Xhafaj kthehet i motivuar nga SHBA: Luftë krimit dhe korrupsionit, sekuestrim të pasurive

March 25, 2018 16:48

Xhafaj kthehet i motivuar nga SHBA: Luftë krimit dhe korrupsionit, sekuestrim të pasurive

 

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është kthyer i motivuar në Shqipëri pas vizitës 3-ditore në SHBA, ku pati një axhendë e ngjeshur takimesh në Kongres, DASH, Departamentin e Drejtësisë, FBI, dhe DEA.

“Sot akoma më shumë, të motivuar për të ecur në rrugën e nisur. Të motivuar për të ecur përpara, për të ndëshkuar me Forcën e Ligjit krimin e organizuar e korrupsionin, si dhe sekuestrimin e pasurive të tyre të paligjshme! Hap pas hapi për rezultate konkrete. Në zbatim të ligjit, në shërbim të qytetarëve”, shkruan Xhafaj në Twitter.

Ministri tha se bisedimet ishin shumë rezultateve: “Të inkurajuar nga vlerësimet tejet pozitive për çfarë jemi duke bërë, bashkëpunimin e ofruar dhe besimin e dhënë për të vazhduar së bashku në këtë rrugë. Mirënjohje miqve e partnerëve tanë amerikane për mbështetjen e veçantë!”

Xhafaj tha se mbështetja e partnerëve në këtë projekt, është garanci edhe për suksesin e BKH e SPAK në të ardhmen e afërt.

a.s/dita

March 25, 2018 16:48
Komento

9 Komente

 1. intelektuali March 25, 17:17

  Filloje sekuestrimin nga VILAT ne Surrel te Edvinit te ndertuara me “materiale te vorfna”,

  sepse:

  SUKSESIN E KE TE SIGURT!

  pastaj:

  Mund te shkosh deri ne Lalez tek Like Floriri dhe Sali Berisha me ushtrine e hajduteve me pushtet nga pas,

  qe:

  SHBA TE KETE BESIM TE PLOTE TEK TY.

  Reply to this comment
 2. Dule March 25, 17:30

  Te te presi ne vizit zyrtare amerika qe eshte vendi me i organizuar dhe me i fuqishem ne bote do te thot qe vallaj kane besim tek ty.

  Reply to this comment
 3. elizaaaaa March 25, 17:33

  I kane pare reformat qe jane bere ne MB dhe i japin besim dhe mbeshtetje policise dhe MB

  Reply to this comment
 4. Memedheu March 25, 17:36

  Ky eshte nga te vetmit qe ben pune aty ne qeveri.

  Reply to this comment
 5. Keshtu duhet March 25, 17:38

  Vallaj vetem kte mund te presi amerika se vetem ky punon sic duhet.

  Reply to this comment
 6. Shkurti March 25, 17:51

  Ndihemi edhe ne qytetaret e thjesht mire kur shkon nje minister edhe pritet ne vizit zyrtare.

  Reply to this comment
 7. Shuperka March 25, 18:43

  Po ce thu mor jahu, ky edhte vet koke e kembe i korruptuar, ka bere investime ne pallate

  Reply to this comment
 8. Arben March 25, 19:08

  litari litari

  Reply to this comment
 9. alfons March 25, 20:41

  PO TE FUTEN GJITH DERRAT E DHJAMOSUR NE BURG DUHET NJE BUXHET ME VEHTE KETYRE SEKUESTRO PASURITE DHE ME KETO PARE TE BLIHET NJE TUFE E MADHE LOPESH DHE TI KULLOSIN PER KAPISTALLI ME DUAR TE LIDHURA KA MALE PLOT SHQIPERIA QE TE NXJERIN BUKEN E GOJES SE NDRYSHE NE QAFE DO NA MBETEN

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*