Vrau 17 persona, identifikohet autori i masakrës në Florida

February 15, 2018 10:10

Vrau 17 persona, identifikohet autori i masakrës në Florida

Adoleshenti që vrau 17 persona në një shkollë të mesme të Floridës është Nikolas Cruz, 19 vjeç, i pezulluar më parë nga kjo shkollë.

Mësohet se Cruz ka aktivizuar alarmin e zjarrit në mënyrë që studentët të dilnin nga klasat e tyre e më pas hapi zjarr. Ai iu shmang policisë duke u shtirur si një prej studentëve të tmerruar që vraponin për të shpëtuar kokën.

Ai u arrestua një orë pas nisjes së masakrës.

Sherifi i Kontesë së Brauardit, Scott Israel tha se 19-vjeçari ishte përjashtuar nga kjo shkollë një vit më parë për “arsye disiplinore” që ende nuk dihen.

Cruz ishte i armatosur me një pushkë AR – 15 dhe granata tymuese kur hyri në shkollë me maskë kundërgaz dhe vrau 17 studentë dhe pjesëtar të stafit.

o.j/dita

February 15, 2018 10:10
Komento

2 Komente

 1. MH February 15, 14:40

  Ferst Amerika!
  Ju uroj ta gezoni lirin e mbajtjes se armatimit nga cdo njeri amerikan.Dijne shume mire dhe bukur ta ushtrojne ne perdorim.

  Reply to this comment
 2. mirel February 15, 16:53

  Ekonomi tregu, sic thote Ramuti.
  Keshtu bejne dhe biznesmenet e armeve ne Amerike.
  Blini arme thote, se eshte e drejta e ekonomise se tregut.
  Dhe vrisni njeri tjetrin.
  Kete e mbeshtet dhe shteti.
  Dhe vriten kokepalaret
  Keshtu do ju shohe dhe Ramuti, pasi po privatizon cdo gje, do shpiki dhe koncesionin e armeve, me ligjin per te drejtat e njeriut..
  Ashtu si shpiku koncesionet e ilaceve, lumenjve, minierave, naftes, ca ka ngelur me., armet
  Duket shaka, po nuk eshte larg

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?