Vrau tri vajzat e saj, Edlira Dobrushi tenton vetëvrasjen

June 12, 2014 08:47

Vrau tri vajzat e saj, Edlira Dobrushi tenton vetëvrasjen

Shqiptarja që vrau 3 vajzat e saj, Edlira Dobrushi, ka tentuar të vetëvritet në qelinë e burgut në Itali. Sipas mediave italiane, 37-vjeçarja Dobrushi ka tentuar të mbysë veten me një çorape najloni brenda qelisë së burgut Bassone në Como.

Ka qenë një gardiane e shërbimit të natës e cila ka ndaluar vetëvrasjen e Edlira Dobrushit. Aktualisht gruaja ndodhet e shtruar në spitalin Sant’Anna të Komos, dhe mësohet se nuk ka plagë të rrezikshme nga tentativa e saj për t’i dhënë fund jetës.

Më 9 mars, Edlira Dobrushi vrau me thikën e kuzhinës tre vajzat e saj të mitura: Sidnin 3 vjeç, Kesin 10-vjeçare dhe vajzën më të madhe Simonën, vetëm 13 vjeç.

 

June 12, 2014 08:47
Komento

1 Koment

  1. Naci June 12, 09:06

    Ah moj Edlira Doberdushi si ndjehesh tani moj bionde [email protected] ne qaf 3 engjuj vetem se te iku kollodoku nga shalet…..pse nuke le te jetojne vajzat jeten e tyre….pise femer.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim