Xhezair Zaganjori më 26 qershor përpara KPA

June 7, 2019 14:13

Xhezair Zaganjori më 26 qershor përpara KPA

Të martën më datë 25 qershor Xhezair Zaganjori do të dalë para Komisionit të Posaçëm të Apelimit.

Trupi gjykues për gjykimin e kësaj çështjeje përbëhet nga: Kryesuese:Albana Shtylla; Relatore: Rezarta Schuetz; anëtarë:Luan Daci, Natasha Mulaj, Sokol Çomo.

Njoftimi i plotë

Ditën e martë, më datë 25.06.2019, ora 12:30, do të gjykohet në seancë publike çështja (JR) nr.23/2018, datë 19.10.2018 që i përket ankimit të paraqitur nga Komisioneri Publik kundër vendimit nr. 46, datë 24.07.2018 të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që lidhet me procesin e rivlerësimit kalimtar të subjektit të rivlerësimit Xhezair Zaganjori.

Trupi gjykues për gjykimin e kësaj çështjeje përbëhet nga:

Kryesuese: Albana Shtylla

Relatore: Rezarta Schuetz

Anëtarë: Luan Daci, Natasha Mulaj, Sokol Çomo

Seanca publike do të zhvillohet në ambientet e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, në adresën: Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nr.3. Tiranë.

l.h/ dita

June 7, 2019 14:13
Komento

4 Komente

 1. asd June 7, 14:16

  Poshte nga kali, ti hale.

  Reply to this comment
 2. Po c'tu desh more dushman... June 7, 16:38

  Ky Hajdut – kari kujton se po e kalon lumin edhe kete rradhe.
  Do t’i dalin nga hunder ketij kelyshi te Sali Kara-xhicit qe nga Shkodra dhe te tera grabitjet e bashkepunimin me kriminelet nje nga gjobevenesit qe meriton medalje nga shoku Ilir Meta qe jane pjese e Grupit ” Na bashkaj Hajdutlleku dhe Maskaralleku”.
  Para Zagari Zagonjari, por drejt burgut 313.

  Reply to this comment
 3. alphade June 8, 01:22

  Pervec pasurise marramendese te ketij plackitesi me emrin Zh. dhe mbiemrin Zagonjori, nuk me harrohet nje
  interviste qe dha ne nje televizion vasal te bandes mafio-
  ze Saliserb Berishes, ky dallaverexhi e matrapaz fjalesh
  e veprash u ankue se “kishte me mijra dosje hetimore qe
  ‘flinin gjume’ per mungese personeli hetimor” prandaj, si
  gjithemone sipas tij “duhej shtuar organika hetuesise”.
  Megjithese i kam vene ne thonjeza fjalet e tij nuk jam i
  sigurte se sa saktesisht jane fjalet e tij por perifrazimi ide-
  or eshte plotesisht i sakte. Tash pyetja ime eshte: Si ka
  mundesi qe ky myteber pa pike skrupuli kerkon shtim
  organike ne nje kohe kur ky dallaverexhi ben pjese ne 10-11 borde ku cdo muaj “bredh me torbe ne dore” per te
  mbledhur honoraret e bordeve. Si nuk ka turp ky batakci,
  qe idem si Llalla perpiqet me nje mije forma e tribulacine
  per te mashtruar e per t’ja hedhur nderkombetareve. Por
  fatmiresisht nderkombetaret nuk i hane kokrrat e ullirit
  qe i servir botes se qyteteruar delenxhijt e Gjykates Kush
  tetues qe u shkri e gjitha nga metastaza e korrupsionit. Nuk mbeti as edhe nje ! Eshte per te vene duart ne koke
  dhe te ulurasesh qe ta ndegjoje e gjithe bota se cfare kal-
  besirash e qelbesirash ka vene ne krye dhe ne vendet kyce kryemafiozi i Shqiperise,Sali Serb Berisha, i cili se-
  bashku me bashkekryetarin tjeter qe sot me miratimin so-
  cialist dhe te pallaveshit kryeminister eshte ulur ne koll-
  tukun e Presidentit te Republikes. Turpi i Botes. Ne krye
  te shtetit nje kryemafioz, ne krye te bandes pedeiste nje
  kryemafioz tjeter, me i rrezikeshmi i te gjitha kohrave. Njerez malinje qe kane kapur per fyti shtetin e pushtetin.
  Eshte emergjente per 94 perqind e shqiptareve qe te kri-
  johet SPAK-u dhe BHK-n sepse i gjithe sulmi i opozites
  dje dhe akoma me shume sot drejtohet JO per ato qe
  thote kjo opozite gjoja per “Zgjedhje te Lira dhe te Nder-
  shme” , etj. jane thjeshte “perralla me mbret” qe u trego-
  het femijve per t’i vene ne gjume. Lufta behet per te per-
  mbysur e zhberjen e Reformes ne Drejtesi,sodomos Vettingun, SPAK-un dhe BHK-n ne kupolen e mafias po-
  litike. “Triunviratit”: Berisha- Meta dhe”derivateve” te tyre
  u ka hyre tmerri sepse tashme eshte bere e qarte se Re-
  forma ne Drejtesi, Vettingu,SPAK-u dhe BHK nuk kane me kthim mbrapa dhe prandaj agresiviteti eshte tash ne
  kulmin e ashpersimit dhe pas kurorezimit me sukses te
  SPAK-ut dhe BHK- s dhe zgjedhjet e Qershorit me siguri
  do te filloje detanta sepse shpresat e opozites jane per-
  fundimisht te humbura.
  Se fundi, banden pedeiste e presin sanksionet e PPE dhe per kete duhet ndermarre nje fushate te gjere pro-
  pagandistike per te evidentuar gjithe kalbesiren e kesaj
  bande qe s’ka asgje te perbashket me idealet dhe pro-
  gramin e PPE, ndersa banda tjeter leseiste e ka perjash-
  tuar veten nga Internacionalja Socialiste duke u hedhur
  ne preherin pragmatik te luftes thjeshte per interesat e
  binomit familjar: Meta – Monika dhe kllouni i mirenjohur,
  Titi Vasili.

  Reply to this comment
 4. depatiksi June 13, 20:59

  ktit moterqiri Zaganjari i degjeneruar ne kulm mer dhe 2 3 rroga se ja lepinte shum sales ,ne te semes do shkoi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*