Vrau për gjakmarrje, rrezikon 35 vite burg

June 11, 2014 08:37

Vrau për gjakmarrje, rrezikon 35 vite burg

Një serial vrasjesh mes familjeve Korra dhe Pisha në Elbasan që nisi në vitin 1994, që shënon 3 viktima dhe aktualisht një person në kërkim, Festim Korra, për të cilin dje u kërkuan 35 vite burgim për vrasje me motiv gjakmarrjen. Prokuroria e Krimeve të Rënda dha pretencën në seancën e parafundit ndaj të pandehurit në arrati, që vitin e kaluar ekzekutoi në lokal teksa po pinte kafe, Hyqmet Pishën, i sapoliruar nga burgu. Korra duket se ka mbetur i pakënaqur nga verdikti i drejtësisë për vrasjen që kishte kryer Pisha dhe gjeti rastin të merrte gjak…

Shkrimin e plotë mund ta lexoni sot në versionin print të gazetës DITA.

June 11, 2014 08:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim