Xhafaj, shtrëngim duarsh me Macron në Paris: Vlerësime inkurajuese

April 27, 2018 22:00

Xhafaj, shtrëngim duarsh me Macron në Paris: Vlerësime inkurajuese

 

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka publikuar në “Twitter” një shtrëngim duarsh me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Takimi është zhvilluar pas mbylljes së Konferencës në Paris mbi luftën kundër financimeve për terrorizmit “No Money for Terror”.

“Mundësi dhe kënaqësi e jashtëzakonshme që pata rastin të shkëmbeja një përshëndetje të përzemërt me Presidentin Macron. Mirënjohje zoti President për vlerësimet tuaja shumë inkurajuese!”, shkruan Xhafaj.

Xhafaj pati edhe një bisedë me homologun e tij francez Collomb.

“Ndamë vlerësimet rreth çështjeve të axhendës së përbashkët. Falënderim i veçantë për vlerësimet e shprehura prej tij në përfundim të fjalës sime, duke çmuar publikisht punën e Qeverisë shqiptare dhe të MB. Mirënjohje për mbështetjen që Franca dhe qeveria e saj i japin vendit tonë”, shkruan Xhafaj.

a.s/dita

April 27, 2018 22:00
Komento

6 Komente

 1. Jani April 27, 23:46

  Ne anglisht u moren vesh ???. Paska marre dhe dashnoren me vete . Ky idiot vetem me gjuhen e shenjave mund te merret vesh me te huajt

  Reply to this comment
 2. Arben April 28, 06:41

  po pordhes macron, a i mori gje ere xhafa.

  kjo do te ishte nje arritje madheshtore

  per integrimin

  Reply to this comment
 3. intelektuali April 28, 07:39

  Po Sajme Qorri?

  sepse:

  Ne kete foto mbreselenese eshte edhe Bukuroshja e Edvinit, Ministrja e Drejtesise qe buzeqesh vesh me vesh, por qe Macroni nuk ka harruar qe ajo perzuri ne thes deshmitarin e vetem te financave te Habilajve ne Itali ne shkelje te rende te Ligjit duke i treguar gishtin e mesit Prokurorise calamane shqyptare dhe opinionit publik dru me pre ne vendin tone,

  prandaj:

  Ndofta per kete arsye edhe gazeta DITA nuk ja ka permendur fare emerin Bukuroshes se Edvinit ne kete foto-lajm famoz dhe ka nxjerre vetem Ministrin Xhafa qe po pergatitet t’i zeje vendin karagjozit Edi Rama.

  Reply to this comment
 4. Eduarti April 28, 08:54

  Presidentin francez Macron e kemi pare LIVE ne te gjithe stacionet brenda e jashte Shqiperise qe tha prere se nuk do kete zgjerim te BE.
  Nje shtrengim duarsh ne politike nuk tregon as vleresim as inkurajim.

  Reply to this comment
  • Achaia April 28, 10:54

   Nqs Macron e paska thënë dhe ti e paske digjuar mirë që zgjerim nuk do të ketë,at’her Shpiptarët nuk mund të jenë peng i kancelarive Europiane,të cilët qytetrimin më të Lashtë në këtë rruzull e kam katandisur në këtë gjëndje të mjerueshme!

   Reply to this comment
 5. Eri April 28, 14:17

  Ouuu?? Po kjo ministrja e Drejtësisë çfarë do pas Xhafajt andej???? Dmth nuk janë dhe aq kot ato fjalët që kjo është…dashnorja e Xhafajt!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?