Vrasja e trefishtë, dosja tek Krimet e Rënda

May 28, 2015 12:52

Vrasja e trefishtë, dosja tek Krimet e Rënda

Çështja e hapur mbi vrasjen e trefishtë të verifikuar pasditen e së mërkurës në Tiranë i ka kaluar Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Lajmin e bëjnë të ditur burime zyrtare-raporton TCH.

Ndërkohë, nga hetimet e deritanishme dyshohet se shtetasi italian Salvatore Letizzia, i përfshirë në këtë ngjarje, është një vrasës me pagesë.

Më herët policia bëri të ditur se Letizia dhe atentatori shqiptar Besnik Sulku po lëviznin me një motor tip “Skuter”.

Gjithashtu, burimet njoftuan sekuestrimin e një pistolete të tipit “Glock”, e përdorur nga shtetasi italian.

Përplasja mes grupeve të armatosura shkaktoi panik në zonën e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, në kryeqytet.

May 28, 2015 12:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*