Vrau nënën e 6 fëmijëve, zbardhet dëshmia e burrit: Si nisi sherri

June 9, 2018 10:44

Vrau nënën e 6 fëmijëve, zbardhet dëshmia e burrit: Si nisi sherri

Të tjera detaje janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur dje në mbrëmje në Durrës, ku Çlirim Shaholli ka lënë të vrarë bashkëshorten e tij, Adriana.

Gjatë marrjes në pyetje, babai i gjashtë fëmijëve ka deklaruar se nuk ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes, por gjatë një zënke e ka shtyrë atë dhe është përplasur me kokë në dysheme.

“Më mërziti duke më kujtuar faktin se nuk jam në punë. Më hipi gjaku në kokë dhe e shtyva. Ra keq me kokë në dysheme, por nuk doja ta vrisja”, është shprehur para oficerëve të Policisë autori, duke e pranuar krimin.

Ndërkohë, mësohet se në momentin e sherrit të çiftit bashkëshortor që përfundoi me vdekjen e 40- vjeçares, gjashtë fëmijët nuk kanë qenë brenda në banesë, por ndodheshin në oborr.

Mësohet se konflikti mes bashkëshorteve Shaholli ka nisur në mënyre banale dhe më pas përfundoi me nënën e gjashtë fëmijëve të vdekur.

Sipas dëshmise së dhënë në polici, burri ka treguar se i kishte kërkuar të hapte dritaret pasi kishte vapë, ndërsa bashkëshortja ka refuzuar me preteksin se futeshin mushkonjat në shtëpi.

Aty debati është acaruar dhe pas fjalëve radha i ka ardhur forcës. Sipas bashkëshortit, çifti është shtyrë me njeri-tjetrin derisa shtyrja fatale ka ardhur nga Çlirimi, duke e përplasur në një cep mobilje bashkëshorten dhe më pas në dyshemenë prej betoni.

40-vjeçarja ishte e vetmja që punonte në shtëpi, ndërsa autori i krimit ishte i papunë.

o.j/dita

June 9, 2018 10:44
Komento

3 Komente

 1. Atros June 9, 11:22

  Mizerje baba i 6 femijeve e i pa pune dhe te vetmin person qe kujdesesh e ushqente femijet e vret..burr muti qe nuk eshte i zoti per asgje…fajet i kishte ajo qe nuk te ka ndare prej kohesh…
  Varferia ja ku i mbyt njerezit, Rama thote ka pune per gjithe e mundesisht dhe ve taksa rrugeve….

  Reply to this comment
 2. fteri June 9, 19:45

  ky kapitalizëm i pa shpirtë la babajne 6 fëmijve për të rritur pa punë . Ky PRINDË domosdo është në depresion .Po të ishte i punësuar diku ,ai nuk do kishte kohë të grindej me gruan dhe ta vriste .Pra kapitalizmi i ashpër shqipëtar po gjeneron pabarazinë ,ashpërsinë dhe dhunën e krimin e vrasjes.Klasa poplitike ka grumbulluar gjithë pasurin për vete dhe shumica e popullit është i çveshur e i varfër ,ku çdo ditë shumica lufton për sigurimin e bukës gojës.Tani kush do ti rrisë këta 6 fëmijë jetim ,ti ushqejë e ti shkollojë ?!

  Pra sistemi kapitalist gjeneron e prodhon vetëm dhunë e krim deri në shoqëri ,farefis e familje .Ky sistem e anti-ligjëshmëri po e qojnë shqipërinë drejt apokalipsit ,viti 1997-98 ishte kulmi ,kur renagati S.Berisha hapi depot e armatimit të ushtrisë ku çdo shqipëtar sot nuk e ka të vështir të gjejë armë vrastare të vrasin njëri tjetrin ,apo deri te prindërit !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim