Xhevahir Spahiu në lot, fotoja kur sheh lajmërimin e vdekjes së Fatos Arapit

October 11, 2018 14:11

Xhevahir Spahiu në lot, fotoja kur sheh lajmërimin e vdekjes së Fatos Arapit

Kjo është një nga ato foto që zhvlerëson çdo fjalë që mund ta shoqërojë. Është foto e shkrimtarit Xhevahir Spahiu, kur ka mësuar lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të Fatos Arapit.

Fotoja është sjellë për Dita nga gazetari Zylyftar Hoxha, shkrepur në momentin që Spahiu ka parë në shtyllë lajmërimin e vdekjes së Arapit.

“Momenti kur Xhevahir Spahiu mëson vdekjen e mikut te tij, poetit Fatos Arapi”- thotë Hoxha.

o.j/dita

October 11, 2018 14:11
Komento

3 Komente

 1. Guri Naimit D(Dh Xhoga) October 11, 15:33

  Per Njerez, si i ndireri Fatos Harapi,nuk ka vedkie!

  Ndiese Paste i ndruari Poet, Fatos Arapi qe na ka lene ate pasuri te medies dhe vepres tij, nje jete.
  Ngushellime families se te ndierit Fatos Arapi sa; Shendet e kurajo Mikut te te ndierit sa tonit,me ndienja e zemer poetike, Xhevahir Spahiu.
  S’ka dhimbie me te madhe se te marim njiftime te tilla, larg atdheut.
  Mesues; “Pasues Veterani” 83 vjecar

  Toronto 11-10-2018 Dhimiter M Xhoga.(Guri Naimit D)

  Reply to this comment
 2. DRAGOI October 11, 17:19

  Sikur njerëzit për V D E K J Ë N, këtë dukuri dhe pakuptimësi të tejme TË JETËS NJERËZORE, por jo vetëm të jetës njerëzore, t’kishin menduar siç duhet dhe me kohë, NJERËZIT do kishin qenë TJERË dhe, kushedi sa më TJERË nga ç’kanë qenë, që janë dhe që vazhdojnë të janë !?!

  Reply to this comment
 3. demo October 11, 18:37

  Poet i njimendte,qe i qendroi besnik lirikes se tij.Nuk ju qurravit pushteteve dhe as as denjoi te shpalle veten disident kur bishes i rane dhembet dhe thonjte.
  U kujtofte si e meriton!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*