Xhafaj: Protesta e paligjshme, qindra qytetarë mbetën të bllokuar

April 5, 2018 14:48

Xhafaj: Protesta e paligjshme, qindra qytetarë mbetën të bllokuar

 

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka reaguar për protestën e sotme të opozitës, ku u bllokuan për dy orë katër akse kryesore të vendit. Ministri Xhafaj e ka quajtur të paligjshme protestën e opozitës, ku sipas tij, për dy orë mbetën të bllokuar në rrugë me qindra qytetarë.

Nga ana tjetër, Xhafaj ka falënderuar të gjithë qytetarët për durimin e treguar, pavarësisht vonesës dhe problemeve që iu solli ky bllokim. Gjithashtu, ministri i Brendshëm shpreh vlerësim maksimal për drejtuesit dhe strukturat vendore të Policisë së Shtetit për menaxhimin profesional të situatës së pazakontë.

“Falënderojmë qytetarët për durimin e treguar, duke mos shkaktuar asnjë incident, me gjithë vonesën dhe problemet që iu solli ky bllokim. Vlerësim maksimal drejtuesve dhe strukturave vendore të Policisë së Shtetit për menaxhimin profesional të situatës së pazakontë. Për rreth 2 orë qindra qytetarë mbetën të bllokuar në 4 akse kryesore rrugore, për shkak të protestës së paligjshme të zhvilluar nga opozita. Policia bëri të gjitha përpjekjet për të lehtësuar lëvizjen në rastet e emergjencës”

l.h/ dita

April 5, 2018 14:48
Komento

16 Komente

 1. Me Lisa April 5, 16:23

  Protesta duhet te mari leje para se te zhvillohet ne te kundert normalisht quhet e paligjshme

  Reply to this comment
  • mirel April 5, 16:38

   Dhe trari duhet te marri leje para se te vihet. Ndryshe eshte i paligjshem. Prandaj do shkallmohet prape.

   Reply to this comment
 2. Deno April 5, 16:27

  Vallaj qe kur ka ardhur ky ne krye te MB ka ndryshuar komplet fytyre ministria. Policia me ka nderuar faqe.

  Reply to this comment
 3. XXXL April 5, 16:32

  Cfare falenderon qytetaret ore idiot, cfare te benin ata te shtypnin me makina bytheqiret e Saliut dhe te baxhelles Monika?
  Ku ishte shteti, ku ishte policia per keto mitingje te paligjeshme, me c’te drejte bllokojne te tjeret, perse e keni marre voten ore qafira, per te kerkuar falje per mutin dhe shurren qe u ben ne koke Monika, rob pa bythe.

  Reply to this comment
  • Orteku i Fekenit April 5, 18:25

   Idiot??!! Me paster se ka folur edhe ka vepruar
   s’ka! Politikan qe perdor armet kunder popullit
   te vet nuk duhet te egzistonte!!!Duam a s’duam jan” njerzit “tone edhe ata. Fajin e ka tjeter kush. Ngaqe s’je ne te njejten tifozeri s’te
   ben goja ti flasesh mire. Gjeji ndonje gabim tjeter ktu ka te drejt!

   Reply to this comment
 4. Nezir April 5, 16:35

  Te ishte Basha ne vendin tend do ti kishte vrar vlla sic beri.

  Reply to this comment
 5. Indrit April 5, 16:40

  PD ne proteste vrau 4 veta.

  Reply to this comment
 6. mirel April 5, 16:41

  O Xhafe. Rrugen e bllokoi qeveria. Ajo edhte e paligjshme.
  Arrestoni ata qe vune traun. Per tentative grabitje. Para pergjegjesise te gjithe.
  Pa perjashtim.
  KryePiSi i pari..

  Reply to this comment
  • Hammerhaituri April 5, 18:42

   Simbas teje nese nji supermerkato ta shet 100 lek 1 buk e te njejten tjetri 200 te dytit duhet me i von flaken??!!
   Ti je keqel jo mirel !

   Reply to this comment
   • mirel April 5, 20:41

    Shteti nuk eshte supemerkato o i mencur. Dolet ju idiote ne pushtet dhe jepni mend.
    Shteti eshte ne sherbim te popullit dhe ho te koncesionarit.
    Malli i popullit dhe e shet shteti me Kastratin si i do bytha.
    Lere Ramen pa pushtet dhe shikojme sa i vlen kapitalizmi.
    Ktheheni me aq pasuri sa kish ne France.
    Pastaj flasim.

    Reply to this comment
    • Hammerhaituri April 5, 22:00

     Edhe shteti i nenshtrohet tregut te lire o mirel!
     Shteti merr kredi ne treg ata qe ta japin kamaten ta kerkojne ne valut internacionale!
     Un nuk jam ne politikan po e di qe rrugen e kombit nese se do me pagese do financohet nepermjet buxhetit te shtetit dmth rrugen e Kuksit e te Kosoves do ta paguaj edhe sarandioti qe se perdor asnjehere! Oposita shfrytzon deshprimin e popullit per te ardh ne pushtet!! Oposita vet ka edhe ajo vetem keto dy mundsi per ta zgjidh problemin pra o e pagujan te gjith ose ai qe e perdor!!
     Tani ti o keto i di dhe i bie vetem daulles per opositen ndryshe i mesove dhe u bere prap Mirel

     Reply to this comment
 7. Arben April 5, 16:57

  Litari te pret, more kriminel

  Reply to this comment
 8. Paul Tedeschini April 5, 17:40

  Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si
  Ministri i Brendshëm Koçi Xoxe, si
  Ministri i Brendshëm Mehmet Shehu, si
  Ministri i Brendshëm Kadri Hasbiu, si
  Ministri i Brendshëm Feçorr Shehu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*