Vrasje në Torino/ Tre plumba shqiptarit, pistat e hetimit

October 22, 2017 11:16

Vrasje në Torino/ Tre plumba shqiptarit, pistat e hetimit

Një 39-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri gjatë natës në Torino të Italisë.

Banorët njoftuan policinë për të shtëna me armë zjarri rreth orës 03:30.

Sipas dëshmitarëve, kanë qenë dy persona të paidentifikuar që qëlluan me armë ndaj shqiptarit 39-vjeçar.

Ky i fundit mbeti i plagosur në gjendje të rëndë dhe u dërgua në spital, ku dhe fatkeqësisht ndërroi jetë.

Autorët qëlluan tre herë me armë, thotë policia italiane.

Ata janë shpallur në kërkim.

Hetuesit dyshojnë se shkak i ngjarjes mund të jenë konfliktet mes grupeve shqiptare.

Ndërkohë, mediat italiane nuk kanë bërë të ditur identitetin e shqiptarit të vrarë.

October 22, 2017 11:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin