Vuçiç vihet në siklet, nuk ka para për sandalet e Biden!

August 18, 2016 11:13

Vuçiç vihet në siklet, nuk ka para për sandalet e Biden!

Zëvendëspresidenti Joe Biden vizitoi Beogradin të martën dhe ajo që bëri më shumë përshtypje në mediat vendase ishin vizitat e tij nëpër rrugët e Beogradit.

Joe Biden u ndal në një stendë ku shiteshin sende tradicionale. Vëmendja më e madhe i tërhoqi një palë sandale të vjetra. Çmimi i blerjes ishte plot 70 euro.

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ishte ai që pyeti shitësin sa kushtonin me synim për t’ia blerë zyrtarit të lartë amerikan. Vuçiç këmbënguli për t’i paguar sandalet, por për fat ai nuk kishte aq para me vete.

Megjithatë, ai i ka gjetur dinarët (monedha serbe) tek zyrtarët e tjerë, duke ia paguar kështu sandalet prej lëkure Joe Biden-t. Më pas, tregtari i tha medieve serbe se Vuçiç ia kishte blerë dhuratën gruas së Biden-t si suvenir kombëtar serb.

bajden-vucic-opanci-skadarlija-foto-reuters-avg-2016-1471440775-972167bajden-vucic-opanci-skadarlija-foto-reuters-avg-2016-1471440775-972169bajden-vucic-opanci-skadarlija-foto-reuters-avg-2016-1471440808-972165

August 18, 2016 11:13
Komento

5 Komente

 1. Thanasi qe ta plasi August 18, 17:40

  Biden i paska blere sandalet ne rrugen e Shkodraneve ne Beograd

  Reply to this comment
 2. sandalja August 18, 18:36

  nuk eshte i korruptuar si ilir mete

  Reply to this comment
 3. [email protected] August 18, 19:57

  Vucici ,nuk ka pse mban para me vete….se nuk i bije radha te bleje ndonjihere ,por u cburrenu para amerikanit !

  Reply to this comment
 4. raimond vlonjati August 19, 05:48

  Po atyre sandaleve ne serbisht ju thenkan -Opanke

  Dmth fjala Opinge qenka e marre nga serbishtja keshtu ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*