Xhafa: Venecia miratoi draftin tonë për reformën

December 24, 2015 14:08

Xhafa: Venecia miratoi draftin tonë për reformën

Kreu i komisionit parlamentar të Ligjeve, Fatmir Xhafaj thotë se Komisioni i Venecias nuk ka rrëzuar në asnjë rast amendamentet e paraqitura nga komisioni i drejtuar prej tij.

Ai replikoi pas akuzave se versioni i komisionit të drejtuar prej tij dhe propozimet paraprake të Venecias janë të ndryshme.

“Unë sfidoj cilindo mbi amendamentet e Komisionit që drejtoj. Nuk ka asnjë dispozitë të atij projekti që nuk ka gjetur mbështetjen e Komisionit të Venecias, përkundrazi mbështet zgjidhjet e dhëna nga ekspertët tanë të nivelit të lartë. Venecia jep thjesht disa sugjerime se si mund të përmirësohet më mirë”, – theksoi Xhafa gjatë një takimi me gazetarë.

Deputeti socialist thotë se reforma do të bëhet për qytetarët dhe jo për partitë.

“Reforma nuk nisi nga Partia Socialiste, por nga mazhoranca. Reforma nuk do të jetë si produkt i pazareve. Ata që preken nuk janë të interesuar për një reformë të tillë”, tha ai. /Dita/

 

December 24, 2015 14:08
Komento

8 Komente

 1. bert December 24, 15:08

  Ky qenka megalloman… dmth qenka sfide personale e Xhafes…kta jane karabusha..

  Reply to this comment
 2. adeci December 24, 16:58

  Po Lu-ja sikur ka thene qe cdo resht te reformes e kemi shkruar ne.

  Reply to this comment
 3. . December 24, 18:04

  *************************************************************

  Vetem Z.Rama eshte i paster nga gjithcka …

  prandaj sot Ceta-Talibane PD dhe LSI-ja jane bashke sepse brenda tyre jane te prekur nga Drejtesia
  Sala, Basha, Meta … qe perpiqen t’a ndryshojne dhe zvarrisin ne favor te tyre reformen ne Drejtesi.

  Z.Rama nuk don te shkaterroje apo bjere qeveria, se Shqiperia mer fund, prandaj po e toleron dhe duron si shume Meten …

  Z.Rama, do kishte vene minister drejtesie Z.Ngjela qe do t’i kishte futur ne bureg te gjithe keta.

  **********************************************************************

  Reply to this comment
 4. SHAMIKUQJA December 24, 20:28

  Po PD -ja si zakonisht ja fut kot,tamam si kau peles, kur i thone. Te gjitha amendamentet jan e shkruar nga Bashkimi Europian e SHBA-ja ,keta thone i ka permbysur Veneca. Vetem ” Venecja “Shkoder mund t’a bei kete ,po jo Venecja e Italise.

  Reply to this comment
 5. Artemisa December 24, 22:52

  Me pak fjale shoku Xhafa thote : – Juve si popull j’u lejohet te Lexoni, te Shikoni, te Degjoni POR per te Menduar duhet te mendoni cfare mendon Partia ime.

  Reply to this comment
 6. hipo December 25, 00:14

  Sa fytyre e poshter,tamam pusht.Nuk e kuptoj se si i reziston Rama ketij n jeriu,ky te mashtroka qe ne pamje,ka per tja futur dhe Rames.

  Reply to this comment
 7. hajduti December 25, 01:56

  Nje qelbesire duket,ku e kane gjetur me kete pamje makabre.Ta shpif fare.

  Reply to this comment
 8. Tani December 25, 18:17

  Reforma eshte e domosdoahme . XHafaj eshte mbeshtetesi kryesor dhe iniciuesi mbashke me nderkombetaret si Kryetar Komisioni .kane bere pune te sh te mire uroj te miratohet..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim