Vrasja që tronditi Italinë, pronari i shtëpisë masakron pastruesen 19-vjeçare pasi e ngacmoi

February 7, 2018 21:15

Vrasja që tronditi Italinë, pronari i shtëpisë masakron pastruesen 19-vjeçare pasi e ngacmoi

 

Një vajzë 19-vjeçare, Jessica Valentina Faoro, u qëllua për vdekje me thikë në Milano të Italisë.

Ishin agjentët e policisë ata që e gjetën në një apartament në Brioschi të Milanos.

Vajza jetonte në shtëpi me një çift, ku punonte si pastruese. Pronari 39-vjeçar Alessandro Garlaschi, u arrestua për vrasje.

Nga dyshimet e policisë italiane mendohet se 39-vjeçari ka pritur që gruaja e tij të largohet nga shtëpia, në mënyrë që të ngacmonte të renë, duke hasur refuzimin e saj.

“Kam hyrë në telashe të mëdha”, u ka thënë shoferi i tramvajit teksa dilte nga shtëpia e tij këtë mëngjes.

Ditët e fundit sipas disa dëshmitarëve, 39-vjeçari dhe vajza u panë duke ecur bashkë në një kopësht të zonës.

Gruaja e Garlaschi-t, në lot, u mor në pyetje nga policia.

Nuk është e qartë nëse ajo ishte e pranishme në shtëpi në momentin e vrasjes.

Teksa merrej nga policia, shoferi i tramvajit u has me një sërë britmash e ofendimesh nga fqinjët dhe kalimtarët: “Je përbindësh, i mallkuar, shpresoj të kalbesh në burg”.

Banorët e zonës e kanë përshkruar 39-vjeçarin dhe gruan e tij si të dyshimtë dhe jetonin në atë zonë prej pak kohësh.

Edhe marrëdhëniet me fqinjët nuk i kishin shumë të mira, shkruajnë mediat italiane.

a.s/dita

 

February 7, 2018 21:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*