Xhenova, gjendet i zhdukuri i fundit, numri i viktimave shkon në 42

August 18, 2018 15:40

Xhenova, gjendet i zhdukuri i fundit, numri i viktimave shkon në 42

42 të vdekur. Ky ka qenë bilanci i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Genova, ku një pjesë e urës Morandi u shemb.

Mediat italiane raportojnë se sapo është nxjerrë edhe viktima e fundit nga rrënojat. Bëhet fjalë për Mirko Vicinin, 30 vjeç. Pak para rënies, Mirko ishte poshtë urës për të marrë turnin, pasi punonte për AMIU, firmën e pastrimit të bashkisë. Trupi i kolegut, Bruno Casagrande, u gjet, ndërsa Vicini rezultoi të ishte i fundit. Nëna e tij Paola prej 4 ditësh qëndronte tek rrënojat, në pritje të një lajmi, ndaj edhe sot mori atë më të hidhurin, vdekjen e djalit të saj.

Ndërkohë gjatë natës është nxjerrë nga rrënojat makina ku ishte një familje. ‘Tgcom’ raporton se bëhet fjalë për familjen Cecala, babai Cristian, nëna Dawna dhe vogëlushja e tyre 9-vjeçare Kristal. Makina u zbulua gjatë natës, nën një bllok të madh prej çimento në urën Morandi.

Tragjedia në Genova ndodhi mesditën e 14 gushtit, ku një pjesë e urës Morandi u shemb krejt papritur, ndërsa ‘gëlltiti’ disa makina poshtë.

o.j/dita

August 18, 2018 15:40
Komento

2 Komente

 1. mirel August 18, 16:48

  Vdekje krimineleve te PPPve.
  Poshte ures duhet te ishin koncesionaret

  Reply to this comment
 2. info analitike August 18, 19:56

  Po mire more shoke po si nuk denjoi asnje nga keta plazhistet pushtetare te sakrifikonte nje dite plazhi per te shkuar ne funeralin e dy djemve shqiptare?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim