Wollfarth: KQZ duhet të jetë e plotë, palët të gjejnë dialogun

Redaksia Online April 30, 2013 10:45

Wollfarth: KQZ duhet të jetë e plotë, palët të gjejnë dialogun

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth, komentoi situatën e krijuar në KQZ, pas shkarkimit nga maxhoranca të anëtarit të LSI-së, Ilirjan Muho, dhe dorëheqjes së tre të tjerëve. Gjatë një aktiviteti në Akademinë e Policisë sot paradite, Wollfarth u shpreh se KQZ duhet të jetë institucion i besueshëm dhe i plotë. Ai bëri apel që palët politike të gjejnë dialogun për institucionin më të rëndësishëm të zgjedhjeve.

 

Redaksia Online April 30, 2013 10:45
Komento

3 Komente

 1. china April 30, 12:25

  Mos te kane terrhequr gje veshin nga Viena?Para disa ditesh the se KQZ mund te funksiononte 4 anetaret e maxhorances.Ti qe perfaqeson institucionin me demokratik ne BE,flet per nje kqz vetem me anetare te nje force politike.Turp per OSBE te perfaqesohet me nje pijanec te korruptuar.

  Reply to this comment
 2. Mark uk April 30, 13:46

  Wollfarf dihet se duhet po hajde mbushi mendjen Edi Rames. E gjith Europa u mundue ti mbushte mendjen per te marr pjes ne parlament ,te mos e bej demostraten e dhundshme,te mos e bej greven e urise po nuk ju mbush mendja deri sa kur nuk I tha njeri I beri te tana.

  Reply to this comment
 3. LORA April 30, 17:47

  i paskar ikur hija e “derrit te knaqun” ketij kodoshit te OSBE-se.
  Kur te pirdhet ,nga Shqiperia,ky langaraq do te ngre dolli me nje gote birre dhe dy kernacka Korce.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*