Vuçiç: Haradinaj Kryeministër sjell probleme

May 25, 2017 19:26

Vuçiç: Haradinaj Kryeministër sjell probleme

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë takimit në Bruksel në nivel Kryeministrash të Ballkanit Perëndimor ka deklaruar se Ramush Haradinaj me shumë siguri do të behet kryeministër.

Me rëndësi është që të ruhet paqja dhe stabiliteti në rajon. Para nesh është një periudhë e vështirë, kur dihet se kryeministri i ri i Kosovës gati me siguri do të jetë Ramush Haradinaj.

Kjo sjell vështirësi dhe probleme të reja. Situata nuk është fare e lehtë dhe e thjeshtë, por besoj se do t’i tejkalojmë këto vështirësi.

Ndaj Serbisë ekzistojnë aktualisht presione të ndryshme për përshpejtimin e procesit të zgjidhjes së çështjes së Kosovës” deklaroi ai.

May 25, 2017 19:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*