Vritet nga policia 38-vjeçari i arratisur katër herë nga burgu

June 4, 2018 11:24

Vritet nga policia 38-vjeçari i arratisur katër herë nga burgu

 

Një shqiptar i dënuar me 25 vite burg ka mbetur i vrarë gjatë një tentative të tij për t’u arratisur nga burgu i Maqedonisë.

Viktima është  38-vjeçari Jeton Rexhepi, i dënuar për vrasje.

Ai ishte arratisur edhe më parë nga burgu në vitet 2012, 2014 dhe 2016 por policia e kishte kapur.

Kjo ishte tentativa e katërt e tij dhe e Policisë për ta ndaluar arratisjen e tij.

Por, këtë radhë ishte fundi.

Burimet e para nga terreni, sipas mediave maqedonase, thanë se, Rexhepi ishte i armatosur dhe hapi zjarr drejt Forcave Speciale që kishin shkuar për ta arrestuar në orët e para të mëngjesit.

Të dhënat jozyrtare flasin se Rexhepi akuzohej gjithashtu edhe për një rrëmbim, gjatë viteve të tij të arratisë.

l.h/ dita

June 4, 2018 11:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim