Xhafaj: Reforma në drejtësi, në hapat e fundit

April 13, 2016 11:42

Xhafaj: Reforma në drejtësi, në hapat e fundit

 

Kryetari i komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi, Fatmir Xhafaj tha se kjo reformë është në hapat e saj të fundit.

“Jemi në hapat e fundit të saj dhe nuk ka nevojë për shumë negociata, por për vendimmmarrje. Të premten në 10:00 do të mblidhet komisioni i posaçëm për të vazhduar punën aty ku e ka lënë”, njoftoi Xhafaj.

“Opozita e ka kuptuar se para interesave të politikës së ditës, prevalon interesi i të ardhmes europiane të vendit. Besoj që opozita do të jetë e pranishme në komision”, tha Xhafaj.

 

 

April 13, 2016 11:42
Komento

1 Koment

  1. Rambo April 13, 11:55

    Shume po zvaritet ky problem, sa qe s’durohet me. Nese do ta levizin bishtin perseri, shkono ne referendum dhe mbaroj puna. Jini kembengules dhe te repte ne kete pike. Pershendetje.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim