi keto qe “shqiperia” myslimane nuk i ka.
  “Shqiperia” doli nga nje deshtim i Perandorise Osmane,eshte si te thuash si ai qe quhet i Shtepise se Femijes pa njohur se ke ka prinder.
  Kurse per keta Anglezet jane e keqja e njerezimit se me force dhe diktature nuk mu d te shkaterrosh shtete te tera,se keshtu duan edhe cifutet.
  Zoti eshte drejtesi,atehere kush do pergjigjet per popullin e Irakut qe po vriten akoma me bomba,per Sirine e shkaterruar komplet?
  Keta hipokrite gjoja te “krishtere” te ndershem mbeten qe mbeten barbare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*