“Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”

May 16, 2018 11:36

“Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”

 

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane.

Xhafaj këtë mëngjes ka zbritur në aeroportin e Fiumicions në Romë.

Vetë Xhafaj ka postuar një letër drejtuar opinionit publik, ku shpreh arsyet e veprimit të tij. (Letrën mund ta lexoni këtu).

Dritan Hila

Lidhur me dorëzimin e Agron Xhafajt ka pasur shumë reagime.

Por më pikanti ka qenë ai gazetarit Dritan Hila.

“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllain. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”, shkruan Hila në Facebook.

a.s/dita

 

 

 

May 16, 2018 11:36
Komento

9 Komente

 1. demo May 16, 12:58

  Kujton ti se Berisha,Basha,Ilir Meta do t`i drejtohen edhe ata drejtesise?Rama eshte si pun e jevgut:Edhe dy kobure te kete ne duar:,do te thote i kam duart e zena.!

  Reply to this comment
 2. Arben May 16, 13:34

  Duhet te hetohet aktiviteti kriminal

  Ne shqiperi

  Reply to this comment
 3. Dn May 16, 15:20

  Mbasi po dorezohet e po pranohet fakti se ishte trafikant droge,mbetet te shihet tash kush e ka ndihmuar ne Shqiperi,e kush ka perfituar nga ky trafik droge.ku jane paret ?
  Ne qofte se vellau minister ka perfituar,qofte nje darke nga paret e krimit,ai duhet te dorehiqet

  Reply to this comment
 4. Alban Dega May 16, 15:57

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 5. fteri May 16, 17:15

  Të lumtë Tan ,ke përdor fjalën më të gjetur të këtij blogu.

  Reply to this comment
 6. Lala May 16, 17:48

  Dn
  Hajt ne djall vafsh!

  Reply to this comment
 7. Lala May 16, 17:54

  O Dritan djali , jane dylbera do ti ulin vete.

  Reply to this comment
 8. Bureto May 17, 09:43

  Po mund ta jap unë një përgjigje Fidel: Që t’u digjen kartërat në duar tëpaudhëve, kudo qofshin, në PD, LSI, PS, në botën e krimit, brenda apo jashtë vendit. Dikush që i do të mirën këtij vendi, sidomos tani në prag të hapjes së negociatave dhe zbatimit të reformës në drejtësi, do ta ketë mësuar të kryej atë veprim. Sepse për një plesht nuk duhet të digjet jorgani, apo jo.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*