Vrasja e Ivanoviç, reagimi i Moskës: Duhen parandaluar incidentet

January 16, 2018 21:51

Vrasja e Ivanoviç, reagimi i Moskës: Duhen parandaluar incidentet

Ministria e Punëve të Jashtme në Moskë në një komunikim për mediat u bën thirrje institucioneve ndërkombëtare në Kosovë që të marrin masa për të parandaluar incidentet në krahinë.

Ministria ruse deklaron autorët duhet të marrin dënimin që meritojnë.

Ne u bëjmë thirrje të gjitha institucioneve ndërkombëtare në Kosovë që të marrin masa për të parandaluar incidentet e mundshme në krahinë. Ne presim që institucionet përkatëse të kryejnë një hetim tërësor të incidentit dhe të identifikojnë autorët që do të marrin dënimin që meritojnë” – deklaron ministria e Jashtme ruse.

 

January 16, 2018 21:51
Komento

4 Komente

 1. TLN January 17, 01:07

  Dora e rusit kudo ku ka trazira.Rrace e qelbet.

  Reply to this comment
 2. Duka i Krimit Kryetar Partie i Agrares. January 17, 02:18

  Vetem ashpersi nuk ka ne kete komunikate te Min. Pun te Jashtme te Rusise.
  Komunikim standart dhe kerkon te dalin fajtoret.

  Reply to this comment
 3. Alban January 17, 03:25

  PSE NUK E CONI RRAMBON RUS PUTIN TE BEJE BODIGARDIN E CDO TERRORISTI SERB !

  Ruset te vrasin naten e te qajne diten !

  From: Alban Dega
  Date: January 16, 2018 at 13:13:19 EST

  Mendime jo konspirative

  AKT TERRORIST KUNDER NJE KRYETERRORISTI

  – Paralajmerimi ogurzi antishqiptar i Sputnikut dhe dora e zeze e Putinit

  – Sindroma Gjukanovic eshte teper e fresket per tu harruar !
  – Vigjilence vellzer e motra shqiptare

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Vrasja e liderit serb Jovanovic nuk eshte nje rastesi.
  Vete koha kur kryhet flet vet dhe perben nje sinjal alarmi e kushtrim per vigjilence, syceltesi per mbare shqiptaret ,
  Paralajmerimi oguirzi i Sputnikut te RIA-s ruse Ruskaja Intelixhensia Axhensia . pasardhesja e KGB-se se Vladimir Putinit qysh prej pranveres se vitit te kaluar e sidomos ai i dhjetorit per trazira ne Shqiperi, ne Kosove dhe vise te tjera shqiptare, pershirja e ” instruktoreve ukrainas” te te Moskes ne “Cadren ” e Sali Lul.Nokes… vitin e kaluar, ofensiva ruse ne komplote e trazira gjithmone prej saj dhe DIA-s pasardhesja e UDB-se gjakatare e thellesisht antishqiptare… jane kambana alarmi per mbare shqiptaret.
  Pa filluar ende hetimet, pa thare ende gjaku i viktimes, pa u ftohur ende kufoma e tij, si Beogradi edhe Moska njezeri bene edhe hetuesin, edhe prokurorin edhe gjykatesin duke akuzuar indirekt dhe direkt shqiptaret per kete vrasje !
  Ajo qe bie ne sy se ata flasin ose bejne akuzoje sikur ta kishin kryet vet vrasjen !
  Pse!?
  Sepse si Beogradi edhe Moska jane historikisht ne te njejten linje raciste, terroriste dhe genocidale antishqiptare !
  Ka muaj e vite qe si Beogradi edhe Moska paralajmerojne perseritje te skenarit te Pranveres se vitit 2004 ne Kosove, ne te cilin ata kane qene jo vetem autore, por edhe regjizore, sic ishin edhe ne atentatitn e deshtuar terrorist per te vrare ish Presidentin dhe ish- Kryeministrin e Malit te Z. Gjukanovic, sic u implikuan dhe vepruan edhe me Cadren ne Tirane dhe “modelin maqedon” te Berishes, Bashes, Nokes, Mediut ne pararoje e Likes e cetes se tij ne prapavije !
  Reagimi i ashper i ish- Gebelsit te Hitlerit serb Milloshevic, Aleksander Vucic dhe i Sputnikut te Putinit, largimi i menjehershem i Presidentit serb Aleksander Vucic nga Brukseli, mbledhja urgjente e Keshillit te Sigurise Kombetare te Serbise per nje kryemafioz dhe terrorist si Jovanovici jane nje sirene alarmi dhe thirrje per qetesi dhe vigjilence per shqiptaret jo vetem te Kosoves !
  Jovanovic ishte jo vetem nje terrorist antishqiptar, por edhe nje kryemafioz narko e human trafiku, nje gjobvenes i korruptuar e nje vrases i pashpirt me nje thes krimesh mbi shpine .
  Lista e vrasesve te mundshem te tij brenda e jashte Kosoves eshte teper e gjate… aq sa eshte edhe vargu i krimeve te tij jo vetem ne Mitrovicen Veriore por edhe ne Bosnje, Kroaci e me gjere.
  Por koha qe u zgjodh dhe menyra se si u krye vrasja e tij eshte llogaritur e zbatuar me saktesi agjenturash ruso-serbe qe japin pak shprese per kapjen e vrasesit apo vrasesve profesioniste te tij me qellime shume me djallezore e antishqiptare. Aq me pak mund te shpresohet te zbulohen e aq me pak kapen regjizoret e ketij komploti ne Beograd apo ne Moske!
  Pse !?
  Vrasja e Jovanovicit duket me teper nje akt terrorist i mireorganizuar nga sherbimet sekrete ruso- serbe per te destabilizuar Kosoven ne prag te dhjetevjetorit te pavaresise se saj. Ajo eshte pjese e kryqezates ruso-serbe per te trazuar e goditur Kosoven ne te gjitha fushat politike, ekonomike, diplomatike … per cka kane ndihmuar jo pak edhe politikanet driteshkurter e injorante te Prishtines dhe dora e tyre e zeze teper aktive ne Tirane me Mareshallin e Beogradit Sali Berisha e nacalniket Lulezim Basha e Flamur Noka …. ne krye.
  Nuk perjashtohet as bashkepunimi me Mafian serbe dhe agjente te fshehte shqiptare te DIA-s serbe apo RIA- s ruse.
  Ne kete kendveshtrim duhen pare edhe protestat dhe thirrjet per destabilizim dhe permbysjen me dhune, me hir apo pahir te qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike te Shqiperise, nga Banda e Gangstereve dhe “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit e Mareshallit te Beogradit, Sali Berisha dhe cetnikeve te tij Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Like Floriri, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili e co.
  A mos valle jane nje rastesi trazirat e dhunshme dhe skenari nekrofil i 18 dhjetorit ne Kuvendin e Shqiperise e rreth tij ne krye te te cilet ishin Sali Berisha, Flamur Noka, Monika Kryemadhi !?
  A mos eshte rastesi akt terrorist i Shkodres ku u plagosen tete veta dhe shtimi i vrasjeve dhe krimit ne Shqiperi keto dite pas kushtrimit te Sali Karaxhicit, Lulezim Fazlicit, Flamur Stanishicit, Monika Krymadhit, Petrit Vasilit dhe mediave te Kazanit per te dale ne sheshe e permbysur qeverine e zgjedhur ne menyre demokratike te Edi Rames !?
  A mos eshte rastesi fakti qe pikerisht ne ato caste dhe ne ate vend ku ndodhi shperthimi po filmonte nje ekip “gazetaresh” te nje televizioni te Malit te Zi apo Sputnikut putinist , qe do te jepte nje imazh teper te zi per Shqiperine ne Bote !?
  A nuk jane keto thirrje te kesaj “Bande Gangsteresh” e te “Kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” per destabilizim, per nje qeveri anti- Mafia akte te mirefillta terrori politik, psikologjik dhe ushqim i krimit dhe terrorit klasik ne sinkron me Mosken . Beogradin, Athinen dhe presionet zerviste te Presidentit andart Grek !?
  A nuk jane sulmet, shpifjet e kesaj Bande e Mafia kunder ambasadoreve te SHBA-se dhe BE-se, kunder Uashingtonit dhe Brukselit ne nje ze e ne nje hap me Mosken e Beogradin, me RIA-n ruse e DIA-n serbe !?
  Sipas burimeve konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s..
  Nuk eshte koha per qeveri Antimafia te drejtuar nga kjo Mafia e Bande Gangsteresh !
  Eshte koha te kercasin prangat ne kycet e tyre kriminale e kusare, hajdute e vrastare
  Vigjilence! Syceltesi vellezer e motra shqiptare kudo jeni !

  Reply to this comment
 4. edi January 17, 10:31

  Eshte intereesante se nderkohe qe vet mediat e Ballkanit ,ato Serbe politikane te njohur sereb e gazeta, flasin qarte ,se ishte nji vrasje nji vrasje mafiozesh serbe ,
  e porositur nga shteti serbe ,
  nuk mundet te mos bjeri ne sy ,
  retorika nxitese qe i referohet (jo vrasjes mafioze nga shteti serb 9 nga dy te fortet RusUas,por Ii vihet theksi d Konfliktit ,pasojave qe mundet te ket ,perplasjeve entike ,nderkohe qe serbet e shqiptaret e mitrovices ,jane koshient ,per vrasjen e ndodhur .
  Lerini Ballkanin te qete bestie .Lerini popujt te jetojn jeten ,qe sja keni dhuruar ju . Gjuha vete gjithmon atje ku dhembe e dora atje ku i krruhet Gansterrave. Politike bestiesh ,qe po shkaterrojne kte Bote .
  perplasuni njiher te dy e hani kokat te jetoj kjo Bote .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim