Vuçiç para vizitës në Tiranë: S’e njoh Kosovën, më vrisni nëse doni

May 8, 2019 10:02

Vuçiç para vizitës në Tiranë: S’e njoh Kosovën, më vrisni nëse doni

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, vijon të ketë qëndrime radikale kundër njohjes së Pavarësisë së Kosovës. Ai u shpreh për “Tanjug” se më mirë të vritet se të njohë Kosovën dhe këtë gjë nuk do e bëjë për sa kohë do jetë ai president.

“Mund të më vrisni, por ajo nuk do të ndodhë. Ju them, anglezëve dhe gjermanëve se nuk do ta bëj. Më goditni, por unë s’do ta bëj. Mund të jem president edhe për 15 vjet, por nuk e njoh Kosovën”, ka deklaruar Vuçiç, shkruan “Tanjug”.

Deklarata e Vuçiç vjen një ditë para vizitës së tij në Tiranë, ku do të marrë pjesë në punimet e samitit të Brdo-Brion në kuadër të Ditës së Europës, 9 majit.

Asnjë marrëveshje nuk u arrit në Samitin e Berlinit, ndërkohë që pritet të këtë bisedime të tjera dhe në Samitin e Parisit, ku do jenë të pranishëm kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emanuel Macron.

o.j/dita

May 8, 2019 10:02
Komento

9 Komente

 1. qytetar May 8, 10:28

  Aman mos e vrisni se do na lere armet vare.Ptu qelbesire Millosheviciane,rrace e ndyre inferiore,kelyshe te rrahur Ruse e mbeturina toksike te ballkanit.

  Reply to this comment
 2. Hosteni May 8, 12:29

  Ja ngjiti semundjen presidenti me i mire i te gjitha koherave ketij me duket.

  Reply to this comment
 3. Niku May 8, 12:43

  Ky eshte pjelle e “Bogomileve” qe ka shkruajtur kroati Shuflai. Pra, ajri, uji, dielli, varrezat,etj, te gjitha jane serbe!!! Nuk e njohim thote per dicka qe nuk eshte e tija. Shikoni harten sa ka qene Serbia ne shekullin e XIX dhe sa u zgjerua ne te XX dhe do te kuptoni se cfare njerezish jane serbet. Une nuk besoj ne nje bashkejetese paqsore me serbet sado Europa te perpiqet per mire.

  Reply to this comment
 4. Kasandra May 8, 13:09

  E pranon me gojën e vet se ka mbetur ai që ka qenë, kolonizator dhe vrasës. Kasandra

  Reply to this comment
 5. Orakulli i Dypakut May 8, 14:48

  O Vuçi gjej ndonje rol tjeter se nuk te shkon viktima e ç’viktimizuar.
  Ne mos per pak do e njohesh per 2Pak.

  Reply to this comment
 6. DOKLEATI May 8, 16:27

  Po cka priter me teper nga puntori i Milisevic-it dhe nzensi i Sesel-it.

  Reply to this comment
 7. Askushi May 8, 19:14

  Nuk të vrasim o Vuçiç por të pjerdhim në vesh.

  Reply to this comment
 8. Lili May 8, 20:12

  Nukharxhojmeplumb kot

  Reply to this comment
 9. fery May 9, 10:02

  Deklarate eufeministe e Vuciq, shprehje karakteristike ne komunikimet e perditeshme serbe , shprehje te cilen serbet e thjeshte e perdorin si refren ne komunikimet e tyre te zakonshme dhe te perditeshme ( nuk mundem edhe po te mbytesh = ne mogu i ako me ubijesh ) e qe shprehja e ka kuptimin qe te kerkohet nga bashkebiseduesi te mose bisedohet ose kerkohet dic nga ai per nji teme caktuar sepse ai qe e thote”me mbyte” nuke eshte ende i pergaditur te degjoje biseden ose per kerkesen lidhur me temen e caktuar
  Vuviq kete shprehje me shume e ka deklaruar per komnsumin e brendeshem serb sepse ata
  ( qytetaret) gjoja edhe po ti mbysesh te gjithe , nuk jane ne gjendje te degjojne biseda per ” shkeputjen ” e Kosoves nga Serbija …thjeshte jane pordha serbe me te cilat Vuciq done krejte ne fund te perfitoje nji cope sa me te madhe te tortes se quajtur Kosove si shperblim per krimet dhe gjitha mizorite tjera serbe qe i shkaktoi shteti i Vuciqit shqiptareve te Kosoves

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim