Vrasja me thikë për një karikues, këngëtari i njohur: Po na krijojnë modë dhunën, i thurin lavde prostitutave

August 2, 2017 20:33

Vrasja me thikë për një karikues, këngëtari i njohur: Po na krijojnë modë dhunën, i thurin lavde prostitutave

Ngjarja e rëndë ku mbeti i vrarë me thikë pas një sherri per karikuesin e telefonit, 22-vjeçari Marvi Mihali ka shkaktuar reagime te shumta. Nje prej tyre eshte edhe ai i kengetarit te njohur Sidrit Bejleri.

Ai ne nje status ne rrjetet sociale u bën thirrje prindërve që të kontrollojnë fëmijët për muzikën që dëgjojnë e nga e cila formohen, pasi u serviret, sipas tij, muzikë me tekste bastarde nga njerëz që s’dinë të shkruajnë as emrin e tyre.

Bejleri thotë se kjo muzikë po shkatërron brezin e sotëm, por jo vetëm.

REAGIMI I PLOTE:

JU LUTEM VEMENDJE!

Nuk është hera e pare që e them: Ju lutem prindër, kontrolloni fëmijët çfarë shohin dhe çfarë dëgjojnë, sepse këtu zë fill brumosja e tyre dhe ajo çfarë do bëjnë në të ardhmen. Po ju serviret “muzikë” që nuk është muzikë, nga njerëz që i thonë vetes “artistë”.

Tekste bastarde që i “shkruajnë” tipa që dyshoj në dinë të shkruajnë edhe emrin e tyre. Kuptojeni një herë e mirë që ata duan të shesin “muzikën” dhe “tekstet” e tyre, por po shkatërrojnë brezin e sotëm dhe jo vetëm. Fëmijë dhe adoleshentë që këndojnë me shpirt llumin që përçohet nga tregtarë të shpifur që në thelbin e ditës së tyre kanë vetëm paranë, duke harruar se kanë fëmijë vete ose do kenë një ditë. Po na krijojnë modë dhunën, po na i thurin lavde drogës, prostitutave dhe lakuriqësisë.

Po mundohen të na mbushin mendjen se e keqja është e mirë, se alkoli dhe droga të burrërojnë, se imoraliteti duhet të jetë kult i ditëve tona duke harruar që familja është e shenjtë dhe një ditë nuk do donin as ata që t’u cënohej. Sot gjykoj si prind, por edhe si një person që para pothuaj 20 vitesh isha në moshën e atij djali që mbrëmë ndërroi jetë nga një zënkë banale… Nuk do i uroja askujt të ishte në vendin e familjes së viktimës ose të vrasësit! Kontrollojini që në fëmijëri! Muzika është profesioni im dhe ndikon shumë, më besoni.

Mesazhi i saj kthehet në mënyrë të jetuari dersa njeriu fillon dhe kupton realisht, pra piqet! Të gjithë duam më të mirën për fëmijët tanë. Gjërat e mëdha bëhen duke filluar nga të voglat! Drejtojini tek e Vërteta, larg gënjeshtrave të përditshme që gjenerojnë vetëm urrejtje dhe shkatërrim të vlerave!

August 2, 2017 20:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*