Vritet biznesmeni turk, ortak në një rafineri nafte në Shqipëri

Redaksia Online December 22, 2012 09:00

Vritet biznesmeni turk, ortak në një rafineri nafte në Shqipëri

Një biznesmen turk është vrarë ditën e djeshme në Stamboll, raporton e përditshmja turke “Hurriyet”. Omar Satën, 57 vjeç,  kishte biznese në Shqipëri.

Ai ishte ortak në një rafineri nafte dhe zotëronte 40 për qind të aksioneve. Satën, baba i katër fëmijëve, është vrarë në makinën e tij, në lagjen Atakoj, ku priste një person, i cili me shumë gjasa është autori i krimit. Para ekzekutimit, Satën ka kontaktuar me disa të njohur me telefon, të cilëve u ka thënë se po priste një shok.

Ndërkohë, policia turke bën të ditur se autori i krimit mbetet i paidentifikuar.

 

Redaksia Online December 22, 2012 09:00
Komento

1 Koment

  1. dika December 22, 10:29

    E vrau biznesi…. ku? …ne Turqi… Kush e vrau….pse …qysh… ? Kerkush s’e gjen, sepse “s’ka kush ta gjen.” 300 vjet mafje ne perendim, 20 -vjet mafje ne lindje. Tashme, mafjen ne perendim mund ta quajme nje fenomen kriminal provncial (kurre nuk u ul kembekryq ne shtet); ne lindje mungon vetem nje pergjigje: mafja e polli shtetin apo shteti polli mafjen.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?