Vritet gjatë një sulmi Lavdërim Muhaxheri

June 8, 2017 08:05

Vritet gjatë një sulmi Lavdërim Muhaxheri

Lavdërim Muhaxheri ka mbetur i vrarë gjatë një sulmi me dron të kryer nga ushtria amerikane, ndaj militantëve të ISIS.

Lajmi për vdekjen e Muhaxherit u raportua nga mediat kosovare dhe u konfirmua edhe nga vëllai i tij, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook.

Lavdërim Muhaxheri ka qenë anëtar i organizatës terroriste ISIS, dhe drejtues i shqiptarëve në këtë organizatë.

Muxhaxheri u bë i famshëm për kërcënimet e vazhdueshme, edhe ndaj Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe për thirrjet ëpr të qëlluar mbi futbollistët izraelitë, gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael, në Elbasan Arena, nëntorin e vitit të kaluar.

 

June 8, 2017 08:05
Komento

11 Komente

 1. arben June 8, 08:18

  Te gjithe ne fer vafshin se na turperuan racen
  .

  Reply to this comment
 2. Mark uk June 8, 08:48

  Fole shqip o turku i .utit.Pac fatin e tij more rac e poshter si dhe ata turq shqipfoles qe jan si puna juaj kudo si jetojn.

  Reply to this comment
 3. enverdjali June 8, 08:57

  Ropt e shpise e te fisit ku ti keshe e vashi mun ne P… te S…. te gjithe juve fare e keqe qe keni lindur ne ate vend qe pas betejes se Fushe Kosoves qe bene Turqit e mallkuar dhe hodhi kete fare te keqe qe ne shqiptaret e vuajme sot. Ropt ku ti keni……..

  Reply to this comment
 4. A.Selam June 8, 09:14

  Ju plotesu me ne fund deshira Muxhaferrit a si e ka ate mbiemer arab. U vra ne muajin e Ramazanit, per flamur te Islamit, mijra km. larg Vatanit, per hesap te Talebanit.
  Besoj se Allahu do ta marre prane vehtes per ta futur te ushtria martireve bashke me terroriste tjere te shkuar prane Allahut qe po gezojne Xhehnetin e premtuar.

  Reply to this comment
 5. demo June 8, 09:43

  Po sa here do te vritet ky.U vra vjet,; vra para 6 muajsh.Konfirmojeni mire se u be si lugat.!

  Reply to this comment
 6. perkthyesi June 8, 09:43

  Ky sikur u vra nje here para ca kohesh! Me sa duket eshte rivrare! Ju lumte! Kemi shtyp serioz, e jo llafe!

  Reply to this comment
 7. dule jevgu June 8, 10:26

  Tani do ta vertetoje ne qoftese jane te verteta te virgjerat apo Allahi ja fuste pordhes.Ngushellimet tona si Shqiptare jane Marresh me vete te gjithe sojin e tredhur te sunniteve antishqiptare,kelysheve te turkoarabise.Nje qelbesire me pak.

  Reply to this comment
 8. vlora.vlora June 8, 12:42

  nje me pak ,ta djegin fare as varr s meriton

  Reply to this comment
 9. Arben June 8, 18:08

  ORE, ESHTE VRARE NJA PESE HERE KY DERI TANI, PO JU KESHILLOJ PRISNI NJEHERE TE SQAROHET LAJMI, PASTAJ JEPENI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim