Xhaferraj: Shqiptarët nuk patën qetësinë e duhur për të vlerësuar arritjet tona

Redaksia Online July 28, 2013 14:29

Xhaferraj: Shqiptarët nuk patën qetësinë e duhur për të vlerësuar arritjet tona

Ish-ministri i Kulturës, Ferdinand Xhaferraj, akuzon socialistët për përdorim të elementëve kriminalë gjatë zgjedhjeve të qershorit. Në një intervistë në “Shqip”, Xhaferri thotë se qeverisja qendrore në nivel lokal e PD, korrupsioni dhe arroganca, e trazoi qetësinë e shqiptarëve, të cilët nuk i vlerësuan arritjet e PD-së.

“Para se të paraqes se çfarë u bë shumë keq, do të thosha se vlera më e fundit e qeverisjes së PD-së ishte edhe investimi maksimal i zotit Berisha për të mundësuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Por ajo që po shohim nga hapja e kutive në Lezhë dhe që duket qartë se do të pasqyrohet edhe në Shkodër, dëshmon se Rama dhe ekipi i tij, fatkeqësisht, kanë rikthyer metodat e përdorimit të elementëve kriminalë, që në Shqipëri u panë dhunshëm në zgjedhjet e 1997-s. Lidhur me problemet që PD-ja i adresoi shumë keq, unë do të rendisja si më kryesorin faktin se qeverisja qendrore në nivel lokal ka prezantuar dukshëm jo vetëm probleme të korrupsionit, por edhe të arrogancës, e shprehur nga drejtues që kishin ombrella sigurie nga shefat e tyre në Tiranë. Kjo duket se i ka mërzitur qytetarët shqiptarë deri në atë masë sa ata të mos kishin qetësinë e duhur për të vlerësuar arritjet e PD-së”, shprehet ai.

Xhaferri ka folur edhe për zgjedhjet në PD, të cilat sipas tij ishin një votë plebishitare, që eliminon të gjitha mundësitë për përçarje.

“Kjo mbetet një deklaratë e kandidatit Olldashi, por votimi plebishitar i anëtarësisë së Partisë Demokratike është një evidencë e qartë për mbështetjen brenda Partisë Demokratike për kryetarin e ri të saj. Pra, votimi plebishitar ka eliminuar edhe të gjitha hapësirat, apo dëshirat për çarje brenda PD-së”, thotë ai.

 

Redaksia Online July 28, 2013 14:29
Komento

18 Komente

 1. deniel July 28, 15:13

  me vjen per te vjell kur te kujtoj me ate zerin si kulloshter

  Reply to this comment
 2. tironsirefugjat July 28, 15:15

  Po si mor po mbini keshtu njeri pas tjetrit or dallkauk e servila ordiner te telekomanduar!!!Vazhdoni te na tregoni te zezen per te bardh dhe te na tregoni cfar palacosh jeni ! Akoma me genjeshtra ,akoma doni te mbuloni diellin me shosh ,akoma injoroni intelektin ,nivelin dhe zgjuarsin e shqiptareve qe ju a thyen turijt ! Por mor karagjoza, dilni e na thoni arsyet e verteta perse humbet mor te pacip, qe kujtoni se me kto deklarata bajate do shpetoni PD ! Po si mor spaskeni ven mend akoma ????Kush ju beson me ! Te caren e keni mar me gjith perpjekjet qe po beni per ta mbuluar ! Cdo dit e me shum do beheni edhe me qesharak me te tilla deklarata alla PPSH-je qe ju humbte vula ju humbte, sic thoshte gjyshja ime ,Ju dogji intervista “gunga gunga” e Patozit dhe doni te rumbullakosni ju tani ! E ka mar ferra uraten……..

  Reply to this comment
 3. zekthi July 28, 15:26

  Futeni ne hie dhe hidhni uje me akull ne koke ketij se po flet perçart . Ka vajt per lesh edhe ky.
  Edhe ky si ai Sherefedini qe akuzonte se nuk e kuptuan shqiptaret programin.
  Keta i gjeti si zogu i plevitosur ne mes te rruges qe pasi u ngroh nga bajga qe i beri lopa ( ketyre populli ua beri mbi koke dhe i mbuloi fare koke e kembe ) , nxorri koken dhe filloi te kendonte.
  Kaloi macia e degjoi dhe fap e kollofiti. Kur je i dhier mos ha m.. te flasesh o Ferdiii !
  Keta i mbulon zullumi nje e nga nje dhe kujtojne shejtanin tek fle.
  Jemi edhe neve per tu gjykuar thone .
  Rrini se do t’ju vije radha o Ferdinand .
  Aty i keni qitapet e zullumeve.

  Reply to this comment
 4. Presarani July 28, 15:35

  Më gezon fakti që ky mjerani injorant qenka gjalle. Shpresoj qe ta na rregulloje “Diellin e reren” qe na ka premtuar. “Intelektuale” te tille i duhen vetem Bashes dhe Berishes, por jo PD. Tani ky klloun ka filluar servilizmin e tij ne drejtim te padronit te ri. I rojme suksese.

  Reply to this comment
 5. Kuqeziu July 28, 16:30

  More xhaferr! A i solle eshtrat e ismail bej qemalit ne shqiperi ? Si ore paskan qéné ketu? Kaq minister trap paske qene qé thoshe nuk jané sjelle? Ore xhaferr,po té paktén a e di se ky dielli i lagjes tone nuk ka cilésiné e duhur? Réré nuk ka ketej prandaj nuk po e zé nè gojé cilésiné e saj. Balté ka sa té duash por tè lutem na sqaro a bén balta pér plazh? N.q.s nuk e di pyet lulin e bashkisé dhe mos ja fut kot…!

  Reply to this comment
  • artan July 29, 07:21

   kuqeziu ky laro vetem eshtrat e DRUZHES mark.uk serbi i ka cuar ne serbi per ate eshte kujdesur me shume…

   Reply to this comment
 6. Geg Hyseni July 28, 17:10

  Varjani ketij mjerani, qe vetem gafa din te beje. A ka gafe me te madhe se te akuzosh nje popull, qe s’paska patur durim te vlersoje “arritjet” e kesaj bande ne qeverisjen me kriminale dhe koruptive te te gjitha koherave. Ky e ka humbur simiten prej kohesh!

  Reply to this comment
 7. Liberal July 28, 17:35

  Si jemi me cilesine e diellit z.Xhaferraj ?
  Ate te reres e pastruat besoj he ?

  Edhe pastaj habiteni se si ky polpull ‘mosmirnjohes” nuk ju jep voten juve qe ju ka zili dhe Gjermania.

  PS : Sygjeroj te shkoni ne nje vend tjeter ( ne Afriken lindore psh ) se populli atje mund tju vleresoje me shume se ky populli juaj i ‘trazuar’ qe u besoi opozitareve me 23 Qershor.

  Mos u premtoni Afrikaneve te pakten qe do permirsoni cilesine e diellit se do tju marrin per budalla e do tju mbyllin ne nje spital per personat me te meta mendore ( gje qe ky popull “trazavac” se ka bere akoma me ty )

  Reply to this comment
  • Liberal July 28, 17:36

   Si jemi me cilesine e diellit z.Xhaferraj ?
   Ate te reres e pastruat besoj he ?

   Edhe pastaj habiteni se si ky popull ‘mosmirnjohes” nuk ju jep voten juve qe ju ka zili dhe Gjermania.

   PS : Sygjeroj te shkoni ne nje vend tjeter ( ne Afriken lindore psh ) se populli atje mund tju vleresoje me shume se ky populli juaj i ‘trazuar’ qe u besoi opozitareve me 23 Qershor.

   Mos u premtoni Afrikaneve te pakten qe do permirsoni cilesine e diellit se do tju marrin per budalla e do tju mbyllin ne nje spital per personat me te meta mendore ( gje qe ky popull “trazavac” se ka bere akoma me ty )

   Reply to this comment
 8. Gezimi July 28, 18:19

  Fatkeqesi qe e kemi patur Minister kete lloj njeriu pa asnje formim personal dhe profesional!

  Reply to this comment
 9. lexuesi July 28, 18:46

  Eshte mendimtar i madh Xhafa, midis atyre qe kane mangut disa derrasa.Kur ishte minister do te ndryshonte diellin qe shpellaret e partise se tij te visheshin me breke te trasha ashtu siç deshironte zoti Salariu dylberi itij Ximpasha.Donte te sillte edhe eshtrat e Isamail Qemal bej Vlores,por te majtet perdoren “elementet kriminale“dhe ia hoqen kete mrekulli prej dores Siç na mesonte udheheqesi i madh Babedulla,uniteti nevojitet kur na godasin per fajet tona me thuper e me shpulla. Te rroje sa malet Salariu, tani qe nuk e ka krifen e luanit, te ule feçken e te germoje gjerizet e korrupsionit si thiu.

  Reply to this comment
 10. mitro July 28, 18:56

  Je nje idiot i lindur zoti Xhaferi!Nuk e di nese e permiresove ndopak cilesine e diellit ne Durres.
  Fat i madh per PD-ne qe ka anetare te kalibrit tend ,te Strazimirit,te Bulkut,te Pernaskes etj,me anetare si ju i bie qe kjo parti mos ekzistoje me.

  Reply to this comment
 11. eri July 28, 18:59

  fatkeqesi per shqiptaret kur i prezanton ne bote njerez si ti

  Reply to this comment
 12. anonimi July 28, 21:11

  o xhafer po ti je nga servilat e servileve qe u vjen verdalle kryetareve te tu qe te maresh ndonje post brenda partise po haroje se kesaj radhe luli i saliut nuk ta var me sa do qe ti servilosesh.po ti je nje arogant i pandreqshem je nje kriminel nje mut kok e kembe o te shkerdhefsha ropt e shpise.po per cila haritje te qeverisjes juaj flisni apo per ato qe e katandiset shqiperine gati per ne gremine .apo per hajdutlleqet e tua si minister injorant qe do bije eshtrat e Ismail qemalit ne shqiperi o te qifsha vajzen gruan e cte permban pragu .

  Reply to this comment
 13. hareku July 29, 05:30

  si nuk te vjen turp o njeri,asht e pa besushme edhe mbas kesaj humje nuk duan ta pranojne nuk ndodh askund ne bote,por ketu ne P.D.pjell mushka.

  Reply to this comment
 14. lexuesi July 29, 07:09

  vazhdim.Ka te drejte perseri Xhafa,si militant qe eshte“rafsha mos u vrafsha“se duke ndenjur prapa Salarushes, e di mire qe “qytetaret shqiptare kane humbur qetesine e duhur`dhe nuk i shohin mrekullite alla berisale, me te cilat vendi eshte mbushur.Sukseset e medha qe Xhafa i ka realizuar, mendon se kane firasur udhes, sidomos modernizim-shkaterrimin e hekrudhes dhe e kultures.O Xhafe,ashtu siç bëri tirania e Babedulles me persekutimin e mallkuar, beri hajnoliria e Salarushes me devizen“pasurohuni pa punuar!“Pasunaket dhe morracaket jane betuar per te jetuar vetem pas rrumpalles qe e kane bekuar.Te tjeret duan ta kane fatin e tyre ne dua.Qofte e bere pasi eshte thene e shkruar dhe eshte votuar!

  Reply to this comment
 15. jovan July 29, 07:49

  prandaj jemi katandis ne kte derexhe se na drejtojn e na kan drejtuar njerez si ty o vellai majmunit…po ku ju ka mbledh nje tuf injorantesh hajdutesh langaraqesh servilash,,duke fillu nga mul noka ed paloka lulja pederasti zhelefina me ne krye te semurin psiqik….ti vazhdo te rregullosh cilsin e diellit kaq esht nivelijo e mos na bej llam llam.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim