Gjejeni çfarë nderi i ka bërë Edvini Xhelalit

May 10, 2016 10:26

Gjejeni çfarë nderi i ka bërë Edvini Xhelalit

I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, qytetari i parë i Kamzës komentoi Edi Ramën që mbahet mend edhe për frazën: “Mos votoni Mziun se ai do shkojë ose në shtëpi ose në burg. Mziu është Saliu i vogël”.

“Edvin Rama më bëri nder të madh kur më krahasoi me Sali Berishën. Berisha është idhulli im dhe Shqipëria as ka patur e as ka për të patur një person të tillë. Sali Berisha nuk përsëritet më” tha Mziu.

Ndërkohë ai mendon se Berisha kishte të drejtë kur kërkoi armatosjen me leje të popullsisë në rastet kur vihet në rrezik prona dhe jeta.

Gjatë emisionit Mziu pohoi se një pjesë e protestuesëve në parkun te Liqenin Artificial të Tiranës ishin nga Kamza, duke e argumentuar këtë se ata protesonin për dëmtimin e një parku kombëtar dhe jo për një park lokal.

“Parku te liqeni nuk i përket vetëm Tiranës por gjithë Shqipërisë dhe si i tillë është e drejtë e çdo banori të Kamzës të protestojë atje.”

May 10, 2016 10:26
Komento

6 Komente

 1. Shkodrani May 10, 10:55

  E kush mund ta kishte idhull Berishen me shume sesa ky rrushi ketu!

  Reply to this comment
  • arbereshi May 10, 16:31

   E kuptoni se si jemi katandisur,Qafoku ,Peka gazetare duke na prezantuar intelektuale si Mziu dhe ne te digjojme deficencat e ketyre deficenteve

   Reply to this comment
 2. I.Troplini May 10, 11:52

  “Kryetari” i tokès sè xanun, ajo Bathore Valley, ajo shenjè e dorèzimit tè shtetit para rrumpallès analfabete,,,,,,,,,, èshtè aty si shenjè dhe simbol,,,,,,,,, se ku pèrfundon “qytetèrimi”, nèse i le dorè tè lirè njerèzve kriminelè si Sali Berisha.
  Xhelal Mziu èshtè simboli dhe dèshmia me fakte se Shqipèria, nè disa zona tè saj, banohet nga neandèrtalè. Qè daullexhi si “Zotèria”, kanè idhuj Berishèn, nuk mè surprizon aspak.
  Disa dhjetèvjeçarè, iu desh PPSH, pèr tè zhdukur analfabetizmin nga radhèt e popullatès.
  Me “shqiptarè” si Xhelali, kryetari i Bathore Valley, kjo luftè kundèr injorancès, duhet trajtuar e humbur.

  Reply to this comment
 3. Labi May 10, 11:57

  Per Ty o mezi park kombetar eshte lura ate shikoni si e katandiset,pa parku Te liqeni artificial I tiranes eshte per transit Jo per Ty qe je nga kuksi dhe ke Ardhur ne tirane aksidentalisht me urdher Te sales ok,prandaj I thur lavde ati krimineli.

  Reply to this comment
 4. Xhelal Saliu May 10, 12:27

  Hahahaha, po me keta karagjoze si Xhelal Mziu behet shtet.Turp e faqe e zeze.

  Reply to this comment
 5. mond May 10, 14:16

  Xhela erdh nga p… i semes dhe i dukej konvikti ne Institut Bujq si hotel me 5 yje, pastaj zuri nje cope vend per shtepi si gjithe “bregdetaret” dhe me vone u be i pari i atij vendi, si nuk do kete idhull ai ??? dhe si mos protestoje ???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim