Vrau gruan në mes të rrugës, arrest me burg Genci Çarçanit

Redaksia Online July 16, 2013 11:28

Vrau gruan në mes të rrugës, arrest me burg Genci Çarçanit

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Genci Çarçani, burrin 48-vjeçar që tri ditë më parë masakroi me thikë të shoqen në mes t5ë rrugës në Tiranë.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e së shtunës në rrugën “Tefta Tashko”, pranë sheshit “Avni Rustemi” në kryeqytet. Policia tha fillimisht se krimi ishte kryer për motive xhelozie nga Çarçani, por ky i fundit e mohoi këtë fakt pas arrestimit.

Ai tha se pas ndarjes nga e shoqja dy vjet më parë, ai kishte pasur konflikte të shpeshta me të në lidhje me edukimin e vajzave.

Zanafilla e zënkave të çiftit ishte 20 vjet më parë, kur ata kishin humbur djalin 4-vjeçar. Burri akuzonte vazhdimisht gruan për pakujdesi, ndërsa konfliktet bëheshim edhe më të ashpra me kalimin e viteve, derisa gjithçka përfundoi në vrasjen barbare të gruas në mes të rrugës. Për krimin e kryer, pas ashpërsimit të ligjeve për krimet në familje, Çarçani rrezikon 20 vite burg.

 

Redaksia Online July 16, 2013 11:28
Komento

2 Komente

  1. Liri July 16, 16:35

    Shume vrasje po degjojme ,ndaj grave ne Shqiperi.Kjo eshte si pasoje e pasigurise se madhe qe ndjejne burrat ne vetvehte,dhe e mentalitetit te kanunit te Markagjonit se gruaja eshte prone e burrit.Jemi kthyer shume mbrapa ne kohe,duhet reflektuar,dhe shteti te marre situaten ne dore qe te filloje qe ne edukimin e femijeve te vegjel per vleren e madhe e te barabarte qe ka jeta per te gjithe ne.Per keto duhet te sherbejne edhe forumet e organizatat e gruas dhe ato rinore.Mos te na vije keq qe te kopjojme edhe ndonje gje te mire te sistemit te kaluar.

    Reply to this comment
  2. nick July 16, 17:31

    Pse,ka edhe arrest pa burg?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim