Xhelalit i del armiku nga brenda

March 22, 2015 09:31

Xhelalit i del armiku nga brenda

Xhelal Mziu tashmë ndodhet mes dy zjarreve. Deri pak kohë më parë ai ishte një personazh që sulmohej nga kundërshtarët e tij politik, madje edhe u arrestua nga drejtësia. Por ditët e fundit situata për të ka ndryshuar. I bindur se kishte mbështetjen e PD-së, Mziu ecte i qetë në rrugën e tij për një tjetër mandat duke nisur edhe fushatën.

Madje aq i sigurt ishte sa shpërndau çmime edhe për mediat pranë Bashës dhe gazetarët e tyre( nuk ka javë që Xhelati të mos shfaqet me një çmim në dorë në faqen e tij në Facebook, ai mund të thyej rekordin Guinnes). Por ëndrra duket se po i ndërpritet në mes. Një socialit, i konvertuar në demokrat po kërkon t’i ndërpres karrierën.

Asllan Dogjani ish-deputeti i PS-së ka kërkuar zyrtarisht të jetë kandidati i Partisë Demokratike për zgjedhjet vendore të 21 qershorit në bashkinë e Kamzës. Këtë njoftim Dogjani e ka bërë në rrjetet sociale, por i ka shkruar zyrtarisht edhe kryesisë së PD-së. Në facebook-un e Mziut kanë nisur sulmet ndaj Dogjanit duke e quajtur një socialist që s’ka lidhje me PD. Xhelali nuk ka bërë reagime ndaj këtyre ngjarjeve, por as nuk i ka fshirë komentet që sulmojnë konkurrentin e tij.

Një prej komentuesve i kujton një këngë partizane Xhelalit duke vendosur vargjet në profilin e tij në Facebook. “Mora pushkën dola malit për atdhe, nuk e dija se armiku ishim ne”, shkruan ndjekësi e Mziut. Po ta shohim hollë-hollë, Dogjani është jabanxhi në parti, ndoshta Xhelali nuk ia ka ndjerë rrezikun.

March 22, 2015 09:31
Komento

6 Komente

 1. durrsaku March 22, 09:46

  pune katunaresh

  Reply to this comment
 2. arbi March 22, 11:31

  mziu duhet te iki. Eshte i pa afte .

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi March 22, 12:05

  Po të isha në vënd të Xhelalit do të vija në mes të Kamzës paralajmërimin “Këtu ka tradhëti burraaaa..a” dhe do t’ju bija daulleve të kushtrimit! Tung zhelal.

  Reply to this comment
 4. enea March 22, 19:15

  Or Zhelal porti paske qen i but si pamuku or Zhelal.Tironcit e vjeter or Zhelal thone i fjale
  Katunar surrat parure edhe me ndrru 7 lekur qytetar ti nuk bohesh kurre.Or Zhelal Bythorja bythore te ben. shif venin ku jeto katunar ke me njel gjithe jeten ska me tu heq lodra the thupra prej dore te mungon edhe cyrrlja ose tupana.

  Reply to this comment
 5. Andrea March 22, 19:47

  zhelali osht trim e fiton edhe i pamvarun kryetarllikun, se i bie fort lodres, jepi forca zhalal ziu

  Reply to this comment
 6. miroo March 22, 21:41

  bac u kry…………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*