Xhafaj njofton për super-aksionin: Goditje në Shkodër, Tiranë dhe Holandë

September 22, 2018 09:21

Xhafaj njofton për super-aksionin: Goditje në Shkodër, Tiranë dhe Holandë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shkruar në Twitter për një tjetër operacion “Forca e Ligjit”.

Ndonëse nuk jep detaje, ministri pohon se aksioni policor është zhvilluar në Tiranë dhe Roterdam, Holandë ku është goditur një nga grupet kriminale më të rrezikshme.

Por detajet do jepen sot në orën 10:00.

“Një tjetër super-aksion policor në kuadër të Operacionit “Forca e Ligjit” nga ana e Task Forcës Speciale Qendrore së Policisë së Shtetit, në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Operacioni “Forca e Ligjit” goditje ndëshkuese njëkohësisht në Shkodër, Tiranë dhe Roterdam (Holandë), me disa të arrestuar për një nga grupet kriminale më të rrezikshëm në veri të vendit Detajet në Konferencë për media, sot në 10.00, në Policinë e Shtetit”, shkruan Xhafaj.

o.j/dita

September 22, 2018 09:21
Komento

4 Komente

 1. Arta September 22, 10:33

  Beteja me e madhe ishte lufta kunder droges dhe ne kte betej fitoi Policia e Shtetit tashme i ka ardhur rradha krimit per tu mundur dhe futur neper qeli

  Reply to this comment
 2. Xheko September 22, 10:34

  Kjo “forca e ligjit” ishte nje nga gjetjet me te arrira dhe qe realisht po funksionon sic duhet

  Reply to this comment
 3. Gani September 22, 10:37

  Shikoni tani kur te fillojn kta te PD jo kshu po ashtu. Normal se po nuk punove do godasesh ate qe punon

  Reply to this comment
 4. TROPOJANI September 22, 14:39

  Mos o mburr mor bythmut kane ngulur kembe belget se te qe per ty dhe EDUSHIN e madh ai nuk arrestohej aspak!!!
  Te pakten mos fol se na i shpifet me mbrojtjen qe ju beni
  krimineleve haptas fare.
  Jeni kaq injorante qe nuk e kuptoni se ai qe eshte denuar
  atje nuk mbrohet dot beni gjoja sikur i kerkoni por nuk i gjeni dot. Edhe me ARBEN FRROKUN ashtu e bete e
  late te ikte padashur.
  JU KA DALE KALLAJI FARE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*