Vrau në 1997-ën, ekstradohet nga Londra ish-punonjësi i SHIK

February 21, 2015 10:31

Vrau në 1997-ën, ekstradohet nga Londra ish-punonjësi i SHIK

Nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana është ekstraduar nga Londra drejt Shqipërisë i 48-vjeçarit Hektor Voci i cili është dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 2000 për një vrasje me armë në vitin 1997, kohë kur mbante funksionin e punonjësit të SHISH.

Ngjarja për të cilën është dënuar Voci ka ndodhur para se në Shqipëri të fillonin trazirat e vitit të mbrapshtë më 10 shkurt 1997.

Në aeroportin Nënë Tereza në Rinas ky shtetas iu dorëzua përfaqësuesve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

February 21, 2015 10:31
Komento

1 Koment

  1. spartaku February 21, 17:36

    Mire kane bere qe e kane kapur dhe e kane ekstraduar kete person qe ka vrare ne 1997-ten,po Sali Berisha qe beri reprazalje dhe vrau mbi 3000 vete,pse nuk e arrestoijn?.Kapet e denohet shikasi i Saliut,dhe nuk kapet ustai i tij,kjo eshte per tu habitur.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim