Vrau ish-kunatën me pushkë në sy të fëmijës, arrestohet Agron Tanushi! Ishte strehuar tek e motra

September 16, 2020 14:14

Vrau ish-kunatën me pushkë në sy të fëmijës, arrestohet Agron Tanushi! Ishte strehuar tek e motra

Më pak se 24 orë nga kryerja krimit, Policia ka arritur të arrestojë Agron Tanushin, i dyshuari në vrasjen e Jetmira Hasanit, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e Bathores.

Tanushi u arratis menjëherë pas vrasjes së ish-kunatës, ndërsa ishte fshehur te motra në Lushnjë.

Po ashtu, bëhet me dije se policia ka sekuestruar edhe armën e krimit me të cilën Tanushi qëlloi për vdekje dy herë mbi trupin e Jetmira Hasanit.

Ata kishin prej kohësh konflikte me njëri-tjetrin për shkaqe pronësie.

Hasani ishte ndarë nga bashkëshorti i saj para 4 vitesh, vëllai i Agron Tanushit, por pavarësisht kësaj vijonte të jetonte te shtëpia e tyre, në katin e dytë.

Ky fakt, pra prona, ku Hasani pretendonte se i përkiste asaj, është bërë shkak për konfliktet e vazhdueshme dhe më pas vrasjen.

 

o.j/dita

September 16, 2020 14:14
Komento

3 Komente

 1. Remo September 16, 18:26

  Malok,Shpellar,Grabitqar,Vemje,Burracak qe vret nje femer te pambrojtur si nje bir bushtre i pa fytyre Skipetar i vertete i ketyre viteve uzurpues tokash islamik anadollak plehre qe Enveri duhet tu kishte zhukur rrace arabe e piste!

  Reply to this comment
 2. Raimond vlonjati September 17, 06:00

  Ca langaraqi i qelbur, Vret femren–Ky krimb duhet patjeter te denohet me burgim te perjeteshem

  Por edhe e jema e tij duhet denuar , se ajo e ka nxitur, si pjesemarrese ne krim

  Reply to this comment
 3. Raimond vlonjati September 17, 06:03

  Ne fakt fajin kryesor e ka poicia e Llesh leshit, qe eshte e paafte fare,
  dhe nuk e arrestoi kete qen, qe ne filllim .
  por e la te lire

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim