Vuçiç thyen heshtjen: Pse nuk dola në foto me Metën e Kitaroviç

May 10, 2019 11:37

Vuçiç thyen heshtjen: Pse nuk dola në foto me Metën e Kitaroviç

Mungesa e presidentit serb në foto në nisje të samitit të Brdo-Brijunit me krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Tiranë, bëri jehonë edhe në mediat serbe.

Kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale pamjet se si Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç nuk qëndroi për të bërë një foto me Presidentin shqiptar Ilir Meta, presidenten e Kroacisë, Kitarovic dhe atë presidentin slloven, Pahor.

Fillimisht u tha se ishte Vuçiç ai që nuk pranoi të dalë në foto. Më pas kishte komente se bëhej fjalë për një keqkuptim. Por vetë Vuçiç ka thënë për mediat serbe se ishte një keqkuptim.

“Kam qenë pjesë e fotos zyrtare. Kur sheh dikë, shkon dhe i shtrëngon dorën. Këtë kam bërë me Kolindën, Pahorin dhe Metën, por ajo nuk ishte diçka zyrtare”, tha Vuçiç.

Ndërsa për atë shtrëngim duarsh me Hashim Thaçin në prezencë të Federica Mogerinit, Vuçiç tha se e kishte parë dhe i kishte dhënë dorën.

“Nëse tani po merreni se ishte një shtrëngim duarsh i ftohtë, apo nuk e di. Merreni si të doni. Ishte një takim në një bufe ku kishte edhe çaj të ngrohtë”, e ka mbyllur Vuçiç.

o.j/dita

 

 

May 10, 2019 11:37
Komento

3 Komente

 1. Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli May 10, 16:54

  Per dobicet , ne popull thuhet se jane te zgjuar , por ky eshte teresisht idjot ! Ngjason me nje femer te turpeshme nga zona te thjella pyjore te Siberise , nga e kane edhe prejardhjen !

  Reply to this comment
 2. ore budallenj jeni ju e ? May 10, 18:34

  Nuk del Vucici foto me Muten ,

  qe e njef kush eshte gjithe Europa e qe kur behet fjal

  per shqiperine ne rrethet e politikaneve te BE-se

  presideenti i shqiperise eshte objekti i talljes se Shtetit !

  Dhe Vucici ,s’i lejon nji gafe te tille vetes ,te pozoje me

  presidente ordiner si me pozu me presidentin e Afganistanit
  ose nji vendi Afrikan ,ku presidenti i vendit te mbaje

  Flamurin e Korrupsionit te shtetit dhe te jen nji nder

  politikanet me kot ne poltike por me hajn e me ordiner !

  KUPTONI I FIJE JU APO JO !

  VUCICI NUK I LEJON VETES TE BJERE NE ATE

  KATEGORI PRESIDENTESH LOL

  Reply to this comment
 3. uaaaaahahah . e la si Muti ne Shi persidentin shqipcar May 11, 08:40

  shifni si rri fshatri deformum ne surrat e trup

  cfar # been me presidentet e tjer .

  duket tamon si nji cope muti i perjashtuar .

  ja ka dhi m’kok Vucua

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim