Shifrat e Xhafajt për Bashën: Ke qenë ministri i Brendshëm më i paaftë

October 9, 2018 17:17

Shifrat e Xhafajt për Bashën: Ke qenë ministri i Brendshëm më i paaftë

Pas deklaratave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha për kriminalitetin në vend, ka reaguar dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Përmes një reagimi në ‘Twitter’ Xhafaj tha se puna e qeverisë është pa kompromis me botën e krimit dhe rezultatet janë të vërteta. Po ashtu ai ka nxjerrë edhe disa shifra që flasin për nivelin e kriminalitetit, duke i krahasuar me periudhën kur në krye të Ministrisë së Brendshme ishte Basha.

“Basha, tha sot:“Ju parashtroj…një çështje kapitale, emergjence kombëtare, siç është gjendja e rendit e shpartallimit të plotë të institucioneve të zbatimit të ligjit!” Një e pavërtetë e madhe, dalë nga goja e ish-ministrit të Brendshëm më të paaftë në vite. Të dhënat e faktet mbi punën tonë të palodhur e pa kompromis me botën e krimit dhe rezultatet konkrete janë e vërteta. Krahaso çdo shifër e të dhënë të kohës së Lulëzim Bashës si ministër i Brendshëm, me ato të këtyre 2 viteve të fundit. Shihni dhe gjykoni. Imazhe sa për 1000 fjalë!”, tha Xhafaj.

 

v.l/ Dita

October 9, 2018 17:17
Komento

17 Komente

 1. lili luja luli October 9, 17:39

  Eshte turpi me i madh qe ps-istat si xhafa japin llogari para nje krimineli qe per fatin tone te zi eshte kriminel yll ne ngjitje sipas faqeziut arvizi

  I pandehuri Lulzim Basha mund t’i ketë shokët e rrallë edhe në Evropë, si një politikan i cili në një hark kohor relativisht të shkurtër, ka krijuar një profil kaq të lartë kriminal dhe korruptiv.
  Njërin skandal, ku ka luajtur me 220 milionë euro me rrugën Durrës-Kukës, arriti ta mbyllte me procedurë, falë komandimit të drejtësisë nga Sali Berisha dhe falangat e tij. Ndërkaq, për dy histori të tjera kriminale dhe tradhëtare, Lulzim Basha nuk është paraqitur asnjëherë para drejtësisë. Bëhet fjalë për vrasjen e katër protestuesve të pafajshëm në bulevard në 21 Janar 2011, si dhe për shitjen e 300 km katrorë det Greqisë në mënyrë të fshehtë dhe mafioze. Lulzim Basha,mbrojtesi i familjes Berisha dhe pasardhës i Berishës në krye të Partisë Demokratike, është aktor i dhjetërave skandaleve dhe aferave të ndryshme, por emri i tij lidhet kryesisht me tre çështje, të cilat mund ta fundosin atë në çdo kohë dhe në çdo rrethanë. Lulzim Basha është identifikuar përgjegjës për vjedhjen e 220 milionë eurove me tenderin e rrugës Durrës-Kukës, për vrasjen e 4 qytetarëve dhe plagosjen e dhjetërave të tjerëve si dhe për shitjen e detit, Greqisë.
  dosja kriminale e Lulzim Bashës
  1. Shitja e detit, Greqisë
  Mbetet historia më e zezë e qeverisë së Sali Berishës. Është konsideruar tradhtia më e madhe kombëtare pas shitjes së Shën Naumit nga Ahmet Zogu dhe shitjes së Shkodrës nga Esat Pashë Toptani. Ky skandal identifikohet me emrin e Lulzim Bashës, i cili asokohe mbante postin e Ministrit të Jashtëm dhe ka negociuar në fshehtësi marrëveshjen për shitjen e detit. Në takimin midis Dora Bakojanis dhe Lulzim Bashës më 20 mars 2008 një nga temat kryesore të bisedimeve ka qenë pikërisht marrëveshja për përcaktimin e kufirit detar. Ky fakt u konfirmua nga të dy ministrat në konferencën e përbashkët për shtyp që zhvilluan në përfundim të këtij takimi. Por në faqen zyrtare në internet të Ministrisë sonë të Punëve të Jashtme, deklaratat e Bashës dhe Bakojanis janë fshirë. Ndërkohë, në faqen zyrtare në internet të Ministrisë së Punëve të Jashtme greke këto deklarata janë botuar të plota. Më pas, kryeministri grek Kostas Karamanlis erdhi në Tiranë, në një takim me krerët më të lartë të shtetit dhe qeverisë, në një vizitë dy ditore. Berisha dhe Karamalis nënshkruan marrëveshjen për “sheltin detar” që u konsiderua si skandali i radhës.
  2. Pazaret me Bakojanis, Kushtetuesja konfirmoi fajësinë e Bashës
  Gjykata Kushtetuese ka konfirmuar fajësinë e Bashës sa i takon pazareve me Dora Bakojanis për shitjen e detit. Në datën 15 prill 2010, Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, ka hedhur poshtë si të papajtueshme me Kushtetutën marrëveshjen e lidhur mes Shqipërisë dhe Greqisë “Për delimitimin e zonave të tyre përkatëse, të shelfit kontinental dhe të zonave të tjera detare që u përkasin në bazë të së drejtës ndërkombëtare”. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të prillit 2010, shkeljet janë të shumta. Ato nisin që me mungesën e rolit të Presidentit të Republikës në hartimin e kësaj marrëveshjeje – nuk i ishte kërkuar plotfuqishmëria për negociatorët shqiptarë.
  3. 21 Janari
  21 Janari është ngjarja më e rëndë dhe njolla më e zezë e kësaj qeveri pas Gërdecit. Më 21 Janar qeveria vrau katër qytetarë të pafajshëm dhe plagosi me dhjetëra të tjerë. Sërish, Lulzim Basha u akuzua si përgjegjësi kryesor për vrasjet, në cilësinë e ministrit të Brendshëm. Edhe pse Grada e Republikës varej nga ministri i Brendshëm, Basha dhe komandanti i Gardës, sot i pandehur për vrasje, ai pasuan përgjegjësinë njëri-tjetrit. Edhe sot vijon të shtrohet pyetje se kush dha urdhër për vrasjet? Të gjitha përgjigjet të çojnë drejt Lulzim Bashës dhe Sali Berishës. Por ky i fundit arritë të shpëtojë, të paktën përkohësisht Bashën dhe veten. Në fillim Berisha tha se protestuesit kishin vrarë njeri-tjetrin, më pas pranoi vrasjet, por tha se Garda kishte zbatuar ligjin, pasi demonstruesit ishin vrarë brenda rrethimit. Kur u vërtetua se protestuesit ishin vrarë jashtë rrethimit, Berisha sajoi puçin e shtetit dhe ngriti një komision hetimor. Po ashtu, Berisha nuk lejoi as zbatimin e urdhrit të Prokurorisë për arrestimin e komandës së Gardës. Refuzimi i Berishës për të dorëzuar komandantët, shokoi ndërkombëtarët. Kupola në pushtet u përfshi në një tjetër aktivitet kriminal, pasi zhduku të gjitha provat që kompromenton qeverinë në vrase. Zhdukja e pamjeve filmike u vërtetua edhe nga FBI. Më pas Berisha hodhi në koshin e plehrave ekspertizën e FBI për vrasjet. Sot nuk ka asnjë të dënuar për këtë çështje.
  4. Skandali me rrugën Durrës-Kukës
  19. 9 Tetor 2007: Plas skandali më i madh financiar i qeverisë Berisha me rrugën Durrës-Kukës.
  Protagonist është sërish Lulzim Basha. Prokuroria filloi hetimet. Dikasteri i Transporteve u vu akuzë. Procedurat për tenderin në Shqipëri, bazoheshin mbi ligjin anglez. Hetimet e prokurorisë çuan deri në heqjen e imunitetit të Lulzim Bashës. Sipas KLSH, në raportin e janarit 2008, abuzimi shkon deri në 232 milionë euro. Firma nis punën pa pasur një projekt konkret. Fatura mbi 1 miliardë euro. Lulzim Basha shkoi para gjykatës, por Sali Berisha arriti t’ia mbyllte gjyqin me procedurë dhe ta shpëtonte përkohësisht duke e veshur me imunitet deputeti. Por kjo dosje mund të hapet në çdo kohë. Fakt dhe provat janë aty. Lulzim Basha është përgjegjës për zhdukjen e 220 milionë eurove. Nuk mund të ketë gjykatë në planet që mund t’i hedhë poshtë ato prova.
  5. 7 pasaportat e dyshimta
  Lulzim Basha ka shtetësi të shumëfishtë pasi ka përdorur shtatë pasaporta. Të dhënat e TIMS tregojnë se Basha ka përdorur tri pasaporta të zakonshme dhe katër diplomatike. Shtatë pasaportat janë lëshuar gjatë periudhës kohore 13 dhjetor 1995 dhe 10 maj 2010. Nga analizimi i këtyre të dhënave rezulton se këto pasaporta janë përdorur nga zoti Basha, madje njëra prej tyre edhe për blerjen e shtëpisë në Hollandë. Për periudhën 4 gusht 1997 deri më 4 gusht të vitit 2002, Lulzim Basha ka disponuar dhe ka përdorur njëherësh dy pasaporta. Për periudhën 29 maj 2002 deri më datën 4 gusht 2002, Lulzim Basha ka disponuar tri pasaporta kurse për periudhën 10 tetor 2003 deri më 10 tetor 2008, Basha ka disponuar 4 pasaporta, tri nder të cilat diplomatike. Për periudhën 10 tetor e në vijim, Basha disponoi tri pasaporta diplomatike. “Në pasaportën e z. Basha që është përdorur për blerjen e shtëpisë në vitin 2001 ndodhen dy vula shtyrje të afatit të përdorimit. Basha pretendon se ka bërë dy herë shtyrje afati në vitin 2001 e 2002, por në sistem këto dy shtyrje nuk ekzistojnë. Ai kurrë nuk ka dhënë nj sqarim për këtë çështje.

  6. Reprezaljet në administratë
  Lulzim Basha, disa ditë pasi u kurorëzua me vota të vjedhur si kryebashkiak i Tiranës, bëri kërdinë në administratë. Basha shkatërroi me shpejtësi një administratë profesionale dhe me përvojë 10-vjeçare në Bashkinë e Tiranës. Basha angazhoi edhe Florenc Hoxhën, i cili rrahu gratë që nuk pranuan të largoheshin. Ndërkaq, pas mbajtjes peng me forcë të Këshillit Bashkiak të Tiranës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, shkarkoi komplet stafin e Këshillit Bashkiak deri te pastrues dhe nisi emërimet e reja

  %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

  LAPIDAR DIAMANTI QE
  USA-BE-NATO
  I KANE NGRITUR
  ENVER HOXHES
  BASHKE ME TE
  PERMJERRURIT POLITIKE
  DHE INTELEKTUALET
  RAKITIKE
  ……..

  ME ATE PROFIL KRIMINAL
  QE KA YLLI N NGJITJE I FAQEZIUT ARVIZU,
  NE CDO VEND TE BOTES
  DO ISHTE DENUAR ME BURGIM TE PERJETSHEM OSE DO ISHTE LINCUAR
  APO EGZEKUTUAR NGA VIKTIMAT E TIJ

  #####

  “PROFILI I LARTE” KRIMINAL I DEVILIT LUL

  A
  -Enigme do ngeli numri I nje pashaporte amerikane me numra ekstra e paraqitur ne Hollande ne nje zyre noterie (nuk eshte zyre gabelesh) per marrje shtepie.As sot e kesaj dite nuk ka ndonje prononcim zyrtar qe nab en te besojme se eshte nje 007 I prodhimit serb me market e lobit serb te amerikes qe eshte akoma I fuqishen ne shba dhe per kete mjafton te kujtojme damir fazllicin mikun e Tom Rixhit me seli ne Washington qe jane kumbaro te serberishes te sllobo dankes.

  B
  -Enigme do ngeli dhe rrugtimi illegal I maskuar si” inxhinier rrugesh” me pashaporta fallco( kush qe ai udbash qe ja siguroi) ne Bicaj dhe te shtepia e verdhe per te spiunuar “krimet” e UCK.Nqs do shfletojme deshmite e antropologut peruan qe ka kerkuar “eshtrat e serbeve” qe I kishin marre melcite dhe veshkat ne shqiperi I bie qe LUBasha te kete qene si te gjenerali ushtrise vdekur si Koloneli Zampa ne versionin serb..

  C
  -Enigme do ngeli kush e komandoi me pult LUBashen qe pikerisht ne vigjilje te jubileut te Kosoves ne 18 shkurt 2012 ne menyre ektremisht provokative hiqet tabela me emrin e “ deshmoreve te 4 shkurtit” dhe vendoset ajo e IBrugoves. Dihet qe Rrugova eshte kusheri me gjakatarin Xaferr deva qe ka qene filonazist dhe me vone ne luftene ftohte me detyra terroriste kunder shtetit shqiptar.Pra hoqem nje embleme “komuniste” per te vene nje emblem naziste….A kemi te drejte te themi qe LUBasha eshte neonazist…
  D
  -Enigme do ngeli kush e komandoi me pult LUBashen qe pikerisht ne vigjilje te Clirimi teTiranes nga partizanet (te ndihmuar nga anglo-amerikanet) te sjelle eshtrat e Rrahmet Zogut.Kush jane keto forca te errta qe duan te percajne kaq egersisht shqiptaret

  E
  -Enigme do ngeli kush e komandoi me pult LUBashen qe pikerisht ne vigjilje te ardhjes se Rrahmet Zogut ne 24 dhjetor 1924 me bajonetat e serbit I ngriten permendoren te stacjoni trenitEshte po ky edepsez qe eshte shprehur hapur kunder Fan Nolit njeriut me poliedrik shqipfoles per te gjitha kohrat…

  F
  -Enigme do ngeli se pse nga te gjithe “‘6 kokat” e parise Tiranes qe shkuan ne Washington ne pranveren e 2012 per te takuar zotin Filip Riker vetem LUBasha u percoll dhe u prit personalisht nga honorable Arvizu dhe u proklamua ne media si yll ne ngjitje

  G
  -Enigme do ngeli se pse zoti Arvizu ne mars 2011 ne nje proteste rinore te PS ku hidheshin parrulla per ministrin e brendshem “Luli vrases” doli gjoja rastesisht (ofendim pa kufi I shqiptarve) perballe tyre dhe takoi po rasteshit forcat e policies duke I pergezaur per pune e mire kunder kokepalareve..no coment

  J
  -Enigme do ngeli se pse zoti Arvizu ne protesten mbare kombetare kunder LHL ne 15 nendor 2013 u tregua “agresiv” me LUBashen duke I then se ai I shkeli vijen e kuqe..dhe nuk kaloi shume dite po ky ambassador pas pak diteve I kerkon ndjese ‘Yllit te tij ne ngjitje” kur I shkoi te Shqup-I te cilin sapo e kishte grabitur Pedeja…Pra kush ishte me I madh “ne detyre” Luli apo nenpunsi Arvizu..

  M
  -Enigme do ngeli qe gjate “komandimit” te tij si minister I jashtem ndodhi akti me makaber I mundshem me greket me e rende se e detit Jon…jo vetem qe u miratuan varrezat e ushtareve greke sipas vije imagjinare te vorio epirit (tashme varrezat jane enkllava greke) por u be ge shiblerja e kockave ne biznes qe nuk ishte pare ne historine e njerzimit dhe ky minister monster nuke hapi sqepin kurre …

  “PROFILI I LARTE” DEFICENT I DEBILIT LUL

  -LUL LEGENI
  Ajo qe nuk eshte enigma eshte qe e vetmja detyre qe I kane lene shqup-taret – LUBashes ishte organizmi I super pastes per 100 vjetorit qe u degjenerua ne betejen e legenave ,kusijave dhe bidonave te haleve per pasten e Lules

  LUL TRAPI..ME FALNI TRAMI
  Ajo qe e ben debil kete devil eshte ceshtja e tramit.Ajo tregon se ky jo vetem qe eshte “alifmatrak” qe eshte Lul-Nul se nuk kishte mundesi por dhe nga ana urbanistike bashkohore ishte gomarllek por dhe u mundua qe t’ja fusi Rames fajin…

  -LUL MALOKARI
  .Ne nje miting electoral ne 2011 ne nje salle me malsore me moton “nikaj-merturi voton lulzim bashen” ky I fundit akuzen me te madhe per Edi Ramen e kishte se e kishte kthyer bashkine ne zyre partie..Kur nisen pyetjet nje person e pyeti nese fitonte bashkine e Tiranes a do ta pranonte dhe ate te kryetarit te PD…dhe pergjigja dihet..ai tha se une jame drenicak dhe na doli qe qenka jo vetem renacak por dhe kacak.

  LULI KUQ
  Por “kryevepra” e ketij Devil-debili eshte se ne votimet e Tiranes edhe pse u ndihmua nga ai mengeperveshuri (naten) beri te pabesueshmen ..Beri koalicjon me komunistet e Hysni Milloshit me votat e te cilet (+ vjedhjen me ristanet ) mori karriken e bashkise.Dhe monstruoziteti I kesaj felliqsire eshte se ulurim me teper kur ngihet ndone portret I enverit ne ndonje ceremony dhe I thote Rames ..mos luaj me zjarrin…

  LUL I AMBASADORES
  Sipas “International network Foreign policy” publikohej me fakte per lidhjet qe kishin ambasadoret amerikane me Bechelin e rruges kombit ne Shqiperi dhe Kosove dhe jepej sakte shifra e frikeshme e vjedhur ng kjo kompani dhe lidhjet e Delli tne Kosove dhe M.R per Shqiperine ku posacerisht permedej dhe Luli yne si nje pjestar ndoshta me Kryesorin ne kete Vjedhje me permasa boterore.

  Reply to this comment
  • Po , Po October 9, 19:11

   Xhafa po jep llogari para popullit dhe njëkohesisht ben pergenjeshtrimin e idjotësive të kriminelit Lulzim Basha , që përpiqet te krijojë konfuzion në popull , duke kujtuar se janë harruar fëlliqësitë e tij banditeske !

   Reply to this comment
 2. Tani October 9, 17:39

  Po e dim se si ishte ne kohen e lulit, e dim edhe se si ishte hashashin ne Lazarat ktu kemi jetuar dhe nuk i besojm asnje fjale lulit te shkret

  Reply to this comment
 3. Tara October 9, 17:43

  Une nuk e kuptoj pse meret me kete lulin e deshtuar kur cdokush e njeh Lulushin

  Reply to this comment
 4. Klodi October 9, 17:46

  Aman o xhafe pse meresh me kta te paudhe. Vazhdo punen se na ke me vete

  Reply to this comment
 5. vari caret October 9, 17:55

  Z. Xhafa leri krahasimet, kerkoj Kryeministrit Ed Droges keto te dhena dhe shume e shume fakte te tjera qe tregojne per krimet e tyre, mega-vjedhjet, zhdukjen e kundershtareve Politik, zhdukjet e personave qe kane permendur emrin e Shkerdhenit etj ti riformuloj dhe ridergoj ne Prokurori.
  Krimi asnjehere nuki AMNISTOHET, ai vetem denohet.

  Reply to this comment
 6. alphade October 9, 17:58

  Ore, zoti minister aktual, a je ne vete ?! Lulezim Basha i
  “paafte”sipas jush ?! Lulezim Basha nuk ka qene i paaf-
  te,sic e cilesoni ju ! Do te ishte nsivitet dhe gabim trasha-
  nik sepse duke e quajtur te “paafte” ju si minister aktual
  e shfajesoni kete marifetci e mafioz. Nese ky si person
  do te ishte i “paafte” kishte “USTAIN” mbrapa qe eshte
  diaboliku me i tmerrshem qe ka njohur Shqiperia gjate
  gjithe ekzistences se saj. Prandaj,zoti Minister, megjithe
  respektin qe ruaj per ju si individ, e quaj shume te gabuar
  deklaraten tuaj,ashtusi edhe te shefit tuaj qe i ka vene
  epitetin Lulit “GJUMASH”,ia lehtesoni shume krimet mafioze te ketij batakciu e delenxhiu te pashoq. Lul Ba-
  sha eshte njeriu i gatuar me hilete,genjeshtrat,mashtrimet
  trillimet,sajesat etj.etj. Tek Ai dhe shefi i tij Vicidolasi esh-
  te koncentruar e gjithe LIGESIA dhe INTRiGA ne shkall-
  en me te persosur. Nuk jam as Nostradamus dhe as Ras-
  putini rus ne parashikimet,por nje kam thene qysh diten qe Monstra e Vicidolit u “shkul” nga kolltuku i K/ministrit,
  se cdo kallep dinamiti,cdo vrasje, cdo vjedhje e grabitje
  ne diten per diell dhe ne erresiren e nates eshte DORA
  ZEZE e Vicidolit,i cili ka patur dhe ka si objektiv te vetem
  SHKATERIMIN E SHQIPERISE, sipas urdherave te UDB
  se Milloshevicit. Kjo eshte e verteta objektive qe con drejt
  nje konkluzioni te pakontestueshem ! Prandaj domos-
  doshmerisht lind ne menyre urgjente qe ky kryekriminel,
  kryehajn dhe kryemafiozi i bandave qe veprojne sot ne
  Shqiperi udhezohen e komandohen totalisht nga ky
  BANDIT .

  Reply to this comment
 7. Aleksander Thana October 9, 18:23

  Edhe ju duket se s’kini cfare te beni qe merreni me debate e llogje kavaje me kriminelet. Ata duan burgun per mos te thene plombin!

  Reply to this comment
 8. Arben October 9, 18:41

  rrofte partia me shoket edver dhe lalidhjer nekrye,

  Reply to this comment
 9. Perse per cfar eshte i afte ky sharlatan ! Ky eshte nji pjelle e deshtuar njerezore October 9, 20:07

  i suksesshem ishte me MedieNovelen
  Babahaleja dhe 4-djemt e tij pedera

  Reply to this comment
 10. MH October 9, 20:08

  Mos gaboni te vlersoni Lulin te pa afte.Luli asht i afte ne rrealizimin e te gjithe detyrave te ngarkuara nga UDB nen keshillimin e mareshallit Berisha.Pavarsisht munges suksesit.
  Mos e zgjatni shume dhe mos justifikoni shperdorimin e detyres me paaftesin e Lulit.Veni hekurat dhe cdogje shkon ne vendin e duhur.
  Ne spektatoret presim arrestimin e kompanise se Lulushit me fushim ne SHQUP.Ose mos u tallni edhe me ne spektatoret.

  Reply to this comment
  • TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI & LUL KRIMINELIN October 9, 20:23

   Zoti MH…po i drejtohem dhe ‘ALPHADES”

   sali devili & lul debili kane patur vetem aerodromin ne BEOGRAD por pilotet jane keto ketu poshte

   SI E PRUNE SERBET DHE LOBI SERB I AMERIKES SERBERISHEN NE PUSHTET

   Ish-badiguardi i Saleh Berishës gjatë presidencës së tij në 1992-1997, Izet Haxhia ka deklaruar fakte uluritëse nga analiza e te cilave duket hapur,qartë dhe saktë se ai kurrë nuk ka qene kryetar real i PD,president apo kryminister por vetem nje kobure ne duart e lobit te fuqishem serbo-amerikan te viteve 89-92 e në vazhdim qe me teorine antishqiptare te dekomunistifikimit te 1991 dhe tani te dekriminalizimin e vitit 2015 e prune ne pushtet artificjalisht dje dhe po e mbrojne sot hapur fare me Donaldin e Amerikes dhe Helmutin e Gjermanise.
   Cfare faktesh tronditese jep Izet Haxhia ?!
   ****
   Vizita e Berishes në USA në vitin 1992 u organizua dhe u përgatit nga shefi i CIA-s për Balkanin Jug-Lindor Dejvid Philips. Ky person njihet për lidhje te fuqishme me lobin serb në Amerikë …Pra Berisha eshte nje hibrid i sherbimeve sekrete serbe -amerikane
   ****

   Kjo vizite u ndihmua dhe nga Zv. Sekretarin e Departmentit të Jashtëm Lorenc Igellberger, i cili kishte intersa ekonomike në Serbi me firmen Zastava….pra zyrtare te larte amerikane me interesa personale ne Serbi “ndihmojne” Sal halene…
   ****

   Në mitingun e Crans Montanes,ne kthim Berisha takohet privatisht & familjarisht me ministrin ejashtem jugo-serbo Ivanovic i cili kishte marre pjese aktive ne fitoren artificjale te 22 marsit 1992….A nuk duket qarte nje treshe Rajerson-Elezbiberaj-Ivanovic qe prune Berishen ne pushtet si Zogun ne 1924 por jo me ruset e bardhe nga beogradi….por me lobin serbo amerikan ne shtepine e bardhe
   ****

   Drejtuesit e ardhshëm te PD që do të merrnin postet drejtuese dolën nga shtëpia e profesor Bujar Hoxhes, një shqiptar me origjinë nga Kosova, ish rezident i sigurimit të shtetit i konvertuar per shërbimin sekret serb. Ky njeri kishte një pushtet të fuqishëm tek Berisha. Nga ky person u futën në PD klanet e Dibrës me Gazideden e Zhulalin që ishin të lidhura me sherbimin sekret serbo- maqedonas”,
   Pra vetem keto fakte pambarimisht tronditese qe e nxjerrin mender me thane Berishoviqin nje kobure antishqiptare ne duart e lobit serbo-amerikan qe kane bere,po bejne nje “dirty job” gjoja per te luftuar komunizmin e vdekur..qe ne fakt u kthye ne nje shkaterrim total te Shqiperise per te bere te mundur serbizimin,greqizimin dhe islamizimin gje qe tashme eshte realizuar..aq me shume kur procesi i shplarjes se truve te shqiptareve pothuajse ka perfunduar…

   Reply to this comment
 11. Dori October 9, 20:21

  Fatmir Xhafa ke qene je dhe do te jesh shembull i korrektesise, ndershmerise dhe burrerise, Te kam votuar dhe do te te votoj sa here qe te duash te kandidosh.

  Reply to this comment
 12. lylsuma deshtoj edhe si Sharlatan ! October 9, 20:54

  perse pretendonte dikush
  te bente ky funderine si ky Ministrin ?!

  ky eshte thjeshte nji manikin /karrem
  qe e hodhen te huajt me shpartallu Shqiperine

  me i vjedh e shkaterru gjithcka kishte ,

  njelloj si perdoren shpellar druvarin .

  kaq e veshtire eshte me e kuptu se cfar Muti eshte ky

  etj si ky ?!

  prandaj tallet bota me shqipot .

  se nuk kan sy ne balle te shofin mutrat e halese

  qe shitet per parti politike ne ate vend idiotesh

  Reply to this comment
 13. alphade October 9, 22:18

  Shenim: plotesisht dakort me komentin e : “Turp per USA- BE…….”. Ka ofruar fakte te pakundershtueshme,
  lidhur me ardhjen ne pushtet te Monstres se Vicidolit…..!

  Reply to this comment
 14. MH October 10, 00:13

  TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI & LUL KRIMINELIN!
  O,po,i ke rreshtue bukurmire faktet e ardhjes se Berishes ne krye te pushtetit dhe politikes Shqiptare.Ne pranojme dhe bindemi mbi cfare argumenton.Po keto te pushteti sot,pse rrijne indiferent.
  Pershendetje!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*