Xhemal Qefalia: SHISH ka përgjuar për qëllime politike

October 7, 2014 21:22

Xhemal Qefalia: SHISH ka përgjuar për qëllime politike

Mazhoranca ka gjetur provat se Shërbimi Informativ Shtetëror ka përgjuar ne mënyrë te paligjshme, madje jo vetëm kaq.

Sipas njërit prej anëtareve të grupit të kontrollit të ngritur prej Komisionit të Sigurisë, informacionet e mbledhura nëpërmjet përgjimeve u janë dërguar personave të tretë. Deputeti Xhemal Qefalia ka theksuar në emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus se duhet ende dhe pak kohë për të përmbyllur raportin dhe më pas janë organet e Kuvendit që do të vijojnë punën e tyre.

“Vërtet shërbimi informativ veprimtarinë e tij e kryen përmes përgjimit, por nga të dhënat dhe nga informacionet që ne kemi , që ka edhe media, rezulton se edhe aty ka pasur shkelje, gjë për të cilën mbetet për t’u verifikuar, sepse këtu nuk bëhet fjalë thjesht për t’i përgjuar për një ose dy individë, por këtu bëhet fjalë për t’i shërbyer një force politike ose disa individëve të veçantë”, tha Xhemal Qefalia.

Megjithatë ai i bëri apel të gjithë punonjësve të SHISH-t që të zbatojnë vetëm ligjin dhe jo urdhrat politikë. /E.K

October 7, 2014 21:22
Komento

9 Komente

 1. MERIMANGA E KUQE October 7, 21:37

  KUPOLA E SHISH ESHTE KTHYER NE NJE KUPOL NDRIKULLASH QE KOMANDOHEN NGA BAC SALA

  Reply to this comment
 2. Mark uk October 7, 21:48

  Po pse salehu jeme kot e emeroi krytare shishi visho liken-ajazi klysh i ,famekeqit gazidede qe kan zhduk njerz si i ndjeri REMZI HOXHA.keta duhen vare ne litare para popllit…

  Reply to this comment
 3. Tarrasi October 7, 21:57

  Ska faj Sali Berishovici qe ben terr terr lart e poshte kur nuk e fusni brenda ne burg bashke me Visho Ajazin mire jua ben.

  Jua kan bere rup sup me nje president invalid qe nuk ben as per kamarjer.

  Reply to this comment
  • beni October 8, 05:31

   Don pak kohe vendodja e drejtesise sepse krimineli Berisha ka 24 vjet qe punon per kete dite te zeze per te. VIDH E VRIT E ZHDUK GJURMET DHE MBUSH SHTETIN ME HORRAT DHE BANDITET E TIJ QE TI RUAJNE BYTHEN NE KETE DITE TE ZEZE. POR SHQIPTARET E KANE HEDHUR HAPIN E PARE VIGAN NE TE MIRE TE TYRE…E HOQEN NGA PUSHTETI QENIN BERISHA DHE TANI PAK NGA PAK PO I PTESIN GJITHE LIDHJET NE ZAGARET QE NA LA PAS.

   Reply to this comment
 4. M A R K O October 7, 22:28

  Bravo Visho hafia

  Reply to this comment
 5. Pëllumb zaimi October 8, 00:51

  O Qefali? Edhe do meremi,edhe nuk do meremi me shish dhe ja ku po mereni prapë? Do ta mbani bythën si burrat apo si kurvat ju? “Dita” dje ju dha një dru të mirë dhe hakun ju dha(lexo habilajn dhe koçikon)? Ne deri tani jemi me ‘ditën’ dhe jo me ju? Ju dridheni e spërdridheni dhe mund të them se po e humbni besimin në sytë tanë? Ju nuk tregoni vendosmëri dhe koherencë ? Kaq për sot!?

  Reply to this comment
 6. NETI VJOSA October 8, 06:43

  Shtet policor ne doren e nje krimineli paranojak !
  Permbysje, ne burg Visho Skuthi, posht Presidenti marjonet e Kryekriminelit!
  Pastrim i drejtesise nga gjyqtaret qe zbatojne urdherat e Sali Rrufjanit!
  Keto jane standartet e Natos? Me nje sherbim informativ ne doren e nje S k i c o f r e n i ?
  Hajde shtet shkerdhate, i ashtuquajtur demokraci!….

  Reply to this comment
 7. Meteh October 8, 07:14

  Mire e keni ju Z.Xhemal,por LSI me L.Ramen me urder te Metes çfar mendimi kane?.Populli thot:”..O balo te keqen nena na e ke te keqen brenda…”Kjo me Vishon.Po deputetet e PD pa vajtur ne kuvend pse paguhen nga Meta?.Edi Rama nuk ju lekund tesioni nga neglizhenca e stervitjes,por nga akrobacit e METES,i cili deklaron se Berishen e ka pike te dobet,ndaj e le te flasi ne kuvend sa te doi dhe çfar te doi.Kjo politik shkerdhat po mjeron popullin fukara.Ky vend nuk behet pa u futur ne burg ata qe kane vjedhur e vrare qe nga viti 1990.ATA DIHEN..!

  Reply to this comment
 8. Mark uk October 8, 08:13

  Sali Berisha dhe Visho Ajazi-Lika (i vetmi shqiptar -nëse është shqiptar -me dy mbiemra), marrin urdhera per pergjimin e shqiptareve per llogari te Sherbimit Sekret serb BIA. Berisha dhe Ajazi-Lika i sherbejne vetem serbëve, sepse jane spiunët e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*