Xhafaj: Krimi i organizuar ka financuar edhe disa portale e emisione

July 26, 2019 22:40

Xhafaj: Krimi i organizuar ka financuar edhe disa portale e emisione

Ish-ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj është shprehur se krimi i organizuar në Shqipëri ka dy nivele; njëri është shumë i organizuar dhe njëri shumë i sofistikuar, dhe ndonëse me një aktivitet jo të dhunshëm, konsiderohet më i rrezikshmi.

I ftuar në emisionin “Java” në TVSH, Xhafaj theksoi se krimi i organizuar në Shqipëri  ka financuar disa portale të caktuara për të goditur policinë dhe për të shpërqendruar atë dhe për t’i humbur fokusimin në punën e saj. Sipas, Xhafajt, edhe gazetarë investigativë apo emisione të caktuara, me dashje apo dashje, janë përfshirë në lojën e tyre.

Xhafaj zbuloi se në kohën kur drejtonte Ministrinë e Brendshme, u përpilua një liste prej 40 grupe të rrezikshme kriminale, nga të cilat 11 u goditën.

Xhafajt tregoi se ndërsa policia bashkoi të gjitha strukturat e saj për goditjen e krimit të organizuar, edhe organizatat kriminale krijuan një farë “sindikate” të krimit, duke ndarë edhe zonat e influencës.

e.ll./dita

July 26, 2019 22:40
Komento

5 Komente

 1. Zani July 27, 03:42

  Fatmir Xhafaj ka Plotësisht të drejtë , sepse 90% e Studiove Televizive që Servirin POLITIKË , janë STUDIO TELEVIZIVE KRRIMINALE , të SPONSORIZUARA nga BANDITËT , KUSARËT , KRYEHAJDUTËT , KRYEKRRIMINELËT , DOBIÇAT , KRYEHORRAT etj etj etj etj etj ! ! ! Shikoni Klodjana KRRIMI Lala ose Anila KRRIMI Hoxha , se çfarë PALO Gazetaresh që janë ??!! Dilnin në TV Krriminale dhe mbronin të gjithê PROKURORËT KRRIMINELË , që i PËRPIU VETTINGU !!! Përse i mbronin këto Gazetare KaraKurva dhe BUSHTRRA këta PROKURORË KRRIMINELË ??? Përgjigja është shumë e thjeshtë , sepse merrnin ZARFAT me €URO dhe $ DOLLARË ,çdo mëngjes në KAFENE , nga PROKURORËT KRRIMINELË , dhe HANIN , PININ dhe QIHESHIN bashkë me Njeri-Tjetrin !!!! Prandaj ZOTI XHAFAJ ka 100% të Drejtë , për këto që thotë

  Reply to this comment
 2. Zani July 27, 03:45

  Fatmir Xhafaj ka Plotësisht të drejtë , sepse 90% e Studiove Televizive që Servirin POLITIKË , janë STUDIO TELEVIZIVE KRRIMINALE , të SPONSORIZUARA nga BANDITËT , KUSARËT , KRYEHAJDUTËT , KRYEKRRIMINELËT , DOBIÇAT , KRYEHORRAT etj etj etj etj etj ! ! ! Shikoni Klodjana KRRIMI Lala ose Anila KRRIMI Hoxha , se çfarë PALO Gazetaresh që janë ??!! Dilnin në TV Krriminale dhe mbronin të gjithê PROKURORËT dhe GJYKATËSIT KRRIMINELË , që i PËRPIU VETTINGU !!! Përse i mbronin këto Gazetare KaraKurva dhe BUSHTRRA këta PROKURORË dhe GJYKATËS KRRIMINELË ??? Përgjigja është shumë e thjeshtë , sepse merrnin ZARFAT me €URO dhe $ DOLLARË ,çdo mëngjes në KAFENE , nga PROKURORËT dhe GJYKATËSIT KRRIMINELË , dhe HANIN , PININ dhe QIHESHIN bashkë me Njeri-Tjetrin !!!! Prandaj ZOTI XHAFAJ ka 100% të Drejtë , për këto që thotë .

  Reply to this comment
 3. intelektuali July 27, 07:33

  Prokurori dhe Sigurimsi i Enverit, Fatmir Xhafaj zbuloi se në kohën kur drejtonte Ministrinë e Brendshme beri cmos per te shpetuar vellane e tij, i kamufluar Geron Xhafaj apo sic e kishte lindur nona Agron Xhafaj, vella drogaxhi dhe burgaxhi nga Drejtesia duke implikuar ne telenovelen me seri “Babale” Drejtorin e policise se shtetit, Veliu dhe vete Kryeministrin Kaqol Edi Rama,

  por:

  Kur ishte Deputet Ligjevenes ne Parlament ndryshoi Ligjin bashke me Vasilika Hysin per te mos ekstraduar ne Itali po kete vella drogaxhi dhe burgaxhi mafioz dhe kriminel si ne asnje vend tjeter te Botes Demokratike,

  prandaj:

  A KA KUSH T’I BESOJE SOT GERDALLES GJAKATARE TE ENVERIT, FATMIR XHAFAJ QE KERKON “ARMIKUN E KLLASES” TEK MEDIA E LIRE, TEK GAZETARET INVESTIGATIVE KUR E KA MBULUAR KOKE E KEMBE “MUTI” MONIST

  dhe:

  Kur para do kohe Top Channel i Ben Blushit e beri rezil beter duke ja hequr breket e hipokrizise dhe duke e paraqitur ne nje emision te posacem TV si nje Prokuror gjakatar dhe katil te regjimit satrap te Enverit dhe Partise se Punes?

  HE MO EDI RAMA ME PROKURORIN E ENVERIT, FATMIR XHAFAJ DO TE MALLKOSH MEDIAN E LIRE NE SHQYPNINE QE KERKON T’I BASHKOHET BE-SE?

  Reply to this comment
 4. fshatari.pafshat July 27, 10:51

  Zbulim me vlera te pashlyeshme ne dobi te njerzimit….. dhe Bota filloi nje jete te re te gezuar e te lumtur.

  Reply to this comment
 5. antonio July 27, 13:01

  Paskam zbuluar 40 grupe kriminale dhe qenkan denuar vetem 11!
  Po te tjeret paguan miliona,qe nuk u denuan,apo u be nje liste me grupe fantazem per t’i bere reklame gjoja punes se policise?
  Pse nuk e thote ky ish minister,arsyen se pse nuyk u denuan 29 grupet kriminale?
  A po ishte edhe vete ky minister pjese e tyre?
  O njera,o tjetra!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim