Vritet 23‐vjeçari nga Shkupi, tre muaj pranë xhihadistëve

December 20, 2014 10:27

Vritet 23‐vjeçari nga Shkupi, tre muaj pranë xhihadistëve

Një tjetër shqiptar nga Shkupi është vrarë në Siri. Siç mësohet bëhet fjalë për 23 vjeçarin me inicialet E.A nga Inxhikova e Shkupit.

I riu shkupjan shkoi në Siri vetëm tre muaj më parë, për të luftëtar në krahë të xhihadistëve të ISIS­it. MPB ka konfirmuar rastin dhe se është në dijeni për vdekjen e të riut nga Shkupi me po këtë identitet.

Deri më tani nga Maqedonia kanë humbur jetën 13 persona në fushëbetejat e Sirisë dhe Irakut.

December 20, 2014 10:27
Komento

1 Koment

  1. Mark uk December 20, 17:57

    Pacin edhe te tjert fatin e kti turk muti.Nuk arrij te kuptoj pse i quani shqiptar,jan shqipfolsa.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*