Vrasja e shqiptarit në burg, reagon Ministria greke e Drejtësisë

March 31, 2019 20:58

Vrasja e shqiptarit në burg, reagon Ministria greke e Drejtësisë

Pas videos së publikuar gjerësisht në media, ku tregohej momenti i vrasjes të  burgosurit shqiptar, vjen edhe një reagim nga Ministria e Drejtësisë në Greqi.

Përmes një deklaratë zyrtare, Ministria e Drejtësisë në shtetin fqinj shprehet se zbulimi i këtyre imazheve dëmton drejtpërsëdrejti gjyqësorin.

Në deklaratë, ndër të tjera theksohet se Qeveria prej kohësh po tenton të eliminojë mafien brenda burgjeve.

v.l/ Dita

March 31, 2019 20:58
Komento

5 Komente

 1. Duhet reagim i qeverise - Shqiptaret nuk jane miza qe vriten pa gjygj nga qeveria greke April 1, 00:42

  Deklarata qe Qeveria pom perpiqetv te eliminoje mafien brenda burgjeve eshte kuptimplote. Keta po vrasin shqiptaret pa gjygj. Qeveria shqiptare duhet te kerkoje llogari. Nje kriminel grek zbriti ne Shqiperi me automatik ne dore dhe u vra nga forcat speciale si vetembrojtje dhe keta e cuan problemin ne BE. Qeveria shqiptare duhet te jete me e forte ne demaskimine ketyre krimeve pa gjygj te shqiptareve ne burgjet greke. z. Caka je bere Minister i Jashtem jo te buzeqeshesh por te qendrosh shtylle per shqiptaret kudo qe jane ne bote, edhe atyre qe jane te denuar. Ne fund te fundit duhet tju japim fqinjeve irredentiste dhe kriminele te njejten monedhe qe po na japin ne vazhdimesi.

  Reply to this comment
  • xha temja April 1, 11:40

   Jam shuume dakort me ju, por do ti shtoja: Dhe sa kohe duhet te ndihemi akoma inferiare e te pabarabarte si shtete, tjetri vritet dhe asnje nuk u mundua ta mbroje,kurse ai doli me automatiku plot me fisheke dhe ish gabim pse e vrane. Cjane keto standarte. Z.Minister fliani dhe ju ashtu sic u ngriten dhe ata e folen kur nuk duhej te flisnin.Ju e keni gojen plot e me te drejte per ta zbrazur mire.

   Reply to this comment
 2. demo April 1, 07:48

  Ju jeni vete Mafia.

  Reply to this comment
 3. shqiptari April 1, 09:02

  Po ekzekutohen shqiptaret pa gjyq burgjeve te greqise dhe qeveria shqiptare nuk e rruan hic.Kush te flase,presidenti hajdut qe hedh teza si “rrofte miqesia shqiptaro-greke” nderkohe qe dicka e tille as ka ekzistuar as ekziston apo piktori qe nuk do tja dije as per ata qe jane ketu dhe jo me jashte Shqiperise?

  Reply to this comment
 4. Toni April 1, 15:15

  Do te harrohet edhe ky si qindra te tjere te egzekutuar pa gjygj nga shteti Grek. Pa MOS te permendim grate e femijte e masakruar te Camerise, per fajin e vetem , pse ishin Shqiptare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim