Vuri bast se do hante 50 vezë, vdes në mënyrë tragjike

November 7, 2019 18:46

Vuri bast se do hante 50 vezë, vdes në mënyrë tragjike

Një burrë ka gjetur vdekjen pasi hëngri 42 vezë pa ndërprerje. Ngjarja është raportuar në Indi, ku Subhash Yada kishte vënë bast me shokun e tij kush do hante i pari 51 vezë të ziera.

Por te veza e 42-të ai ra pa ndjenja dhe ndërroi jetë në spital.

Policia raportoi se Subhash Yada sapo kishte filluar të hante vezën e 42-të kur u rrëzua pa ndjenja.

42-vjeçari u dërgua në spital, por ndërroi jetë vetëm disa orë më vonë.

Mjekët thanë se vdekja e tij mund të jetë shkaktuar nga ngrënia e shumë vezëve.

l.h/ dita

November 7, 2019 18:46
Komento

10 Komente

 1. anticensurë25642654 November 8, 09:43

  “Mjekët thanë se vdekja e tij mund të jetë shkaktuar nga ngrënia e shumë vezëve.”
  jeni të sigurtë se kanë qënë mjek??
  sepse sipas kësaj që shkruani ju ka mundësi të kenë qënë o tip xharahu o tip shamani!!
  veza e zjerë është shumë e rëndë në të ngrënë!
  e verdha është e thatë,për pasojë thith shumë lëngje!!
  pastaj 42 vezë dhe në peshë nuk janë pak janë mbi 2 kg ushqim!
  nuk e di si ka qënë ai indiani por ata nuk janë mësuar me bollëk!!
  pastaj duke llogaritur dhe shpejtësinë që mund të kenë vendosur për basitn bën që volumi i tyre në stomak të ketë qënë shumë më i madh se i një ngrënje normale!
  pra mund të ketë sjellë një bllokim të frymëmarjes dhe ndoshta infarkt në zëmër!!

  Reply to this comment
  • intelektuali November 8, 13:10

   anticensura e Enverit:

   PO NGA KIMIST NE DOKTOR PERFUNDOVE O MAVRI?

   sepse:

   Kisha pershtypjen se ke mbaruar per Kimi tek Shkencat e Natyres bashke me mikun tend, Ilir Kumbaron e Saliut qe vrau Remzi Hoxhen dhe qe ka avulluar nga kjo Bote, por meqe i je futur mjekesise dhe e spjegon imtesisht arsyen pese mund te kete vdekur hindiani qe hengri 42 veze me shpejtesi makuti qe mjeketet xharahu-shamane te fiseve Zulu e kane gjetur si shkakun kryesor te tragjedise me bastin famoz per “Guinness”, por sipas ekspertizes tende ka qene stomaku i hindianit qe u fry si tollombace dhe solli “…bllokim të frymëmarjes dhe ndoshta infarkt në zëmër..”

   KJO DUKET SHUME E BUKUR PER TE QENE E VERTETE

   sepse:

   Sipas “Gojeve te Liga” Enveri kur jetonte tek kunati i tij Bahri Omari hante 20 veze te “rufka” ziera ne sabah pasi kishte pire nja 10 te tjera taze, sapo i kishte bere pula, sapo zgjohej dhe hapte syte, qe ja pergatiste Nexhmija me kujdes, sepse ate kohe kishte dale llafi qe vezet gjysem te ziera, ose sic i quanin ate kohe “rufka” te ngrinin fuqine seksuale mashkullore dhe ja Enver Kumandarin nuk e kishte gjetur gje,

   PSE ATEHERE VDIQ HINDIANI I BASTIT?

   Kur Enveri edhe gjate Luftes edhe pas saj per nje kohe te gjate konsumonte vezet si i papare, nuk i ishte fryre barku kurre si tollombace dhe as i kishte rene damllaja ne tru nga kjo makuteri erotike, por perkundrazi mjeku francez e shikoi konsumin e madh te vezeve si nje nga shkaqet e diabetit te tij galopant qe e shoqeroi gjate gjithe jetes se tij?

   QYSH ATEHERE?

   Une per vete qe nuk jam as kimist dhe as mjek, por vetem nje ish perkthyes me patllake te koka i veprave te Enverit, them se Hindiani i gazetes se nerume ka kollofitur vezen e 42 -te dhe i ka mbetur ne fyt,

   njashtu:

   Sic i mbeti veza ne fyt Sekretarit te Komitetit te Partise se Durresit, qe ishte vellai i Hysni Kapos kur ishte duke bere seks me pastruesen e Komitetit te Partise dhe i duhej veza per te mabjtur gjalle “burrerine” e tij qe rezultoi me nje fund tragjik per te duke i mare jeten vellait te Hysniut ne “Krye te Detyres” sic deklaroi Enveri ne homazhet mortore qe pasuan me tej,

   prandaj:

   VEZA ESHTE SHUME E DOBISHME PER NJERIUN, POR NGANJEHERE MUND TE BEHET KILLERI-VRASTAR I TIJ.

   Reply to this comment
 2. intelektuali November 8, 13:10

  anticensura e Enverit:

  PO NGA KIMIST NE DOKTOR PERFUNDOVE O MAVRI?

  sepse:

  Kisha pershtypjen se ke mbaruar per Kimi tek Shkencat e Natyres bashke me mikun tend, Ilir Kumbaron e Saliut qe vrau Remzi Hoxhen dhe qe ka avulluar nga kjo Bote, por meqe i je futur mjekesise dhe e spjegon imtesisht arsyen pese mund te kete vdekur hindiani qe hengri 42 veze me shpejtesi makuti qe mjeketet xharahu-shamane te fiseve Zulu e kane gjetur si shkakun kryesor te tragjedise me bastin famoz per “Guinness”, por sipas ekspertizes tende ka qene stomaku i hindianit qe u fry si tollombace dhe solli “…bllokim të frymëmarjes dhe ndoshta infarkt në zëmër..”

  KJO DUKET SHUME E BUKUR PER TE QENE E VERTETE

  sepse:

  Sipas “Gojeve te Liga” Enveri kur jetonte tek kunati i tij Bahri Omari hante 20 veze te “rufka” ziera ne sabah pasi kishte pire nja 10 te tjera taze, sapo i kishte bere pula, sapo zgjohej dhe hapte syte, qe ja pergatiste Nexhmija me kujdes, sepse ate kohe kishte dale llafi qe vezet gjysem te ziera, ose sic i quanin ate kohe “rufka” te ngrinin fuqine seksuale mashkullore dhe ja Enver Kumandarin nuk e kishte gjetur gje,

  PSE ATEHERE VDIQ HINDIANI I BASTIT?

  Kur Enveri edhe gjate Luftes edhe pas saj per nje kohe te gjate konsumonte vezet si i papare, nuk i ishte fryre barku kurre si tollombace dhe as i kishte rene damllaja ne tru nga kjo makuteri erotike, por perkundrazi mjeku francez e shikoi konsumin e madh te vezeve si nje nga shkaqet e diabetit te tij galopant qe e shoqeroi gjate gjithe jetes se tij?

  QYSH ATEHERE?

  Une per vete qe nuk jam as kimist dhe as mjek, por vetem nje ish perkthyes me patllake te koka i veprave te Enverit, them se Hindiani i gazetes se nerume ka kollofitur vezen e 42 -te dhe i ka mbetur ne fyt,

  njashtu:

  Sic i mbeti veza ne fyt Sekretarit te Komitetit te Partise se Durresit, qe ishte vellai i Hysni Kapos kur ishte duke bere seks me pastruesen e Komitetit te Partise dhe i duhej veza per te mabjtur gjalle “burrerine” e tij qe rezultoi me nje fund tragjik per te duke i mare jeten vellait te Hysniut ne “Krye te Detyres” sic deklaroi Enveri ne homazhet mortore qe pasuan me tej,

  prandaj:

  VEZA ESHTE SHUME E DOBISHME PER NJERIUN, POR NGANJEHERE MUND TE BEHET KILLERI-VRASTAR I TIJ.

  Reply to this comment
 3. intelektuali November 8, 13:12

  anticensura e Enverit:

  PO NGA KIMIST NE DOKTOR PERFUNDOVE O MAVRI?

  sepse:

  Kisha pershtypjen se ke mbaruar per Kimi tek Shkencat e Natyres bashke me mikun tend, Ilir Kumbaron e Saliut qe vrau Remzi Hoxhen dhe qe ka avulluar nga kjo Bote, por meqe i je futur mjekesise dhe e spjegon imtesisht arsyen pese mund te kete vdekur hindiani qe hengri 42 veze me shpejtesi makuti qe mjeketet xharahu-shamane te fiseve Zulu e kane gjetur si shkakun kryesor te tragjedise me bastin famoz per “Guinness”, por sipas ekspertizes tende ka qene stomaku i hindianit qe u fry si tollombace dhe solli “…bllokim të frymëmarjes dhe ndoshta infarkt në zëmër..”

  KJO DUKET SHUME E BUKUR PER TE QENE E VERTETE

  sepse:

  Sipas “Gojeve te Liga” Enveri kur jetonte tek kunati i tij Bahri Omari hante 20 veze te “rufka” ziera ne sabah pasi kishte pire nja 10 te tjera taze, sapo i kishte bere pula, sapo zgjohej dhe hapte syte, qe ja pergatiste Nexhmija me kujdes, sepse ate kohe kishte dale llafi qe vezet gjysem te ziera, ose sic i quanin ate kohe “rufka” te ngrinin fuqine seksuale mashkullore dhe ja Enver Kumandarin nuk e kishte gjetur gje,

  PSE ATEHERE VDIQ HINDIANI I BASTIT?

  Kur Enveri edhe gjate Luftes edhe pas saj per nje kohe te gjate konsumonte vezet si i papare, nuk i ishte fryre barku kurre si tollombace dhe as i kishte rene damllaja ne tru nga kjo makuteri erotike, por perkundrazi mjeku francez e shikoi konsumin e madh te vezeve si nje nga shkaqet e diabetit te tij galopant qe e shoqeroi gjate gjithe jetes se tij?

  QYSH ATEHERE?

  Une per vete qe nuk jam as kimist dhe as mjek, por vetem nje ish perkthyes me patllake te koka i veprave te Enverit, them se Hindiani i gazetes se nerume ka kollofitur vezen e 42 -te dhe i ka mbetur ne fyt,

  njashtu:

  Sic i mbeti veza ne fyt Sekretarit te Komitetit te Partise se Durresit, qe ishte vellai i Hysni Kapos kur ishte duke bere seks me pastruesen e Komitetit te Partise dhe i duhej veza per te mbajtur gjalle “burrerine” e tij qe rezultoi me nje fund tragjik per te duke i mare jeten vellait te Hysniut ne “Krye te Detyres” sic deklaroi Enveri ne homazhet mortore qe pasuan me tej,

  prandaj:

  VEZA ESHTE SHUME E DOBISHME PER NJERIUN, POR NGANJEHERE MUND TE BEHET KILLERI-VRASTAR I TIJ.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 11, 09:50

   pas tre rishkrimesh e kuptova më në fund se ku e kishe hallin o sumësapunisur,me sapun të prodhuar enkas nga fabrika tënde për lubrifikimin vajtjeardhe të sumës tënde!!
   pra ti si “Une per vete qe nuk jam as kimist dhe as mjek, por vetem nje ish perkthyes me patllake te koka i veprave te Enverit, them se Hindiani i gazetes se nerume ka kollofitur vezen e 42 -te dhe i ka mbetur ne fyt,”i qut që je mendon se i ka mbet në fyt??
   ka mundësi ti ketë mbetur dhe në sumë o sumë sapunisur!!ndoshta ai nuk ka pasur mundësi ta sapunisë si ti sumën!?
   o idiot,nëse diçka mbetet në fyt nuk ka nevojë të jetë e 40ta o e 500ta!!mjafton dhe e para!!
   çfar mund të diskutosh me ty o grekofil,sërbofil,e gjithçkafil,e shqiptaricid??
   ti pretendon se ke pasur “patllaken ke koka”!!
   dhe unë ta besoj!!me të vërtetë ta besoj o beqir lulishtesh!!
   ti ulesh mbi trutë e tua!!pra për pasojë kokën e ke tek bytha dhe patllaken e ke pas në sumë!!
   të kuptohemi se për patllake ti mendon diçka tjetër!!atë patllaken prej mishi me ty bomba anash!!

   Reply to this comment
   • intelektuali November 11, 10:31

    anticensura e Enverit, alias Neti-Interneti nga Viena e Hitlerit, apo alias Vezhguesi F Kimisti i Sigurimit te Shtetit:

    Po ju fanatiket e Enverit jo me 3 shkrime, por me 300 mije shkrime nuk hani pyka llogjike, sepse ju duhen 300 akoma qe te dilni nga Bota e Kafsheve Prehistorike te Partise se Punes dhe te filloni me evolucionin shkencor t’i ngjani Majmunit me Sumen e Kuqe Komuniste qe prodhoi me pas Njeriun e Karl Marksit sipas Darvinit,

    prandaj:

    Beji te fala Enver Bytharit qe kur i iku burreria mashkullore, filloi te pinte 30 veze taze ne sabah cdo dite, qe i shkaktoi diabetin sipas doktorit francez, gje qe e mori ne qafe dhe nuk arriti te shikonte “sukseset” e papara te Partise se Punes kur kishte falimentuar ekonomine me tollona dhe bunkere dhe kur kishte likuiduar te gjithe shoket dhe kasapet e tij komuniste qe e mbajten ne pushtet per 50 vjet me radhe, por duke lene ca spiune Kimiste te Sprovuar si puna jote qe kur i therret Partia dalin e japin mendje si Doktore gjeniale si Isuf Kalo i Bllokut te Enverit qe edhe sot i kendon serenata dashurie Nexhmije Fashistes.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 November 13, 18:17

     o sumë sapunisur”Beji te fala Enver Bytharit” bëji ti të fala!!ju të dy jeni nga i njëjti fshat fshati BEQIR!!
     për enverin nuk e di se çfar ka përdor,para pas a të dyja,për ty e di që përdor të pasmen,para e ke vetëm për kapistall!!
     të ka dalë gjë sot??
     ke bo ndonjë lek??
     hiqe protezën dhe merrja ndonjërit në gojë!!pa gjë ske për të dalë!!

     Reply to this comment
 4. Dash Pacja November 8, 17:08

  intelektuali,
  si paske filluar akoma ilacet!!!!!?
  Do maresh veten ne qafe o gjytrym!

  Reply to this comment
  • intelektuali November 11, 10:52

   Dashi Pai Bythziu nga Bathorja e Sali Varkarit te Enverit, anticensura Erotiku i Enverit, alias Neti-Interneti nga Viena e Hitlerit, apo alias Vezhguesi F Kimisti i Sigurimit te Shtetit:

   Po ju fanatiket e Enverit jo me 3 shkrime, por me 300 mije shkrime nuk hani pyka llogjike, sepse ju duhen 300 akoma qe te dilni nga Bota e Kafsheve Prehistorike te Partise se Punes dhe te filloni me evolucionin shkencor t’i ngjani Majmunit me Sumen e Kuqe Komuniste qe prodhoi me pas Njeriun e Karl Marksit sipas Darvinit,

   prandaj:

   Beji te fala Enver Bytharit qe kur i iku burreria mashkullore, filloi te pinte 30 veze taze ne sabah cdo dite, qe i shkaktoi diabetin sipas doktorit francez, gje qe e mori ne qafe dhe nuk arriti te shikonte “sukseset” e papara te Partise se Punes kur kishte falimentuar ekonomine me tollona dhe bunkere dhe kur kishte likuiduar te gjithe shoket dhe kasapet e tij komuniste qe e mbajten ne pushtet per 50 vjet me radhe, por duke lene ca spiune Kimiste te Sprovuar si puna jote qe kur i therret Partia dalin e japin mendje si Doktore gjeniale si Isuf Kalo i Bllokut te Enverit qe edhe sot i kendon serenata dashurie Nexhmije Fashistes.

   Reply to this comment
 5. intelektuali November 11, 10:53

  Dashi Pai Bythziu nga Bathorja e Sali Varkarit te Enverit, anticensura Erotiku i Enverit, alias Neti-Interneti nga Viena e Hitlerit, apo alias Vezhguesi F Kimisti i Sigurimit te Shtetit:

  Po ju fanatiket e Enverit jo me 3 shkrime, por me 300 mije shkrime nuk hani pyka llogjike, sepse ju duhen 300 akoma qe te dilni nga Bota e Kafsheve Prehistorike te Partise se Punes dhe te filloni me evolucionin shkencor t’i ngjani Majmunit me Sumen e Kuqe Komuniste qe prodhoi me pas Njeriun e Karl Marksit sipas Darvinit,

  prandaj:

  Beji te fala Enver Bytharit qe kur i iku burreria mashkullore, filloi te pinte 30 veze taze ne sabah cdo dite, qe i shkaktoi diabetin sipas doktorit francez, gje qe e mori ne qafe dhe nuk arriti te shikonte “sukseset” e papara te Partise se Punes kur kishte falimentuar ekonomine me tollona dhe bunkere dhe kur kishte likuiduar te gjithe shoket dhe kasapet e tij komuniste qe e mbajten ne pushtet per 50 vjet me radhe, por duke lene ca spiune Kimiste te Sprovuar si puna jote qe kur i therret Partia dalin e japin mendje si Doktore gjeniale si Isuf Kalo i Bllokut te Enverit qe edhe sot i kendon serenata dashurie Nexhmije Fashistes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim